3 Laptop Arasında Kaldım

Bu konuyu okuyanlar

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
O daha mı iyi ? ekran kartının ömrü kaç yıl ?
Şimdi aralarında en iyi ekran karta sahip olan GTX860M olan monsterdir yani diğer özellikleride çok çok daha iyidir. İmkanınız varsa mutlaka monster alınız. Ama bosuna 500 TL vermem derseniz Asusda GTX850M yani Monsterdekinin bir alt modeli var.
Asusun ekran kartı 2 sene ultrada geriye kalan 3 senede medium falan oynatır. Yani 5 sene çok çok rahat götürür sizi. Monsterinkide aynı şekil ;)

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
2500 bütçem var asus mu monster mı ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Şimdi aralarında en iyi ekran karta sahip olan GTX860M olan monsterdir yani diğer özellikleride çok çok daha iyidir. İmkanınız varsa mutlaka monster alınız. Ama bosuna 500 TL vermem derseniz Asusda GTX850M yani Monsterdekinin bir alt modeli var.
Asusun ekran kartı 2 sene ultrada geriye kalan 3 senede medium falan oynatır. Yani 5 sene çok çok rahat götürür sizi. Monsterinkide aynı şekil ;)
Gtx850 m vs gtx860m fark nedir ikiside en fazla kaç yıl update alır ?

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90

Aradaki fark şu GTX860M GDDR5
GTX850M DDR3 . Hız farkı var arada.

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-860M-vs-GeForce-GTX-850M buradan detaylı şekilde farkı görürsünüz.

2500 tl bütçeniz varsa mutlaka Monsteri alınız. 3 sene güncelleme alır sanırsam. Eğer sürekli ultrada oynamada gözünüz yoksa bu kart sizi 5-6 sene idare eder.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47

Monster alın.

Asus fiyat performans ürünü.

Lenovo Y510P çift ekran kartına sahip. Bu çift ekran kartı SLi destekli oyunlarda GTX860M kadar performans verecektir. Her oyunun sli desteği olmadığı gibi sli'nin getireceği birtakım sorunlar da olacaktır. Daha fazla ısınma ve daha fazla güç tüketimi gibi.

Monsterin hem ekran kartı hemde işlemcisi daha iyi. GTX860M ile GTX850M arasında oyunlar da 10 FPS fark var. Bu fark bazı oyunlar da daha az bazılarında ise daha fazla da olabiliyor. Her iki ekran kartı da pisayadaki her oyunu ultra ayarlarda oynatacak güce sahip değil.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Aradaki fark şu GTX860M GDDR5
GTX850M DDR3 . Hız farkı var arada.

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-860M-vs-GeForce-GTX-850M buradan detaylı şekilde farkı görürsünüz.

2500 tl bütçeniz varsa mutlaka Monsteri alınız. 3 sene güncelleme alır sanırsam. Eğer sürekli ultrada oynamada gözünüz yoksa bu kart sizi 5-6 sene idare eder.

sağol ocak ayını bekliyecez araştırmalar devam ediyor :D

Monster alın.

Asus fiyat performans ürünü.

Lenovo Y510P çift ekran kartına sahip. Bu çift ekran kartı SLi destekli oyunlarda GTX860M kadar performans verecektir. Her oyunun sli desteği olmadığı gibi sli'nin getireceği birtakım sorunlar da olacaktır. Daha fazla ısınma ve daha fazla güç tüketimi gibi.

Monsterin hem ekran kartı hemde işlemcisi daha iyi. GTX860M ile GTX850M arasında oyunlar da 10 FPS fark var. Bu fark bazı oyunlar da daha az bazılarında ise daha fazla da olabiliyor. Her iki ekran kartı da pisayadaki her oyunu ultra ayarlarda oynatacak güce sahip değil.

Sizce monster pc nin fiyat ocak ayındada böyle olur mu veya artar mı çünkü ocağın ilk haftası sipariş edeeceğim yanında sırt çantası da var mıdır acaba ?

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Sizce monster pc nin fiyat ocak ayındada böyle olur mu veya artar mı çünkü ocağın ilk haftası sipariş edeeceğim yanında sırt çantası da var mıdır acaba ?

