30.000 TL'ye Hangi Araba Alınmalı ?

EmremYunus

Asistan
19 Mart 2007
171
2
18
30.000 TL na şu tarih itibari ile alınabilecek arabalar; Yakıt Tüketimi Cazip+Piyasası olan hangi araçlar tercih edilmeli...

tecrübesi olan varsa lütfen paylaşırsa sevinirim.

Kısaca; Siz Olsanız 30.000 Tl değerinde hangi aracı alırsınız ?

NOT: Otomatik tercihimdir, Fikrini paylaşan arkadaşlar link verirse Sevinirim..!!

deatmania

Rektör
30 Ekim 2009
12,997
62
228
Bu soruyu sorduğunuzda aklıma şöyle bir soru geldi, 30 bin lira verilecek bir araba da ben konfor isterim mesela, diğer bir kişi hız/sürat ister, birisi yakıtı tasarruflu olsun der, sanırım sizin önceliğiniz yakıt değil mi?

Bu durumu belirtmeniz size fikir verecek arkadaşlara yardımcı olur diye düşünüyorum.

EmremYunus

Asistan
19 Mart 2007
171
2
18

--- Mesaj Güncellendi ---

Bu soruyu sorduğunuzda aklıma şöyle bir soru geldi, 30 bin lira verilecek bir araba da ben konfor isterim mesela, diğer bir kişi hız/sürat ister, birisi yakıtı tasarruflu olsun der, sanırım sizin önceliğiniz yakıt değil mi?

Bu durumu belirtmeniz size fikir verecek arkadaşlara yardımcı olur diye düşünüyorum.

ortalama bu fiyata alınan araçlarda donanım farklılığı haricinde konfor+hız extra oluyor ama bazı araçlar örneğin Opel Astra gibi araçlar bunların hepsini birarada sunabiliyor...Elbette hepsinin biarada olması tercihtir ancak yakıt+piyasası olan araçlar tercihimdir;))

2007/2008/2009 dizel focus...

Ciddi şekilde ilgilendiğim bir araç focus !

Senisma34

Profesör
22 Nisan 2009
1,076
34
0
Mêgane. Kişisel tercihim 2007-2009 model dizel Mêgane bulursan kaçırma derim.

EmremYunus

Asistan
19 Mart 2007
171
2
18
Mêgane. Kişisel tercihim 2007-2009 model dizel Mêgane bulursan kaçırma derim.

Megane hoş görünen bir araç ancak tereddüterim var bu araba için; bi kaç kez kullandım çok sert süspansiyondanmıdır nedir kazık gibi tabiri caizse... ancak parça ucuzluğu yakıtı açısından aklımı çelmiyor değil hani.

uA23uA

Profesör
19 Ağustos 2011
3,448
5
218
37
kardeşim honda al derim ben hatta sahibindende bi araba vardı çok güzel honda cıvıc çok temiz otomatik onu bulabilirsen ilgilen derim .Acil ilanların içindeydi izmirden satılıktı

mgazi

Asistan
13 Ocak 2007
249
5
0
Otomatik vites ve yakıt tüketimi arasında ki ilişkiyi biliyorsunuzdur sanırım. Otomatikler malesef yakıtı daha çok tüketiyor.
Otomatik için geçtiğimiz bir sene çok araştırma yapmıştım. Opel corsalara bakmanızı tavsiye ederim. Hem yakıt tüketimi diğer otomatiklere göre daha az hem de sağlam bir araba.

Otomatik olmayacaksa focus serisine bakabilirsiniz. Son çıkan focusta biraz güç eksikliği var gibi hissettim fakat ondan önceki focuslar sınıfına göre güçlü ve atik bir arabaydı.

Benim tavsiyem 30.000 tl verebilecek durumdaysanız ve uzun süreli bir kullanıcıysanız sıfır bir araba alın.

mustang

Dekan
30 Ekim 2008
8,663
34
228
Eğer Fransız arabalarına ön yargınız yok ise benimde şu an kullandığım Citroen C4 önerebilirim.
Dediğiniz gibi otomatik hemde manuel kullanabilirsiniz.
Benzin+lpg li ,1,6,110 Hp lik.Bu araba ile otobanda 200 ü görmüşlüğüm var.
Diyeceğim bastığında gitmem demez,gayette güven verir.
4 kişilik ailem için bana fazlasıyla yetiyor,en azından uzun yolda sizi yormaz,bazı arabalarda insan kendini bir kamyon sopa yemiş gibi hisseder ya bunda yok.
Cruise Kontrol,Yağmur Sensörü,Park Sensörü,Çift Bölgeli Klima.
Bu paraya bu donannımdaki arabayı rahat alırsınız.
Biraz uzun oldu,ben 2 senedir kullandığım arabamın temizini bulursanız şiddetle tavsiye ederim.

