Haber 3 Mayıs Türkçüler Günü kutlu olsun!

Bu konuyu okuyanlar

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Bugüne özel Hüseyin Nihal Atsız ‘ın sözlerinden paylaşmak isterdim ancak günümüz şartlarında Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi daha gerekli geldi malum mülteci sorunu ve gelecekte yaratacağı büyük sorun yüzünden bunu paylaşmak istedim.

ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dâhilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin. Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Mustafa Kemal Atatürk

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Mansur Yavaş'ın bu günü pas geçmeyip kutlamasına ne demeli !!! HDP'den 3-5 oy alma sevdasında olanlar en ufak bir paylaşım yapamazken Mansur Başkan korkusuzca tweetini atmış.

1651581904867.png

Son düzenleme:

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Ülkemiz örtülü ve sessiz işgal altında iken Arapların Afganların bilmem bu pakistanlıların arasında sırf birisinin padişahlık hayali için Osmanlı hayali için
Bizde;
Muhafazakar laik sağcı solcu açık kapalı vb vb kutuplaşmalara alet olmamalı tüm Türkler birleşmeli birlik olmalıyız..
"Ne Mutlu Türküm Diyene??"

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
"Ne Mutlu Türküm Diyene??"

Bu lafı günümüzde Ne mutlu Türkiyeliyim diyene şeklinde değiştirmeye çalışanlar var ne yazık ki o konu hakkında ki görünüz nedir ?

Türk milleti demekten çekinen insanlar türedi 3-5 oy kaygısıyla... Türkiye insanları Türkiyelillik diyenler flan var. Bir ara Türk bilim adamları Türk İş adamları denmesine bile karşı çıkanlar vardı. Türkiyeli bilim adamları Türkiyeli İş adamları diyeceksiniz diyorlardı :(

Son düzenleme:

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Mesaj otomatik birleştirildi:

"Ben Türkçü değilim" diyip ondan sonra "ırkçılık dinimizde yasaklanmıştır" diyip Türkçülüğü "ırkçılık" olarak tanımlayan kişi AKP'nin genel başkanı Erdoğan. Aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partisi ile ittifak olan AKP'nin genel başkanı Erdoğan. Böylece MHP'nin milliyetçilik ve Türkçülükten nasıl saptığını görüyoruz. Yazık..

Son düzenleme:

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Bu lafı günümüzde Ne mutlu Türkiyeliyim diyene şeklinde değiştirmeye çalışıyorlar var ne yazık ki o konu hakkında ki görünüz nedir ?

Türk milleti demekten çekenen insanlar türedi 3-5 oy kaygısıyla... Türkiye insanları diyenler flan var. Bir ara Türk bilim adamları Türk İş adamları denmesine bile karşı çıkanlar vardı. Türkiyeli bilim adamları Türkiyeli İş adamları diyeceksiniz diyorlardı :(
Acınası beyhude çabalar.. ve bunlar sarı muhalefet partilerinden miydi ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Çok güzel lafları sözleri var dönemine göre benimde beğendiğim hatta taktir ettiğim. Ama günümüze göre aşırı milliyetçiliğe kaçıyor söylemleri. O tarz söylemler ile ülkeye barış huzur gelmez ne yazık ki. Sürekli Türklük ve Türkçülük üstünden konuşarak toplumu kucaklayamayız...

Mesela şu söz gerçekten ona ait ise çok ağır bir söz.

1651610156232.png

Son düzenleme:

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Çok güzel lafları sözleri var dönemine göre benimde beğendiğim hatta taktir ettiğim. Ama günümüze göre aşırı milliyetçiliğe kaçıyor söylemleri. O tarz söylemler ile ülkeye barış huzur gelmez ne yazık ki. Sürekli Türklük ve Türkçülük üstünden konuşarak toplumu kucaklayamayız...

Mesela şu söz gerçekten ona ait ise çok ağır bir söz.

Ekli dosyayı görüntüle 170273
Hocam forum ortamında söyleyemeyeceğim birkaç şey var.
Ama bu söz banada ters.Her Türk'üm diyen,Türk olarak yaşayan bu topraklarda yaşamalı hakkıdır.Ama ben şuyum buyum diyene karşı durulabilir.Sizce?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Ama ben şuyum buyum diyene karşı durulabilir.

Ben şuyum buyum veya şucuyum bucuyum diyene karşı durulamayacağını düşünüyorum. Şuan ki dünyada bu çağda bu seviyede insanların hiçbirine zorla bir şey yaptıramazsın. Yaptıramıyorsun daha doğrusu.

Reaksiyon puanı
3,027
Türkçülüğü destekliyorum ancak bu ülkede Türk, Kürt, Laz ve Çerkez bir arada yaşıyor. Bunların Türk Milleti adında toplanıp barış içinde yaşaması, ülkemiz için en iyisidir. Nihal Atsız gibi ırkçı yazarların Türkçülüğünün 21. yüzyıl Türkiye'sini iç savaştan başka bir şeye sürüklemeyeceği açıktır.