3 Telefondan Hangisi?

EsatBey35

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Arkadaşlar Hocalarım Artık Son Kez Sorma Vaktim Geldi Yarın Bu Saatlerde Telefonun Siparişini Vereceğim 1 Kaç Aklımı Tırmalayan Şeyler Var Öncelikle Telefonları Sıralayim;
1-HTC U11
2-OP 5T
3-Sony Xperia XZ1

HTC U11 Hakkında Güzel Yorumlar Var Lakin Dayanıksız Diyorlar Ve Ben Genellikle Düşürebiliyorum Yanlışlıklada Olsa Ve Telefonun tuzla Buz Olmasını İstemiyorum...Vede fazla ısınıyor diye duydum 44 dereceye kadar falan çıkıyormuş sanırım...bide tek kamera...

Op 5t Sıkıntımda OIS Olmaması Zaten Ellerim Normal Şartlarda Bir objeyi bir maddeyi tutarken titriyor engel olamıyorum oyüzden biraz sorun çıkartabilir.Kamerası Pek İyi Değil Ama Tatmin Eder mi bilmiyorum Genel anlamda baktığım kadarıyla kamerası iyi...

Xperia XZ1 dede OIS yok fakat eis i güzel çalışıyor ama ısınır diye korkuyorum fazla ısınmasınıda istemiyorum birde malum tasarımı biraz kötü...

Sizce Hangisi?

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Tasarım olarak OP5T kamera olarakta çok güzel batarya olarak da bence daha iyidir diğerlerinden. HTC U11 in sesi ve içinden çıkan kulaklığı çok iyi XZ1 ise ona pek bir şey diyemedim ama o da iyidir ya hangisi alırsanız alın hepsi iyi çünkü işlemcileri fişek ramleri fişek ses kalitesidir vs. çok bir fark yoktur e iş bu kadar olaydan sonra tasarıma kalıyor tasarım da OP5T de daha iyi. Ha OIS yok o sıkıntı bir tek

---- Mesajlar birleştirildi ----

Murat Burç kullanıyor OP5T'yi görüp fikirlerini anlatır sana.

Son düzenleme:

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,421
Arkadaşlar Hocalarım Artık Son Kez Sorma Vaktim Geldi Yarın Bu Saatlerde Telefonun Siparişini Vereceğim 1 Kaç Aklımı Tırmalayan Şeyler Var Öncelikle Telefonları Sıralayim;
1-HTC U11
2-OP 5T
3-Sony Xperia XZ1

HTC U11 Hakkında Güzel Yorumlar Var Lakin Dayanıksız Diyorlar Ve Ben Genellikle Düşürebiliyorum Yanlışlıklada Olsa Ve Telefonun tuzla Buz Olmasını İstemiyorum...Vede fazla ısınıyor diye duydum 44 dereceye kadar falan çıkıyormuş sanırım...bide tek kamera...

Op 5t Sıkıntımda OIS Olmaması Zaten Ellerim Normal Şartlarda Bir objeyi bir maddeyi tutarken titriyor engel olamıyorum oyüzden biraz sorun çıkartabilir.Kamerası Pek İyi Değil Ama Tatmin Eder mi bilmiyorum Genel anlamda baktığım kadarıyla kamerası iyi...

Xperia XZ1 dede OIS yok fakat eis i güzel çalışıyor ama ısınır diye korkuyorum fazla ısınmasınıda istemiyorum birde malum tasarımı biraz kötü...

Sizce Hangisi?

