2GB Flash Bellek Nasıl Olduysa 33MB Oldu. Yardım Lütfen...

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Merhaba arkadaslar . Elimde 2GB lık bi flash disk var. Ama boyut olarak nasıl olmuşsa 33MB'a düşmüş..
flashr.png

Biçimlendirme filan yaptım bir türlü düzelmedi en son çare dos komutlarıyla düzelir diye şunları uyguladım . Ama fayda etmedi... Kullandığım komutlar
Kod:
diskpart
list disk
select disk #
clean
create partition primary
select partition 1
active
format quick fs=fat32
assign
exit

Bu diski onarabileceğim bir yazılım yada yol varmıdır arkadaşlar. Yardımlarınızı bekliyorum.
Not : Disk çin malı değil sanırım, özel bi ilac firmasının eşantiyonuydu. Yani daha önceleri 2GB boyutundaydı sonradan nolduysa böyle oldu :(

megawolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarıma sağ klik yaparak yönet tıklayıp, disk yöneticisinden denedin mi? olmazsa birde partition magic i dene

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Bilgisayarıma sağ klik yaparak yönet tıklayıp, disk yöneticisinden denedin mi? olmazsa birde partition magic i dene

Onu denedim olmadı. partition magic diski hiç görmüyor bile :S Normalde görmesi gerekirken disk listesi kısmında görünmüyor

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Hangi marka? Eğer markalı bir şey değilse büyük ihtimal büyük göstermesi için yazılım yüklenmiştir önceden. Bir arkadaşıma iki tane 8GB lık hediye gelmiş, biri al senin olsun dedi. Eve geldim bilgisayarda açtım bir garip geldi, tam 8,00Gb gözüküyor falan. Bi' biçimlendirdim 60mb :D Böyle bir şey olmasın?

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Hangi marka? Eğer markalı bir şey değilse büyük ihtimal büyük göstermesi için yazılım yüklenmiştir önceden. Bir arkadaşıma iki tane 8GB lık hediye gelmiş, biri al senin olsun dedi. Eve geldim bilgisayarda açtım bir garip geldi, tam 8,00Gb gözüküyor falan. Bi' biçimlendirdim 60mb :D Böyle bir şey olmasın?
Yok aslında daha önce 2gb olarak kullanılıyordu. Babam birine vermiş o da napmışsa nasıl bi biçimlendirme yöntemiyle biçimlendirmişse diski 33 mb olmuş işin içinden çıkamadım bi türlü :S

Şuan Partition Magic 8 ile denedim diski görmüyor ki windowsta suan takılı ve açık oldugu halde. Acronis Disk Director Suite 10 'da diski göremedi :S Şimdi son çare desperado64 arkadaşın önerdiği peragon yazılımını indiricem bakalım nolcak . Sonucu yazarım . Bu arada diskin markası Trek TumbDrive G3

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
HPUSBFW.EXE

Bu dosyayi Google'dan aratip bi indir bakalim. Bende bir kac kere oldu ayni sey. Guzel calisiyor. Baska bi sorun yoksa isini gorecektir.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
gecen benzer sorunu hp usb disk storage format tool ile cözmüstü bi arkadas, o da yemezse low level format gibi biseyler denersin.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Malesef arkadaşlar tüm yazdıklarınızı tek tek denedim aygıt yine aynı :( Bu arada cevap yazan tüm dostlara teşekkürler. Sanırım bu belleği çöpe atmanın zamanı geldi :(

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Malesef arkadaşlar tüm yazdıklarınızı tek tek denedim aygıt yine aynı :( Bu arada cevap yazan tüm dostlara teşekkürler. Sanırım bu belleği çöpe atmanın zamanı geldi :(

usb belleği üreten firmanın sitesine gir bakalım belki bunun ile ilgili çözüm vardır :) olmadı e-mail ile destek al :)

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Merhaba arkadaslar . Elimde 2GB lık bi flash disk var. Ama boyut olarak nasıl olmuşsa 33MB'a düşmüş..
flashr.png

Biçimlendirme filan yaptım bir türlü düzelmedi en son çare dos komutlarıyla düzelir diye şunları uyguladım . Ama fayda etmedi... Kullandığım komutlar
Kod:
diskpart
list disk
select disk #
clean
create partition primary
select partition 1
active
format quick fs=fat32
assign
exit

Bu diski onarabileceğim bir yazılım yada yol varmıdır arkadaşlar. Yardımlarınızı bekliyorum.
Not : Disk çin malı değil sanırım, özel bi ilac firmasının eşantiyonuydu. Yani daha önceleri 2GB boyutundaydı sonradan nolduysa böyle oldu :(

win7 de mi yaptın xp de mi? Xp de diskpart usb flash bellekleri görmüyor...

Reaksiyon puanı
2,146

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Farklı bir linux sürmüyle denedim(GParted ile) ama ordada yine aynı boyutta gördü. Bunun böyle olmasının mantığı nolabilir arkadaşlar ? Bir flash bellek nasıl bu hale gelebilirki . Acaba yazılımsal bir hatamıdır yoksa donanımmı hata verdide böyle oldu

Reaksiyon puanı
2,146
Ubuntu varsa (cd den çalışan ya da) oradan disk aracı ile bak hocam görürse hepsini o görür. Gparted ile ilgili bilgim yok belki o da görüyordur.
Yok olup gidecek hali yok ya ilginç :confused1:

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Ubuntu varsa (cd den çalışan ya da) oradan disk aracı ile bak hocam görürse hepsini o görür. Gparted ile ilgili bilgim yok belki o da görüyordur.
Yok olup gidecek hali yok ya ilginç :confused1:
Ubuntu live usb ile denedim yine olmadı. Şimdi burda konuya cevap yazan tüm dostların şerefine flash bellegi balkona cıkarıp bi güzel üstüne basıp ezicem :D Cevap icin tekrardan teşekkürler arkadaşlar.

kutluhanmentes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bende de aynı problem var. Disk yöneticisinden bakınca 2 tane farklı disk görünüyor bende. Birinde 32 gb ayrılmış diğerinde 27.48 gb ayrılmamış disk partition görünüyor. Bunları nasıl birleştirebilirim?