3 Büyük Tarayıcıyıda İnceledim Ve Sonuç.

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Öznel bir değerlendirme gibi geldi firefoxcular kızabilir :D
tabi uğraşmışın yazmışın emeğin için teşekkürler

Jerusalem

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Çelişiksel ironikleşim! Hmmm!

hakanotuken

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çarşı internet explorer' e de karşı. Firefox' u tek geçerim.

bflues

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hakanotuken dedi ki:
Çarşı internet explorer' e de karşı. Firefox' u tek geçerim.
Aynen karşıyım ben de. Firefox. Ama opera denemedim, yorum yapmam yanlış olur. WIE7 ise hala Firefoxu yakalayabilmiş değil.

lb.bingol

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Bir kere Firefox'u severim ama en iyi güvenliğin onda olmadığını, çünkü Opera'da Phishtank ile entegre olduğu göz önünde bulundurulmalı.Tüm tarayıcılar çok bellek yer,ama Firefox gibi yiyenini de görmedim.Dost acı söyler ama Opera böyle gelişip,Firefox bu sorunlarını çözemezse sonu Navigator gibi olacak.Ama yine de Forever Firefox!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Opera da iyidir ama bende mozilla kullanıyorum

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Opera hız açısından bence de iyi ama, sırf tema ve eklenti nedeniyle firefox kullanıyorum.Internet explorer aslında bir sürümü kötü diye defterden silinmemeli, 8.0 güzel olursa geri geçebilirim.Firefox'un bir dezavantajıda flash oyunları yavaşa açması, bazı oyunlarda avantaj olabiliyor ama genelde oyunu kötü etkiliyor.Hatta firefox ilk çıktığında firebird ismindeydi, itici bi amblemi vardı.Bu da amblemin önemini gösteriyor.

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sadece 7.0 sürümü için değil İnternet Explorer genelde hantal bir program kabul edilmesi gerekir..

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Saçma sapan bir yazı

Edit : Araştırmadan yapılmış olmasını kastediyorum. Kendi görüşünü yazmış.

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ikxan dedi ki:
Saçma sapan bir yazı

Edit : Araştırmadan yapılmış olmasını kastediyorum. Kendi görüşünü yazmış.

Kendi İncelemem! Beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez saygılı olmak zorundasın!

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İyi işte nasıl bulduğumu yazdım hala saygılıyım.

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Kaan ßaytur dedi ki:
bu arada bu yazıyı Mozilla Firefox ile yazmam ise işin trajikomik kısmı.. :)
evet :)
yani sonuç opera? o halde neden 1. gördüğünüzü kullanmıyorsunuz? şeklinde bir soru geldi aklıma. (firefox'a 5 puan daha kıyak geçebilirdiniz :) )
yine de emeğiniz için teşekkürler.

umudayolculuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bana göre bu tarayıcılar arasında en hızlısı opera. Bir zamanlar operadan vaz gecemem diyordum ama sonra firefoxla tanıştım. Firefox un en cok hoşuma giden tarafı eklenti destegi. Ben şahsen belki firefoxta kullandıgım eklentilerin opera için olanlarını bulabilseydim belki şu an opera kullanıyo olabilirdim. Yanlız firefoxsun eklendi destegi bi harika tarayıcıyı istediginiz şekle sokabiliyosunuz. Tamam Firefox fazla ram yiyo olabilir ama ne demişler gülü seven dikenine katlanır.

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bende her sene yeni versiyonları cıktıgı zaman kendimce testlerini yaparım ama her zaman 1 numarada firefox wardır :) yine de ellerine saglık emege saygı :)

