30.000 TL Sermaye ile Ne İş Yapılabilir?

Bu konuyu okuyanlar

grand_master

Doçent
Cezalı
3Sermaye'de esnemeler olabilir şuan işe çok ihtiyacımız var çok para kazanmak istemem ama ailemi geçindirecek kadar yeter bana ne işler önerirsiniz? bi durum var o olursa sermaye 70.000'e kadar çıkabilir siz bana önerin yeter şimdiden teşekkürler.
30000 tlye bişi gelmez emin ol ekonominin düzelmesini bekle

daily.Chavo

Profesör
70e çıkabilirmiş ama kafe açabilecek kadar sistem alabilir mi meçhul.
70 binden hepsine 1050 ti falan koysa ryzen 5 1600 koysa 45-50 bilgisayar kurar
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternet kafenin olmadığı yere birde işlek biryere kurararsan parayı 1 yılda 2 ye katlarsın bizim kötde bir internet cafe var adam çıkan 50 tl ödüyor

Rizelimapper53

Profesör
70 binden hepsine 1050 ti falan koysa ryzen 5 1600 koysa 45-50 bilgisayar kurar
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnternet kafenin olmadığı yere birde işlek biryere kurararsan parayı 1 yılda 2 ye katlarsın bizim kötde bir internet cafe var adam çıkan 50 tl ödüyor
Olabilir. Yer varsa ve internet kafe yoksa iyi olur.

lordare

Profesör
Şimdi yatırım dediğinin farklı çeşitleri vardır. Mesela o parayla köyde yerin varsa çok güzel kaz çiftliği kurulabilir. Yerin yoksa bahçe satın alıp yaşadığın mevkiye göre uygun ağaçlar dikip birkaç yılda kâra geçmeye başlayabilirsin. Ama köyde yaşayıp kazlara bakabilmek bir mesele
Veya e ticarete girişip amazon tarzı siteler aracılığıyla yurtdışına bal gibi ürünler alıp satabilirsin
Veya küçük çaplı bir araba al sat işine de girebilirsin
Daha güvenli bir yatırım olsun istiyorsan paranı altına yatırıp bir yıl bekle

daily.Chavo

Profesör
Yaşadığın yerde mahallede değil başka mahalleri yerleri gözlemle bak nerede yok neresi işlek nerede çocuklar fazla öyle bir yer buldunmu 1 yılda parayı 2 ye katlarsın

AlpeeRK

Öğrenci
Yaşadığın yerde mahallede değil başka mahalleri yerleri gözlemle bak nerede yok neresi işlek nerede çocuklar fazla öyle bir yer buldunmu 1 yılda parayı 2 ye katlarsın
Kent 2 diye bir yer var neredeyse 20.000 nüfusu var hiç internet kafe yok 1 tane var oda 10 masalı eski pc li bir yer oraya kurulabilir aslında ama benim bulunduğum şehir merkezi nedense çok daha karlı geliyo.

lordare

Profesör
Bu devirde bilgisayar toplanmaz :D
Ayrıca küçük yerde modası geçti, büyük yerde iş yapar sadece

Obenfuhrer

Asistan
Cezalı
Ben 30a açar demedim zaten, 70e kadar çıkabilirim demiş 70e açamaz mı?
Fırın imkansız,
Devren kiralık büfe olabilir ama onda da merkezi ve iş yapan yerlerin fiyatları yine ona göredir.
Yine devren kiralık olmak kaydıyla bakkal bulabilirsin..
Ama bence en temizi çay ocağı bulup devralman. Karlılık oranına bakarsan en temiz orası nakit dönüşü sağlar.

SDN Son Haberler

Son mesajlar