3 laptop arasında kaldım [özellikleri belirttim]

WhereIsMyMind

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İnternetten araştırdığım kadarıyla 3 laptop arasında kaldım. Bunlardan 2si casper , diğeri lenovo. Laptoptan beklentim günlük kullanım tarzında.Oyun takıntım sadece assassins creed ve league of legends. Onun dışında fazla oyun oynamam.

Laptoplardan bir tanesinin özellikleri şöyle (bunu tercih etme sebebim işlemcisi)

*Fiyat:1700

*İşlemci: Core i7 2,2-3,2 GHZ

*Ram:8 GB DDR3

*Ekran kartı: GeForce 740m

*15,6 Inch

*Çözünürlük: 1366 x 768

http://www.vatanbilgisa...gisayar.html#ozellikler

Diğer Casper ise şöyle (Bunu tercih etme sebebim ekran kartının 128 bit olması ve geniş ekran)

*Fiyat:1700

*İşlemci: Core i5 2,50- 3,1 GHZ

*Ram 8GB DDR3

*Ekran kartı: GeForce 745m (128 bit)

*17,3 inch

*Çözünürlük 1920x1080

http://www.vatanbilgisa...gisayar.html#ozellikler

Bir diğer tercihim olan lenovoyu tercih etme sebebim ise ssd desteklemesi.Eğer bu laptopu alırsam sonraki zamanlarda 256 lık ssd takarak laptopu hızlandırmak istiyorum.

*Fiyat: 1750

*İşlemci: Core i5 2,5-3,1 GHZ

*Ekran kartı: GeForce 740m

*RAM: 6 GB DDR3

*15,6 inch

*Çözünürlük :1920 x 1080

http://www.vatanbilgisa...otebook.html#ozellikler

Sizce hangisi daha uygundur ?

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bu paylastiklarinizin hic biri oyun heveslisi iseniz cok sorun yasarsiniz.

Heleki z510 modeli artik fazlasi ile piyasada kalan nadir model olarak tarihe gececek herhalde neredeyse 1 senedir raflarda.

Demem oki baktiginiz modellerin hepsi eski sezon urunudur.

Suan bilgisayar piyasasinin olu bir zamanindayiz
2-3 ay daha vaktiniz varsa daha canli donemli daha fiyat/performans urunu alabilmeniz daha uygundur...

WhereIsMyMind

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu paylastiklarinizin hic biri oyun heveslisi iseniz cok sorun yasarsiniz.

Heleki z510 modeli artik fazlasi ile piyasada kalan nadir model olarak tarihe gececek herhalde neredeyse 1 senedir raflarda.

Demem oki baktiginiz modellerin hepsi eski sezon urunudur.

Suan bilgisayar piyasasinin olu bir zamanindayiz
2-3 ay daha vaktiniz varsa daha canli donemli daha fiyat/performans urunu alabilmeniz daha uygundur...

Üniversiteye başka şehire gideceğim için 1 hafta içinde alacağım.Sorun neden yaşyayım anlamadım.Çoğu kişi bu özelliklerle 4 yıl rahat götüreceğini söylediler.Siz çok olumsuz yorum yaptınız anlamadım.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bu paylaatiginiz cihazlar eski nesildir
Serisi bitmis elde kalmis parti urunler. Gecen yil revacda olan urunler. O yuzden uyariyorum sadece. Ama bu demek degildirki isinizi gormeyecek.
Casper haricimdekiler makbul olabilir. z510 nunda tus takimi kalitsal problemlidir dikkat edin.

WhereIsMyMind

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu paylaatiginiz cihazlar eski nesildir
Serisi bitmis elde kalmis parti urunler. Gecen yil revacda olan urunler. O yuzden uyariyorum sadece. Ama bu demek degildirki isinizi gormeyecek.
Casper haricimdekiler makbul olabilir. z510 nunda tus takimi kalitsal problemlidir dikkat edin.
Peki bu fiyat aralıgında önerebileceğiniz model var mıdır ?

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Estf. Yine alabileceginiz makul urn fiyat olarak su anda z510 makul gozukuyor ama dedigim gibi 4.nesil olanlari tercih etmeniz dogru olacaktir...

3. Nesil lerde tus takimindan cok sikayet geliyordu bize bunun icin biraz dikkatli olmanizi tavsiye ederim o kadar.

Biraz daha bekleyin dememdeki kasit suan piyasa durgundur bir kac ay sonra canlanir daha cok cesit gelir...

WhereIsMyMind

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Estf. Yine alabileceginiz makul urn fiyat olarak su anda z510 makul gozukuyor ama dedigim gibi 4.nesil olanlari tercih etmeniz dogru olacaktir...

3. Nesil lerde tus takimindan cok sikayet geliyordu bize bunun icin biraz dikkatli olmanizi tavsiye ederim o kadar.

Biraz daha bekleyin dememdeki kasit suan piyasa durgundur bir kac ay sonra canlanir daha cok cesit gelir...
Aslında casperlere daha yakındım ne gibi sıkıntı yaşarım o markada ?

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Ben casperden memnunum aldığım laptop çok güzel çıktı chy serisi.