Soru 3 vardiya tekstilde çalışan arkadaşlara soru

kozmix

Asistan
30 Ağustos 2023
128
3
26
28
Selamlar.
15.00-23.00
23.00-07.00
07.00-15.00
!!! Not: Vardiya saatleri sadece işe başlama ve işten çıkış olarak yazılmıştır yani evden çıkış ve eve geliş saatleri iş yerinin mesafesine göre değişebilir.
Yukarıdaki gibi 3 vardiya tekstilde çalışan erkek arkadaşlar evde dizi/film izleme, video oyunu oynama, cafe tarzı yerlere gitme gibi etkinlikleri yapabiliyor musunuz?
Ben kendi açımdan konuşmam gerekirse oyun oynamayı 2 günde bir ve cafeye gitmeyi haftafa bir veya 2 fahtada bir yapabiliyorum vaktim olmuyor.

Çözüm
sosyal hayat, hayat akışımızın olmazsa olmazı
vardiyalar sıkıcı, yaşamımıza çomak sokulmuş parça gibi
bunu değerlendirmek lazım
hayatın akışı size uymuyorsa ,siz akışa kendinizi bırakın, siz ona uyun

24 00 / 08 00

vardıyasından gelince,varsa sabahtan resmi işlerinize bakın
öğlen uykunuzu alın,bilgisayarda işleriniz halledin,arkadaşlarınıza takılın

08 00/15 00
varsa resmi işler,yoksa bilgisayar,sonra arkadaşiar (veya spor) gece uzun uyuyun dinlenin

15 00 / 24 00
güzel uyku,ev işleri,çamaşır,bulaşık,ev temizliği falan(evliysenız banko:))
vardiya saatine kadar ,kendi hoşunuza giden,yarım kalan işleriniz,oyun oynayın

benmi,textilde 2 senem geçti,boyanade baskı şablon bölümünde çalıştım
Vardiya şirketlerin,iş talebine...

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,712
6
758
293
36
Benim bildiğim tekstilde vardiya olmaz. Belki küçük ilde tekstik sektöründe çalıştığım içindir. Depo sorumlusu olarak çalıştım ben. Bizim sabitti 08.00 - 18.00 tek vardiya. O zaman bile ölüyorduk yorgunluktan. Çok bilirim yemek yemeden yattığımı

Fakehero

366. Gün
Emektar
5 Aralık 2019
5,448
1
5,495
1,708
35
Benim bildiğim tekstilde vardiya olmaz. Belki küçük ilde tekstik sektöründe çalıştığım içindir. Depo sorumlusu olarak çalıştım ben. Bizim sabitti 08.00 - 18.00 tek vardiya. O zaman bile ölüyorduk yorgunluktan. Çok bilirim yemek yemeden yattığımı
Tekstilde vardiya bulunuyor ve her atölye uygulamayabiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşım bence kendine başka bir iş bulmanı şiddetle tavsiye ederim. Vardiyalı sistem çekilmez. Özel güvenlik görevlisi olsan bir nebze anlayabilirim. Ama tekstilde çalışmak çok zor. Eğer üniversite mezunuysan, mezun olduğun alana göre iş bakmanı öneririm.

Son düzenleme:

kozmix

Asistan
30 Ağustos 2023
128
3
26
28
Bizim burada da var tek vardiya dediğiniz gibi 08.00-18.00 ama genelde küçük işletmeler bu şekilde olduğumdan böyle iş bulmak zor çünkü adam zaten küçük olduğundan 5-10 kişi alıyor doluyor. Benim çalıştığım yer 1500 kişilik bir yer olduğundan maalesef 3 vardiya. Siz şu an ne işle meşkulsünüz

Tekstilde vardiya bulunuyor ve her atölye uygulamayabiliyor.

Arkadaşım bence kendine başka bir iş bulmanı şiddetle tavsiye ederim. Vardiyalı sistem çekilmez. Özel güvenlik görevlisi olsan bir nebze anlayabilirim. Ama tekstilde çalışmak çok zor. Eğer üniversite mezuMezun olduğun alana göre iş bakmanı öneririm.
Evet çok zor oluyor ama ya bunu yapacağım ya da özel güvenlik olacağım ba#ka bildiğim iş yok. Nolur nolmaz diye özel güvenlik belgesi almıştım ama onun da emekliliğe kadar yapılıp yapılmayacağı belli değil yani tekstil gibi bi garantisi yok adam her an çıkarabilir çünkü herhangi bir bilgi gerektirmiyor.Tekstil bilgi gerektirdiğinden biraz daha garanti bir iş

crow88

Dekan
1 Aralık 2010
6,109
1
3,222
1,358
59

24 00 / 08 00

08 00/15 00
varsa resmi işler,yoksa bilgisayar,sonra arkadaşiar (veya spor) gece uzun uyuyun dinlenin