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yazıda kendi yorumlarını yazmak yerine gerçekleri yazman daha objektif bir yazı ortaya çıkarabilirdi.Mesela firefox flash oyun sitelerinde flashları yavaş açıyor site tamamen flash içerikliyse firefoxun delirdiği anları bile gördüm ayrıca firefox hiçte öyle denildiği kadar güvenli değil.Biyerlerden duydukların yerine tarayıcıları enine boyuna inceleseydin bunu rahatlıkla görebilirdin ki firefox güvenlik açığı olduğu için 3 günde 5 farklı sürüm çıkarabilen tek tarayıcıdır. +(
Vede firefox gereksiz olarak çok aşırı ram yer.256 ramle firefox kullanırsanız diğer uygulamalara ram kalmadığını görürsünüz.Eğer bi tarayıcıya o kadar ram ayırabilsem zaten firefox niye kullanayım gül gibi flock browser varken..Eksik yanları ise sık kullanılanlarının olmaması demişsin ama firefoxta sık kullanılanlar var.Ayar bölümünden sık kullanılanlar düğmesini adres satırının yanına koyabiliyorsun ilk açılışta kendileri koymamışlar senin koyman lazım.Firefoxta sık kullanılanlar yok demiş olman bile yazdığın yazının ne kadar baştan savma ve hiç inceleme yapılmadan yazılmış olduğunu gösteriyor.

Operaya gelince:Opera altyapı olarak güçlü bir tarayıcı olsada arayüzünü bi türlü düzeltebilmiş değil.Opera diğer tarayıcılara göre fazla kullanışlı değil ve çok karışık.Ayrıca site kodlamalarını okurken çoğu kez hata oluşuyor.Ya kodları okuyamadığı için siteyi yanlış görüntülüyor yada siteyi aşırı derecede yavaş açıyor.Mesela bi site açıyor adres çubuğunun yanında kaç öğe kaldığı ve kaçının yüklendiği yazıyor mesela orası 72/85 ken site biraz daha yüklendiğinde orası 83/91 olabiliyor.Operada çok hata var ve kullanışlı olmadığı için bi türlü insanlara kendini sevdiremiyor.

Şimdi geldik zurnanın zart dediği yere yani internet explorer e:İnternet explorer bildiğiniz gibi 7 sürümünden, ilk önce çıktığı zamanlarda gayet iyiydi ama yeni yeni janjanlı göz boyamalı tarayıcılar çıkınca ie6 taş devri tarayıcısı makamına oturmuş oldu.Sonrada bill amcam ulan ie6 eskidi bari ie7yi çıkaralım günümüze uygun bi tarayıcı olsun dedi ve ie7yi çıkardı.Sonra firefox aşıkları birden kendi aralarında konuşmaya başladılar.Neymiş ie7de sekme özelliği varmış ve ie7 bunu firefoxtan çalmışmış.Bizde sorduk ilk sekmeli tarayıcı operaydı sonra firefox çıktı buna ne diyosunuz dedik firefox ve saz arkadaşlarıda firefox yapıyosa haklıdır ve iyidir gerisine karışmayız dediler morararak :D

Sonuç olarak:
Xpde firefox ve ie7 iyi opera ve ie6 idare eder
Vistada ie7 mükemmel firefox idare eder opera bi moka yaramaz.. ;)

Zaten firefox kullananların çoğu ie kullanmamak için ve firefox kullandığını gören arkadaşlarında ulan bu adam aşmış dedirtebilmek için firefox kullanıyor.Mesela şuan microsoft firefoxu satın almış olsa çoğu kişi firefox kullanmayı bırakır.Önceden güvenli hızlı dedikleri tarayıcıya o zaman ulan hiçbi halta yaramıyo derler.Çünkü onlar kaliteliyi ve iyiyi aramıyolar onlar firefox fanatikleri sadece.

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
bende dediklerine katılıyorum ..
xp de FİREFOX

VİSTA DA İNTERNET EXPLORER SÜPERRRRR

MSDN

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Opera'nın
Version: 9.50 beta
Build: 9721
sürümü güzel :)

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Firefox'u eklentiler için seviyorsunuz ama opera bütün bunları içinde hazır bulunduruyor ve daha fazla ram harcamıyor. Benim şuanda bilgisayarımda üçüde var ve ayrıca ie ve firefox motoru kullanan bir sürü tarayıcı daha var. Hepsini kendimce deniyorum. Ama birtürlü operanın kullanım konforundan vazgeçemedim. özellikle rss beslemeleri okuma aracı çok hoşuma gidiyor. operada hoşuma gitmeyen ve en ihtiyaç duyduğum şey siteleri düzgün göstermesi. O da umarım 9.50 sürümde düzelir. Operanın firefoxa göre en güzel tarafı program içinde çok hızlı dolaşabilememdir. (yeni sekme açma, rss okuma gibi)