OnePlus 5T tatmin edecektir daha fazlası için @Murat Burç gerekli açıklamayı yapar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bir Yerden Bakabiliyormuyuz hocam güncelleme olaylarına... sanırım android 8de daha iyi çalışıyordu video çekimi sarsıntı düzeltilmişti öyle birşeylerde duymuştum...
Video çekecek misin? İş görür yeterince iyi videosu var habire video çekiyorum dersen tabi ki HTC

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çekmiyorum Fazlasıyla Ama Arada Çekerim Tabiiki... Fakat Sandığım Kadarıyla OİS Normal Foto Çekimindede İş Yapıyordu? Peki Hocam Isınma Konusunda Nasıl?
Isınmıyor

Çekmiyorum Fazlasıyla Ama Arada Çekerim Tabiiki... Fakat Sandığım Kadarıyla OİS Normal Foto Çekimindede İş Yapıyordu? Peki Hocam Isınma Konusunda Nasıl?
Isınmıyor

Son düzenleyen moderatör:

EsatBey35

Asistan
Reaksiyon puanı
37
A
Başka test bul ben ısınma probleminin İ'sini duymadım
Bulmaya Çalışıyorum Hocam

Bulamadım Bir Türlü Testini Yapan Yok... İncelemede Yok Doğru Düzgün Yapan...

https://www.youtube.com/watch?v=xAKnm_PVZ5Q&t=480s Hocam Bu Videonun En Sonunda Gösteriyor Ve Çok Şaşırtıcıki OP 5T 3 derece Daha Fazla Isınmış...

Son düzenleme:

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
1-HTC U11
2-OP 5T
3-Sony Xperia XZ1

Sizce Hangisi?

Merhaba,

Iki model oldukca guzel. Bu iki model ise htc u11 ve one plus 5t. Htc u11 kamera konusunda fark edilir derecede bir ustunlugu var. Ayrica htc'nin uzun suredir basarili bir sekilde surdurdugu ses performansi da rakiplerinden cok daha iyi.

Hassasiyet konularinda cok endiseniz varsa o zaman oneplus 5t modelini oneririm. Kamerada ois olmamasi konusu cok dert etmeyin derim. Yanlks hatirlamiyorsam gyro destekli eis vardi diye hatirliyorum. Hatta youtube'daki kamera incelememelerini incelemenizi tavsiye ederim. Yapilan incelemelerde goruceksiniz eis iyi calisiyor.

EsatBey35

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Merhaba,

Iki model oldukca guzel. Bu iki model ise htc u11 ve one plus 5t. Htc u11 kamera konusunda fark edilir derecede bir ustunlugu var. Ayrica htc'nin uzun suredir basarili bir sekilde surdurdugu ses performansi da rakiplerinden cok daha iyi.

Hassasiyet konularinda cok endiseniz varsa o zaman oneplus 5t modelini oneririm. Kamerada ois olmamasi konusu cok dert etmeyin derim. Yanlks hatirlamiyorsam gyro destekli eis vardi diye hatirliyorum. Hatta youtube'daki kamera incelememelerini incelemenizi tavsiye ederim. Yapilan incelemelerde goruceksiniz eis iyi calisiyor.
Hocam Hassasiyet İyi Neden Derseniz Düşebilir Her türlü Fakat Kap Falan Alarak Hasarını İndirgeyebilirmiyim ?

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Xz1'de ısınma problemi yok. Zaten aynı donanımı kullanıyorlar.
Isınma problemi Xz Premium'da var ama o 4k ekranından dolayı idi.

EsatBey35

Asistan
Reaksiyon puanı
37
o yüzden gönlüne ne yatarsa onu al derim. Hepsi çok iyi telefonlar , Kullanacak olan sensin
Bugün Gittim Vatan Computer'a Ve XZ1 in Elde Tutuşu Güzel Tasarımı Pek Hoş Olmasada Performans Ve Kamera Konusunda Bu 2 Telefonu Geçebilir mi Onu Düşünüyorum..