15 00 / 24 00

Vardiya şirketlerin,iş talebine göre düzenlenir,gerek olmazsa normal çalışma saatine geçilir

sıkmayın canınızı alışırsınız

ben 14 15 meslek çeşidinde çalıştım:);)şu an inşaat işindeyim
düz amale,operatör

Çözüm

kozmix

Asistan
30 Ağustos 2023
128
3
26
28

24 00 / 08 00

08 00/15 00

15 00 / 24 00

Vardiya şirketlerin,iş talebine göre düzenlenir,gerek olmazsa normal çalışma saatine geçilir

sıkmayın canınızı alışırsınız

ben 14 15 meslek çeşidinde çalıştım:);)şu an inşaat işindeyim
düz amale,operatör
Vallaha en iyi cavabı verdiniz. Ben de iş makinesi operatörü yada tır ehliyeti felan almayı düşünüyorum yoksa daha 2 senede bu hale geldiysem 20 25 yıl çekilmez bu meslek

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,712
6
758
293
36
Bizim burada da var tek vardiya dediğiniz gibi 08.00-18.00 ama genelde küçük işletmeler bu şekilde olduğumdan böyle iş bulmak zor çünkü adam zaten küçük olduğundan 5-10 kişi alıyor doluyor. Benim çalıştığım yer 1500 kişilik bir yer olduğundan maalesef 3 vardiya. Siz şu an ne işle meşkulsünüz

Evet çok zor oluyor ama ya bunu yapacağım ya da özel güvenlik olacağım ba#ka bildiğim iş yok. Nolur nolmaz diye özel güvenlik belgesi almıştım ama onun da emekliliğe kadar yapılıp yapılmayacağı belli değil yani tekstil gibi bi garantisi yok adam her an çıkarabilir çünkü herhangi bir bilgi gerektirmiyor.Tekstil bilgi gerektirdiğinden biraz daha garanti bir iş

Hocam en son orada çalışırken sıcaklarda fenalaştım, hastaneye kaldırdılar holter takıldı ve 2 gün rapor verdiler. Rapor alır almaz müdür beni ütüye vermeye çalışmış. Duyar duymaz gittim istifamı verdim. Şu anda boştayım

crow88

Dekan
1 Aralık 2010
6,109
1
3,222
1,358
59
Hocam en son orada çalışırken sıcaklarda fenalaştım, hastaneye kaldırdılar holter takıldı ve 2 gün rapor verdiler. Rapor alır almaz müdür beni ütüye vermeye çalışmış. Duyar duymaz gittim istifamı verdim. Şu anda boştayım
boşta iken ,sizin orada meslek edindirme kursları varsa(MEB) aslında sözüm herkese
1-berberlik (az sermaye,az emek,yerine göre güzel getiri(bu işinde cılkını çıkaramazlar)
2-forklift ehliyeti
3-fabrikalarda (fabrika içi) kullanılan vinç operatör ehliyeti
4-MEB kurslarında 50 + meslek öğretilmektedir
5-fayans-boya badana-ev elektrik-su tesisat işi (bakın bu işler sittin sene bitmez) sadece emek fazla harcarsınız ama her zaman devamlı iş çıkar

örnek
  • Kuaförlük,
  • Ön Muhasebeci,
  • Fotoğrafçılık,
  • Grafik Tasarımcılığı,
  • Hasta Danışmanı,
  • Büro Memuru

kozmix

Asistan
30 Ağustos 2023
128
3
26
28
boşta iken ,sizin orada meslek edindirme kursları varsa(MEB) aslında sözüm herkese
1-berberlik (az sermaye,az emek,yerine göre güzel getiri(bu işinde cılkını çıkaramazlar)
2-forklift ehliyeti
3-fabrikalarda (fabrika içi) kullanılan vinç operatör ehliyeti
4-MEB kurslarında 50 + meslek öğretilmektedir
5-fayans-boya badana-ev elektrik-su tesisat işi (bakın bu işler sittin sene bitmez) sadece emek fazla harcarsınız ama her zaman devamlı iş çıkar

örnek
  • Kuaförlük,
  • Ön Muhasebeci,
  • Fotoğrafçılık,
  • Grafik Tasarımcılığı,
  • Hasta Danışmanı,
  • Büro Memuru
Ben kepçe operatörü düşünüyorum iki vartidya oluyor onlar genelde sanırım

crow88

Dekan
1 Aralık 2010
6,109
1
3,222
1,358
59
Ben kepçe operatörü düşünüyorum iki vartidya oluyor onlar genelde sanırım
kepçe işi güzel, ama makinayı iyi öğrenmen gerekir ,yağcılık yaparsın ilk zamanlar,asıl JCB kepce öğrenirsen daha iyi olur,işinde ustalaşırsan,kepce alırsın,kendi işine bakarsın,
jcb_0079_1.jpg