Bu arada internet explorer için ie7pro eklentisini ve onun scriptlerini yüklerseniz çok kullanışlı bir browser haline getirebilirsiniz. isterseniz bir deneyebilirsiniz. www.ie7pro.com

yuureii

Profesör
Reaksiyon puanı
3
IE7'yi IE7pro ile de denedim ama IE7 benim için bitmiştir. Uzun çalışmalardan sonra garip şeyler yapmaya başlıyor ve bilgisayarı yeniden başlatmadan düzelmiyor. FireFox ve Opera'yı birlikte kullanıyorum. Ama ilk tercih Opera.

fubuonur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
ben forumlarda daha sık doşatığım için opera bana yavaş geliyor açıkçası resim ve ikon sorunlarını halletmeli. ama diğer html ile hazırlanmış sitelerde inanılmaz hızlı. az bellek kullanıyor. firefox sa çok bankör bellek olarak. ama yinede kırmızı tilkiyi seviyorum

JuLiuSiuS

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Evet arkadaşlar tamamen kendi yazdığım (KAAN BAYTUR MİCHELANGELO) bu yazıyla tarayıcıları daha yakından tanıma fırsatı buldunuz umarım işinize yarayacaktır yazının galibi "OPERA" ve bunu gerçekten hak ediyor bu arada bu yazıyı Mozilla Firefox ile yazmam ise işin trajikomik kısmı.. :)

:D :D

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kadir_yaylaci dedi ki:
Firefox'u eklentiler için seviyorsunuz ama opera bütün bunları içinde hazır bulunduruyor ve daha fazla ram harcamıyor. Benim şuanda bilgisayarımda üçüde var ve ayrıca ie ve firefox motoru kullanan bir sürü tarayıcı daha var. Hepsini kendimce deniyorum. Ama birtürlü operanın kullanım konforundan vazgeçemedim. özellikle rss beslemeleri okuma aracı çok hoşuma gidiyor. operada hoşuma gitmeyen ve en ihtiyaç duyduğum şey siteleri düzgün göstermesi. O da umarım 9.50 sürümde düzelir. Operanın firefoxa göre en güzel tarafı program içinde çok hızlı dolaşabilememdir. (yeni sekme açma, rss okuma gibi)

Bu arada internet explorer için ie7pro eklentisini ve onun scriptlerini yüklerseniz çok kullanışlı bir browser haline getirebilirsiniz. isterseniz bir deneyebilirsiniz. www.ie7pro.com

+1

en son desteklenmeyen sayfalar hariç nezamn ie kullandım hatılamıyorum bile firefox uda arada bi yükler kaldırırım oyuncak gibi oldu benim için
opera mı firefox lehine yorum yapan arkadaşlara ricam lütfen opera yı sadece 1 hafta diğer tarayıcıları kullanmadan deneyin.
Ben ne testler yaptım bi bilseniz.

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
arkadaşlar ACE Explorer tarayıcı deneme şansı buldum. diğer browserleri atın bunu birkere deneyin. Bence sonuç süper HIZZZ

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben opera kullnıoyorum gayet guzel butun işlerim karsılıyor ayrıyetten eklenti kurmak zorundadqa kalmıyorum
en sevdiğim ozelliği ise mouse ile yapılan hareketler ileri geri filan
ehh bi ara eski surumlerinde acılan sitelerede sorun oluyordu ama bu yeni surumlerde baya aşıldı mesal dun yeni surumu cıktı bence indirip bir deneyin derim http://www.opera.com/download/ eger kullanamayan olursada ben yardımcı olabilirim ;D

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
ben firefox kullanıyorum ama portla sayfalarında flashlar nedeniyle sorun çıkarıyor flashların yakınındaki linklere tıklayamıyorsunuz opera ve firefoxda... ie de böyle bir sorun yok... opera da ise en hoşlanmadığım şey her açtığım syafayı sekme olarak açması ve el alışıklığı ile sayfayı kapattığınızda bütün sayfaların uyarı gelmeden kapatılması :( firefox da sekmeler açıkkne kapatma ikonuna bastığınızda tüm sekemelr kapatılsın mı diye uyarıyor... opera ise hemen kapatıyor açık olan ne kadar sayfa varsa hepsi gidiyor... bir çözümü ayarı varsa bilmiyorum... hız olarak opera deniliyor ama forumlarda firefox daha iyi gib sanki...