3 Telefon Arasında Kaldım

Sizce hangisi?

• Mi5

Kullanılan: 19 59.4%
  • Mi Max

Kullanılan: 3 9.4%
  • J7 prime

Kullanılan: 4 12.5%
  • Diğer

Kullanılan: 6 18.8%

• Kullanılan toplam oy
    32

halberhacker58

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Mi5'in iki farklı sürümü var. Global Rom ve Çin Romu. Güvenilir bir yerden alırsanız global rom gelir. Fakat güvenilir olmayan bir yerden alırsanız çin romu gelir. Çin romundan global roma geçmek için botloader kilidini açmak gerekir. Ben de nasıl yapılacağını bilmiyorum. Neyse zaten ben sana bir link atcam bende ordan alıcam orda global rom var. Global Rom da 2 ye ayrılıyo. Geliştirici ve stabil. Geliştirici Rom her hafta güncelleme alıyo fakat stabil romlar ayda 1 güncelleme alıyor diye biliyorum. Linkteki telefon geliştirici romla geliyor. Geliştirici ile stabil rom arasında çok fark yok yani stabile geçmeniz gerekmez. Birde güvenilir olmayan sitelerde fake romlar var bunlardan kurtulmak içim botloader lazım. Benim atçağım site global geliştirici geliyor. Kısaca botloader bunlar için gerekli;
1) Fake Rom'dan global romlara geçmek(stabil veya geliştirici)
2)Stabilden geliştiriciye geliştiriciden stabile geçmek için
3)Çin Romundan global romlara geçmek
gerekir. Link atcağım telefon global geliştirici geliyor bu yüzden botloader kilidini açmana gerek yok. Normal samsung gibi güncelleme yapabilirsin. Son birşey daha telefon botloader kilidi kapalı geliyor onu açman gerek bunları yapabilmek için. Ben sana link atıcam bilgi ve telefon için şuan ipad deyim yavaş olduğu için atamam takıldığın biryer olursa sorabilirsin bu arada daha telefona sahip değilim sadece araştırdım.
Eline saglik kardesim aydinlattiniz..

rastegamer

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Bence hepsiburadadan alma n11 deki turuncumağzadan al adam direk sorulara cevap veriyor bir bak istersen.

rastegamer

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Botloader olayını yanlış anlatmışım herhalde k.b siz xiaoumi türkiye forumuna yazın ben çok bilmiyorum bildiklerimi söyledim. Bu konudan çıkıyorum yanlış bilgi vermeyeyim ben mi5 alıcam bence sizde mi5 alın.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,118
samsung ise koy sepete samsung al boş ver şamiyi...

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Peki kardesim bi kac yerde rastgeldim bu bootloader meselesi nedir
bootloader Xiaomi'nin Roota karşı almış olduğu önlem bunu cihazdan kaldırmazsanız güncelleme de almıyor cihaz aynı sürümde kalıyorsunuz o yüzden kaldırmanızı öneririm kaldırmak zor değil videolar mevcut bende videolara bakarak yaptım.

rastegamer

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Mi5'in iki farklı sürümü var. Global Rom ve Çin Romu. Güvenilir bir yerden alırsanız global rom gelir. Fakat güvenilir olmayan bir yerden alırsanız çin romu gelir. Çin romundan global roma geçmek için botloader kilidini açmak gerekir. Ben de nasıl yapılacağını bilmiyorum. Neyse zaten ben sana bir link atcam bende ordan alıcam orda global rom var. Global Rom da 2 ye ayrılıyo. Geliştirici ve stabil. Geliştirici Rom her hafta güncelleme alıyo fakat stabil romlar ayda 1 güncelleme alıyor diye biliyorum. Linkteki telefon geliştirici romla geliyor. Geliştirici ile stabil rom arasında çok fark yok yani stabile geçmeniz gerekmez. Birde güvenilir olmayan sitelerde fake romlar var bunlardan kurtulmak içim botloader lazım. Benim atçağım site global geliştirici geliyor. Kısaca botloader bunlar için gerekli;
1) Fake Rom'dan global romlara geçmek(stabil veya geliştirici)
2)Stabilden geliştiriciye geliştiriciden stabile geçmek için
3)Çin Romundan global romlara geçmek
gerekir. Link atcağım telefon global geliştirici geliyor bu yüzden botloader kilidini açmana gerek yok. Normal samsung gibi güncelleme yapabilirsin. Son birşey daha telefon botloader kilidi kapalı geliyor onu açman gerek bunları yapabilmek için. Ben sana link atıcam bilgi ve telefon için şuan ipad deyim yavaş olduğu için atamam takıldığın biryer olursa sorabilirsin bu arada daha telefona sahip değilim sadece araştırdım.

Moderotorler bu yazıyı kaldırabilir misiniz? Yanlış bilgilendirmişim başkaları yanlış faydalanmasın.

rastegamer

Asistan
Reaksiyon puanı
18
bootloader Xiaomi'nin Roota karşı almış olduğu önlem bunu cihazdan kaldırmazsanız güncelleme de almıyor cihaz aynı sürümde kalıyorsunuz o yüzden kaldırmanızı öneririm kaldırmak zor değil videolar mevcut bende videolara bakarak yaptım.

Peki garanti bitiyor mu?

Yunus Emre MARŞ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
ben c7 aldım muazzam bir telefon asla sorun yaşatmaz bence ona da bi göz gezdir.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
valla 2 gün önce mi5 siparişi verdim. g4 kullanıyorum büyüklüğünden gına geldi.
incehesapdan kurumsal karta 12 taksitle aldım.

cihaz hakkında
tek eksi tarafı malzeme kalitesi. özellikle kasa çok ince ve narin. bükme testinde fena şekilde kırıldı.
bunuda metal bumper alarak çözeceğim. zaten kibar kullanıyorum cihazlarımı.
herkesin soyuluyor dediği note 2 yi 2 sene hiç soyulmadan kullandım hemde kılıfsız.

bootloader konusu ise küçük bir sorun. 2 yazılım var. biri global yazılım diğeri türkiyeye özel yazılım.
global yazılımda her cuma güncelleme geliyormuş. türkiyeye özel yazılımda ise yine güncelleme geliyor ama daha uzun aralıklarla.
türkiyeye özel olanda avantaj google play ile gelmesi. global olanda google play yok kendin kuruyorsun.

türkiye yazılımını globale çevirmek için cihazın bootloader kilidini açman gerekiyor.
bunun için xaominin sitesine üye olup talepte bulunuyorsun. burada bazı gecikmeler varmış. 1 hafta bekleyenler vb.
ama sonuçta işini geçte olsa görüyorsun. büyük bir sorun yok yani.

sdnSamet

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Huawei p9 lite öneririm şiddetle

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,067
Bence Mi5 değilde Mi5s hem metal kasa hem daha yeni işlemci falan az bişey fiyat farkı var tabi seçim senin :)