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Anladım Hocam Ozaman Ben HTC Mi Alayım Şimdi Karar Veremedim :D
ben htc alırdım.kamerası çok iyi.bataryası çok çok iyi denmese bile günü çıkartır.içinden çok kaliteli bir kulaklık çıkıyor ve ses konusunda ekstra ayrıntıları var.ekran olarak yine iyi bir ekranı var.sony eıs'i fotoda çalışmıyor 5t'de zaten eıs var ama oda fotoda çalışmıyor

EsatBey35

Asistan
Reaksiyon puanı
37
ben htc alırdım.kamerası çok iyi.bataryası çok çok iyi denmese bile günü çıkartır.içinden çok kaliteli bir kulaklık çıkıyor ve ses konusunda ekstra ayrıntıları var.ekran olarak yine iyi bir ekranı var.sony eıs'i fotoda çalışmıyor 5t'de zaten eıs var ama oda fotoda çalışmıyor
Sağolun Hocam 2 Güne Gelir Telefon İnşallah Bi Deneyimlerimi Yazarım :)

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Hocam Hassasiyet İyi Neden Derseniz Düşebilir Her türlü Fakat Kap Falan Alarak Hasarını İndirgeyebilirmiyim ?

Tabikide. Fakat kap'lar telefonlarin guzel tasarinlarini bozuyor buda bir gercek. Bir diger noktada su. Tamam htc u11 hassas diyelim milsalen. One plus 5t celik zirhli degilki. Eger oda koseden veya one dogru yanal darbe aldiginda onunda cami patlar. Cunku kullandigimiz urunler dokunmatik camli telefonlardir, yani on bolgeleri tamamen cam. Arka panele gore secim yapmayin. Urunlerin size sunduklarina gore bir secim yapin bence. Cunku sonucta telefon bu duserse kirilmasi kuvvetle muhtemel. Bence siz bu hassasiyet konusunu bir kenera birakin ve hangisi hosunuza gidiyorsa onu alin.

Kilifla kapla elbette koruma saglanir. Mesela boyle cerceveleri metal olan kiliflar iphone 5s'lerde cok vardi onlar guzel koruma sagliyor. Bide bir suredir piyasada tank kilif diye satilan kaplar var. Onlarda koseleri bayagi saglamlastiriyor, malzemeside kalin ve sert oldugu icin cihaz govdesi darbe almiyor. O seffaf incecik slikon kiliflar bi ise yaramiyor onu bastan soyliyim.

EsatBey35

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Tabikide. Fakat kap'lar telefonlarin guzel tasarinlarini bozuyor buda bir gercek. Bir diger noktada su. Tamam htc u11 hassas diyelim milsalen. One plus 5t celik zirhli degilki. Eger oda koseden veya one dogru yanal darbe aldiginda onunda cami patlar. Cunku kullandigimiz urunler dokunmatik camli telefonlardir, yani on bolgeleri tamamen cam. Arka panele gore secim yapmayin. Urunlerin size sunduklarina gore bir secim yapin bence. Cunku sonucta telefon bu duserse kirilmasi kuvvetle muhtemel. Bence siz bu hassasiyet konusunu bir kenera birakin ve hangisi hosunuza gidiyorsa onu alin.

Kilifla kapla elbette koruma saglanir. Mesela boyle cerceveleri metal olan kiliflar iphone 5s'lerde cok vardi onlar guzel koruma sagliyor. Bide bir suredir piyasada tank kilif diye satilan kaplar var. Onlarda koseleri bayagi saglamlastiriyor, malzemeside kalin ve sert oldugu icin cihaz govdesi darbe almiyor. O seffaf incecik slikon kiliflar bi ise yaramiyor onu bastan soyliyim.
Eyvallah Hocam Çok Sağolun :) HTC U11 Almak Gerekiyor Ozaman :) Alınca Bi İnceleme Çekerim Artık İyi mi Kötü mü Diye :)

EsatBey35

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Arkadaşlar Hepinize Teşekkürler Ve Sanırım OP 5T Alacağım. Aslında HTC U11 İçime Daha Çok Sinmişti Fakat Kronik Denmesede Telefonda Bir Hata Varmış Beyaz Yatay Çizgiler Çıkıyormuş Ekranında Belli Bir Zaman Sonra...Herkes Aynı Sorunu Yaşıyormuş...