EmremYunus

Asistan
19 Mart 2007
171
2
18
Otomatik vites ve yakıt tüketimi arasında ki ilişkiyi biliyorsunuzdur sanırım. Otomatikler malesef yakıtı daha çok tüketiyor.
Otomatik için geçtiğimiz bir sene çok araştırma yapmıştım. Opel corsalara bakmanızı tavsiye ederim. Hem yakıt tüketimi diğer otomatiklere göre daha az hem de sağlam bir araba.

Otomatik olmayacaksa focus serisine bakabilirsiniz. Son çıkan focusta biraz güç eksikliği var gibi hissettim fakat ondan önceki focuslar sınıfına göre güçlü ve atik bir arabaydı.

Benim tavsiyem 30.000 tl verebilecek durumdaysanız ve uzun süreli bir kullanıcıysanız sıfır bir araba alın.

30.000 üzerine max. 1.500 tl çıkabilirim o halde bile sıfır bir araç bulmak zor en azından bahsedilen nitelikte araç bulmak zor örneğin focus ayarında astra ayarında sıfı araç çok zor alınır bu parayla... corsa ideal gibi görünüyor ancak sınıf olarak küçük bir araç 3 kişilik bir aileyiz yeter elbette ama biraz daha güvenli araç olsun istiyorum... 2 el olsun ancak daha büyük ve nitelikli araç olsun diye düşündüm inşaallah yanılmam..

mustang

Dekan
30 Ekim 2008
8,663
34
228
30.000 üzerine max. 1.500 tl çıkabilirim o halde bile sıfır bir araç bulmak zor en azından bahsedilen nitelikte araç bulmak zor örneğin focus ayarında astra ayarında sıfı araç çok zor alınır bu parayla... corsa ideal gibi görünüyor ancak sınıf olarak küçük bir araç 3 kişilik bir aileyiz yeter elbette ama biraz daha güvenli araç olsun istiyorum... 2 el olsun ancak daha büyük ve nitelikli araç olsun diye düşündüm inşaallah yanılmam..
Corsa ları bende tavsiye ederim.Ama otomatik vitesli Corsalar şanzıman problemleri vardı.
Bunuda göz önünde bulundurun,ama manuel dizel bulursanız hemen alın derim.

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Cezalı
26 Şubat 2012
809
4
18
Eğer Fransız arabalarına ön yargınız yok ise benimde şu an kullandığım Citroen C4 önerebilirim.
Dediğiniz gibi otomatik hemde manuel kullanabilirsiniz.
Benzin+lpg li ,1,6,110 Hp lik.Bu araba ile otobanda 200 ü görmüşlüğüm var.
Diyeceğim bastığında gitmem demez,gayette güven verir.
4 kişilik ailem için bana fazlasıyla yetiyor,en azından uzun yolda sizi yormaz,bazı arabalarda insan kendini bir kamyon sopa yemiş gibi hisseder ya bunda yok.
Cruise Kontrol,Yağmur Sensörü,Park Sensörü,Çift Bölgeli Klima.
Bu paraya bu donannımdaki arabayı rahat alırsınız.
Biraz uzun oldu,ben 2 senedir kullandığım arabamın temizini bulursanız şiddetle tavsiye ederim.

kuzenim 225 yapiyo dizelle.

Headhunter

Doçent
20 Temmuz 2007
827
8
18
Yeni Aveo Hatchback LS 1.3 MT Başlangıç paketi dizel 36.000 tl. 75 BG ve sitesinde yazdığına göre 3.8 lt/100 km. Dizel olmayanı ise 29.000 tl 5.5 lt/100 km yakıyormuş.

grkn-g

Doçent
30 Kasım 2011
883
3
0
benzin fiyatlarını göz önünde bulundurursak dizel modelleri tercih etmek lazım yakın zamanda bende senin gibi bir bütçeyle dizel araba alacağım için kendi sıralamamı paylaşmak istiyorum

1- auris 1.4 mmt
2- astra 1.3 cdti easytronik yada düz
3- corolla hb düz yada otm
4- temiz bulmak zor ama leon 1.9 tdi
5- golf yada jetta 1.9 tdi ama 30000 i bi tık falan aşman gerekebilir
6- focus hb tdci 2008 den sonraki makyajlı kasası güzel otm dizel yok ama olsun şekli güzel
7- çok tercih etmesemde denk gelirse 308 1.6 hdi 110 bg
8- tabiki temiz kurcalanmamış olursa megan 2 şehir içi için az tüketimiyle düşünürüm 20000 tl ye bile bulunabilir km yüksek olur kurcalanmış olur ama var
9- c4 hdi la igili iyi referanslarım yok kullanıcıları çokta memnun değil alan zarar edip satıyor diye duydum ama dediğim gibi fazla malumatım yok bu modelle şahsen ben tercih etmem almak için

grcngnc

Asistan
15 Ocak 2012
293
1
0
mitsubishi colt öneririm kardeş 32.500 liraya aldık çok güzel bi araba 1300 motor benzinli az yakıyo ama çok güçlü bi araba rahat konforlu

mitsubishi colt öneririm kardeş 32.500 liraya aldık çok güzel bi araba 1300 motor benzinli az yakıyo ama çok güçlü bi araba rahat konforlu hemde elden düşme değil sıfır fiyatı

mesut777

Asistan
23 Aralık 2007
113
0
16
Seninle aynı bütçem vardı benimde birkaç ay önce..Ford fiesta yeni kasa aldım dizel 2009 model titanium.Acayip şekilde memnunum çok araştırdım.Ama şunu söyleyeyim benzin fiyatlarının bu kadar uçuk olduğu ülkemizde benzinli arabaya yapma yatırımını yakıtı çok üzer seni.Saygılar.