Değişeceğini sanmıyorum. O laptopun fiyatı uzun zamandır aynı. Vatan bilgisayar veya diğer diğer sitelere baktığımız da dolar da artış olunca fiyatlar da yükseliyor ancak monster fiyat artışına ya da düşüşüne gitmiyor. Sırt çantası var. Oldukça da kaliteli.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Değişeceğini sanmıyorum. O laptopun fiyatı uzun zamandır aynı. Vatan bilgisayar veya diğer diğer sitelere baktığımız da dolar da artış olunca fiyatlar da yükseliyor ancak monster fiyat artışına ya da düşüşüne gitmiyor. Sırt çantası var.
Sağolun Ocak Ayındada Aynı fiyat olursa ssd di ekleyip alacağım kaç günde gelir acaba stokta olursa yani monster a güvenebilir miyim ? servis yönü nasıl acaba

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Sağolun Ocak Ayındada Aynı fiyat olursa ssd di ekleyip alacağım kaç günde gelir acaba stokta olursa yani monster a güvenebilir miyim ? servis yönü nasıl acaba

Bulunduğunuz yere göre değişiklik gösterir. Almadan önce telefon açıp detaylı bilgi alırsınız. Servis konusunda bir şey diyemem bunu kullanan kişilere sormak lazım.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Bulunduğunuz yere göre değişiklik gösterir. Almadan önce telefon açıp detaylı bilgi alırsınız. Servis konusunda bir şey diyemem bunu kullanan kişilere sormak lazım.
Elazığdayım ben neyse bu fiyatta olursa hemen alacağım inşallah ekran kartı beni yarı yolda bırakmaz 3-4 sene

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Elazığdayım ben neyse bu fiyatta olursa hemen alacağım inşallah ekran kartı beni yarı yolda bırakmaz 3-4 sene
oyunların gelişimine bakarsak 1 sene ultrada 2 sene highda ardından 3-4 sene medium ayarlarda oyun oynarsın monster ile :D gtx860m gerçekten çok iyi bir kart :)

Reaksiyon puanı
2,554
Bu 3 pc karşılaştırılmaz ki monster bariz önde paran varsa onu al diğerlerine bakma full hd ekran daha ne olsun param oldu mu full hd ekranı asla es geçmezdim ben olsam :)

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Bu 3 pc karşılaştırılmaz ki monster bariz önde paran varsa onu al diğerlerine bakma full hd ekran daha ne olsun param oldu mu full hd ekranı asla es geçmezdim ben olsam :)

Sağol :D monster alacağım kesinleşti ocak ayında inşallah alıyorum :D

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Diğerinde parmak izi var da msta küçük mü oluyor ?

Evet. Küçük SSD portu. Birde V2 modelinde mavi arka aydınlatmalı özelleştirilebilir klavye bulunuyor. Diğerinde ise beyaz. Parmak izi okuyucu sizin için önemliyse tercih edin.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Evet. Küçük SSD portu. Birde V2 modelinde mavi arka aydınlatmalı özelleştirilebilir klavye bulunuyor. Diğerinde ise beyaz. Parmak izi okuyucu sizin için önemliyse tercih edin.

Sizce hangi size göre alacağım ben :D

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
para sorunu yoksa monster

para sorunu yoksa monster

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Gtx 860 m ile oyunları low high arası kaç sene oynayabilirim ve çizim yapabilirim ?

Bu çıkacak oyunlara göre değişir. Her oyunu high ayarlar da oynamazsınız. Ryse Son of Rome şu an pisayanın en iyi grafikli oyunu. Bir hafta önce çıkışını yaptı. Bu oyunu high ayarlar da bile oynamazsınız. Yeni nesle geçiş yaptığımız için kesin bir şey söylemek güç.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Bu çıkacak oyunlara göre değişir. Her oyunu high ayarlar da oynamazsınız. Ryse Son of Rome şu an pisayanın en iyi grafikli oyunu. Bir hafta önce çıkışını yaptı. Bu oyunu high ayarlar da bile oynamazsınız. Yeni nesle geçiş yaptığımız için kesin bir şey söylemek güç.
şöyle söyliyeyim kaç sene rahat oyun oynarım :D

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Konsol istememiştiniz, ama önceliğiniz oyun ise yine konsol tavsiye ediyorum :) PS4 sizi 7-10 yıl götürür.

Bende msi lightning gtx 780 ekran kartlı 3500 Liralık bir masaüstü bilgisayar var. Alalı neredeyse 1.5 yıl olacak ama hala The Last of Us kalitesinde bir PC oyunu oynamadım. Hiçbir zaman oynamayacağımda. Hem Türkçe hem de böyle kaliteli yapımları ancak PS4 de görüyoruz.

http://forum.shiftdelete.net/playstation/382183-the-last-of-us-[ps4].html

http://forum.shiftdelete.net/playstation/374637-uncharted-4-a-thief's-end.html

Son mesajlar