30 Bin Öğretmen Ataması İçin Taban Puan Ve Kontenjanları

eF.E

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Milli Eğitim Bakanlığı Pesonel Genel Müdürlüğünün ana sayfası yerine alt sayfalardan bir yerde branş kontenjanlarını yayımladı. Bakanlığın açıkladığı verilere göre, en yüksek kontenjan 6515 kontenjan ile sınıf öğretmenliğine ayrıldı. Rehber öğretmenliğe 1774, Okul Öncesi Öğretmenliğine 2308, Matametik'e 1055, İngilizceye 2256 kontenjan ayrıldı.

a1.jpg

a2.jpg

Kılavuz için tıklayın

Kaynak

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Taban puanlar çok düşmüş.Bunda 6 yıl öncesine göre:)

Ah ah ikinci üniyi mi okusam napsam..Rehberlik-zihinsel engelliler öğretmenliği resmen sınava formalite icabı girmişler.

Atanacak olanlara hayırlı görevler atanmayanlara da seneye başarılar diliyorum.Allah Devletimize zeval vermesin.

kortoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Fen ve teknoloji öğretmenliği yanlışmı gördüm yoksa :)

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Taban puanlar çok düşmüş.Bunda 6 yıl öncesine göre:)

Ah ah ikinci üniyi mi okusam napsam..Rehberlik-zihinsel engelliler öğretmenliği resmen sınava formalite icabı girmişler.

Atanacak olanlara hayırlı görevler atanmayanlara da seneye başarılar diliyorum.Allah Devletimize zeval vermesin.

Taban puanları bilerek düşük tuttular, yani puanlar farazi, bu kopya mopya torpil haberlerini unutturmak amaçlı bir politika, düşük puan vererek milleti sevindir böylece bazı şeyler hiç olmamış gibi yoluna devam et...