EmremYunus

Asistan
19 Mart 2007
171
2
18
benzin fiyatlarını göz önünde bulundurursak dizel modelleri tercih etmek lazım yakın zamanda bende senin gibi bir bütçeyle dizel araba alacağım için kendi sıralamamı paylaşmak istiyorum

1- auris 1.4 mmt
2- astra 1.3 cdti easytronik yada düz
3- corolla hb düz yada otm
4- temiz bulmak zor ama leon 1.9 tdi
5- golf yada jetta 1.9 tdi ama 30000 i bi tık falan aşman gerekebilir
6- focus hb tdci 2008 den sonraki makyajlı kasası güzel otm dizel yok ama olsun şekli güzel
7- çok tercih etmesemde denk gelirse 308 1.6 hdi 110 bg
8- tabiki temiz kurcalanmamış olursa megan 2 şehir içi için az tüketimiyle düşünürüm 20000 tl ye bile bulunabilir km yüksek olur kurcalanmış olur ama var
9- c4 hdi la igili iyi referanslarım yok kullanıcıları çokta memnun değil alan zarar edip satıyor diye duydum ama dediğim gibi fazla malumatım yok bu modelle şahsen ben tercih etmem almak için

Sıralama gayet isabetli yalnız auris belki sıralamada aşağıda olmalı diyebilirim, aslında aşağı yukarı aynı düşüncedeyim corolla sedan temiz ve ilk sahibinden bir araç bulabilirsem hiç düşünmem alırım..1- corolla 2-astra 3- focus 4-golf diyebilirim ancak citroen gibi araya bazı modeller kafamı karıştırmıyor değil hani !!

EmremYunus

Asistan
19 Mart 2007
171
2
18
Seninle aynı bütçem vardı benimde birkaç ay önce..Ford fiesta yeni kasa aldım dizel 2009 model titanium.Acayip şekilde memnunum çok araştırdım.Ama şunu söyleyeyim benzin fiyatlarının bu kadar uçuk olduğu ülkemizde benzinli arabaya yapma yatırımını yakıtı çok üzer seni.Saygılar.

benzinli araç yakıtı olarak insanın gözünü korkutuyor evet ama disel bir araç fiyatıyla arasındaki farkı 3 ila 4 yılda kapandığını söylüyorlar.. bende en az o kadar nasipse inşaallah binmeyi planlıyorum o nedenle biraz mesafeli duruyorum disele, fiesataya gelince Ford'un focusu hariç düşünmüyorum o markayı fiesta şık ama küçük araba !

bu araç çok yakıyormuş hocam çok güzel araba ama gerçekten yalnız 2008 i bu fiyata nasıl veriyolar şüphelendim biraz araç sizin mi yoksa örnek olsun diye mi koydunuz buraya ?

eSa

Dekan
5 Kasım 2011
9,782
352
263
bu araç çok yakıyormuş hocam çok güzel araba ama gerçekten yalnız 2008 i bu fiyata nasıl veriyolar şüphelendim biraz araç sizin mi yoksa örnek olsun diye mi koydunuz buraya ?

benimle alakası yok. öylesine denk geldi. benim de aracım honda. ben memnun olduğum için, bir honda tavsiye ettim.

EmremYunus

Asistan
19 Mart 2007
171
2
18
1- corolla 2-astra 3- focus 4-golf ve 5 numaraya megane eklersek baya bi kararsızım ??

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
astra öneririm konfor, güvenlik ve yakıt hepsi bir arada orjinal ses sistemi bile 6 hoporlor 1 subwoofer ile 7 hopoprlorlü ve varsayılan ayarlarda mükemmel ses veriyor. easytronic şanzumanı ise aynen BMWdeki gibi geçişleri hissettirmeden çok akıcı ve güzel bir sürüş sunuyor tavsiye ederim. bakımları dşında hiç servise götürmedik. bundan sonra alcağım araçlarda kesinlikle opel bmw vb. olacak çok memnunum.

Hwoarang

Doçent
8 Mart 2012
546
0
0
bu kayıtsızlar köstebek gibi kazıp kazıp eski konuları hortingen ediyorlar.
30000'e sıfır araç düşünüyorsan Linea al. 2.el düşünüyorsanda Corolla dizel olabilir.
Corollalar sağlam araçtır. Öyle ustayla servisle akraba etmezler.*