3 laptop arasından hangisini önerirsiniz?

instyouface

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1-) DELL VOSTRO 3568 CORE I5-7200U/8GB/1TB
1-) Dell Vostro 3568 Core I5-7200u/8gb/1tb - n11.com
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2-) ASUS X541UJ-GO456 i5-7200U 4GB 500GB 2GB GT920M 15.6 DOS
2-) Asus X541uj-go456 İ5-7200u 4gb 500gb 2gb Gt920m 15.6 Dos - n11.com
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3-) Asus F541UV-XX738T i5 6200U 2.3GHz 4GB 500GB 15.6" GT920MX

3-) Asus F541uv-xx738t İ5 6200u 2.3ghz 4gb 500gb 15.6" Gt920mx - n11.com

Son düzenleyen moderatör:

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Hepsinin vereceği performans benzer. Ama Asus F541UV'nin ekran kartı yüzünden biraz daha performanslı olacaktır. MX 940 ile 920 arası bir şey. Ama eğer performans canavarı istiyorsan SSD düşün. Fark yaratır.

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
cihazların speclerine bakmadan söylüyorum

asus rog serisini ekarte ettiğimizde
N ve X serisi tercih edilebilir F serisi kesinlikle alma çöpülük başka birşey değil

Diğer tarafran dell var

dell de ise vostro orta segment bir ürün

ben olsam dell'i alırdım tercih senin

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
@mrtlln malzeme kalitesi yada sağlamlık olarak dediğin doğru olabilir. Bu F serisi cihazları mağazaya gidip deneme fırsatım olmadı. Öyle diyorsan doğrudur. Ama adam en iyi performansı verecek olan demiş. Eğer daha iyi bir tavsiyen varsa buraya yazarsan çok güzel olur :)
--- Gönderi Güncellendi ---
@instyouface misal baktığın fiyat segmentinde bunu buldum.
Asus K555UB-XO099D Intel Core i5 2,30 GHz 4 GB 1 TB 15.6" Fiyatı
İlgini çeker mi ? :) Yada özellikle aradığın bir şey varsa yada bir siteden alma zorunluluğun varsa bunu belirtirsen çok daha iyi tavsiyelerde bulunabiliriz. Eğer baktığın cihazlara özgü bir şey aramıyorsan bu fiyat segmentinde seçeneğin çok :)

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
@mrtlln malzeme kalitesi yada sağlamlık olarak dediğin doğru olabilir. Bu F serisi cihazları mağazaya gidip deneme fırsatım olmadı. Öyle diyorsan doğrudur. Ama adam en iyi performansı verecek olan demiş. Eğer daha iyi bir tavsiyen varsa buraya yazarsan çok güzel olur :)
--- Gönderi Güncellendi ---
@instyouface misal baktığın fiyat segmentinde bunu buldum.
Asus K555UB-XO099D Intel Core i5 2,30 GHz 4 GB 1 TB 15.6" Fiyatı
İlgini çeker mi ? :) Yada özellikle aradığın bir şey varsa yada bir siteden alma zorunluluğun varsa bunu belirtirsen çok daha iyi tavsiyelerde bulunabiliriz. Eğer baktığın cihazlara özgü bir şey aramıyorsan bu fiyat segmentinde seçeneğin çok :)

Bir ürün tavisye etmekten ziyade istedikleri ürünleri değerlendirmeyi tercih ediyorum,

Neden peki ben bir ürün tercih edeceğim zaman
mainboard üreticisi kim? Bios'u kendi mi yazmış başka bir firmanının mı biosu var
içerisindeki wifi modülü AC destekli destekli ise hangi modeli
ethernet portu gigabit mi değilmi
gpu üreticisi kim ? içindeki gpu ddr3 mi gddr5 mi ayrıca bellek ve çekirdek hızları ne (notebookcheck) sitesinden bir irdelerim
pili kaç hücreli kaç saat gidiyor
kasa malzemesi ne plastik mi alüminyummu, carbon mu, magnezyum mu
soğutucu blok bakır mı alü mu
fan çıkışı nerde, sağda mı solda mı ekrana doğru mu, ortada mı
ses chipi kime ait, speaker markalı mı oem mi (harman kardon, jbl, beats vb)
ekran tepki süresi ne? genelde notebooklarda ekran tepki süresi kaç ms kimse belirtmez genelde de 5-8ms ve üzeri oluyor
ayrı panel tipi ne ledi var ips var var oğlu var
ssd yazma okuma ve karmada performansı ne
rami işlemciyi saymıyorum bile zaten

özetle kılı kırk yardığım için

Al arkdaşım şu ürün güzel dediğimde, vatandaş bana soracak e ama şunun işlemcisi daha iyi ama yada rami daha fazla fiyatı daha iyi gibi sorularla karşılaşmaktansa, ya şunlar arasında kaldıma şunu al derim yada vatandaşı araştırmaya öğrenmeye yöneltmek adına hiçbirini alma derim.