3 Gb ram in artıları nelerdir?

endrey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba.kingston marka 2 Gb lık ram almayı düşünüyorum.acaba bu ram benim pc me uyumlumudur?

Bilgisayarımın özellikleri:

CPU :Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.00GHz
System RAM : 1022 MB
Operating System :Microsoft Windows XP Professional (Build Service Pack 22600)
Video Card :RADEON X300/X550 Series (ATI display adapter (0x5B60)
Sound Card :Realtek AC97 Audio
DirectX 9.0c

KINGSTON 2GB 800MHZ DDR2 CL6 MEMORY KVR800D2N6/2G
diye geçiyor bu marka.

Yeni çıkan oyunlarda yeterli performansı alabilirmiyim.bi de 3 gb ram bilgisayarıma ne gibi artılar kazandırır.şimdiden teşekkürler.....

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Anakartın 800mhz destekliyormu o önemli.Fazla ram göz çıkarmaz fakat 3gb üstüne çıktığında xp veya vistanın 64bit versiyonunu yüklemelisin.

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
everest ultimate programını bulursan internetten, sana bilgisayarına ait tüm bilgileri gösterir.

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
önce anakart modelini ver
sonra ekran kartın düşük ki ram yüksek ne yapacaksın derim
sana çok fazla performans sağlamaz sadece kasılmayı azaltır

endrey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
everest ultimate programını bulursan internetten, sana bilgisayarına ait tüm bilgileri gösterir.
çalıştır kısmından dxdiac diye yazdım ama orada bulamadım.burada olur mu acaba:wassat:

Yunus ÖZCAN

Doçent
Reaksiyon puanı
9
ramın 3gb olması sadece aynı anda birden fazla oyun açmanı sağlar ve masaüstü oyunlar ararında hızlı geçiş yapmadı sağlar ramda çokluluk önemli değildir önmli olan hızıdır

3 gb 800mhz ram 1gb 1200mhz ram dan kötüdür

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
ramin 2 yada 3 gb olması sadece bekleme sürelerini kısaltır o da çok bi fark olmaz şimdilik. ayrıca cpu-z diye arat google da o programı indir, kur sonra anakartının marka-modeline bak. sonra anakart üreticisinin sitesinden o anakartın özelliklerine bak. eğer 2 gb dan fazla destekliyorsa takabilirsin ama desteklemiyorsa takamazsın.

sonra cpu-z da ki senin ramin frekansına bak. ddr2 ise o yazan sayıyı 2 ile çarpman gerekebilir (eğer elindeki sayı 268 yazıyorsa ddr2 olduğu için o ramin frekansı 533 mhz dir.)

eğer iki ramin destekliyorlarsa, ana kart izin verirse ve ikiside aynı frekansta olursa dual channel ram olmuş olur ve nispeten biraz dahha iyi performans alırsın. yani mutlaka aynı frekansta olsunlar..

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
sadece ram yetmez önemli olan anakart ve işlemcindir
ram sadece fazla uygulama açılmasını destekler pc'n daha hızlı açılır programlar daha hızlı açılır kapanır vs