2500 TL 'ye kadar Aluminyum/Metal Kasa Notebook Tavsiyesi

techer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese iyi aksamlar. Ben ısınma sorunu olmayan alüminyum/ metal kasa bir notebook arıyorum. Marka olarak Toshiba, Sony, Asus, Dell olabilir. Ultabook dusunmuyorum çünkü Optik surucu benim için önemli.

han838

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Metal kasalı bilgisayarları daha çok asus yapıyor özellikleride oldukça güzel ama ısınma problemi çok az da olsa var sony, toshiba ve dell bilgisayarların ısındığını görmedim metal kasalı dell alabilirsin ısınma problemi olmuyor ekran kartı ve işlemcisi yüksek kapasiteli aldığın hemen hemen tüm bilgisayarlarda ısınma olur ama metal kasalı istemezsen sony bilgisayarı kesinlikle tavsiye ederim illa metal olsun dersen o zaman dell al..

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Lenovo nun note book ları da tutuluyor bir bakın derim

techer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Metal kasalı bilgisayarları daha çok asus yapıyor özellikleride oldukça güzel ama ısınma problemi çok az da olsa var sony, toshiba ve dell bilgisayarların ısındığını görmedim metal kasalı dell alabilirsin ısınma problemi olmuyor ekran kartı ve işlemcisi yüksek kapasiteli aldığın hemen hemen tüm bilgisayarlarda ısınma olur ama metal kasalı istemezsen sony bilgisayarı kesinlikle tavsiye ederim illa metal olsun dersen o zaman dell al..

http://www.hepsiburada.com/liste/to...Details.aspx?productId=bd600506&categoryId=98 Bu bilgisayar nasil sence ? Metal kasa sanirim. Ayrica Dell ne onerebilirsin?

han838

Asistan
Reaksiyon puanı
20
http://www.hepsiburada.com/liste/to...Details.aspx?productId=bd600506&categoryId=98 Bu bilgisayar nasil sence ? Metal kasa sanirim. Ayrica Dell ne onerebilirsin?

Linkini verdiğin güzel bir bilgisayar, alınabilir ama ideal bir bilgisayar için şu özellikleri mutlaka bulunduran bir bilgisayarı kesinlikle tavsiye ederim

1- Ekran çözünürlüğü 1920x1080 bir bilgisayar aldığında yakından bakıldığında görüntü netliği bozulmaz
2- Çok oyun oynayan birisi olman farketmez hiçbir şekilde kasma yapmaması için en düşük ekran kartı 1gb ve en düşük arabirimi 128 bit olmalı
3- ileriki yıllarda çıkan pc' lerin gölgesinde kalmaması için en az i7 olmalı ram ise 8gb veya üzeri

hard disk boyutu içine koyacağın verilere bağlı olarak sana kalmış bir tercih ve güvenilir pc markaları haricinde gerisi çok ta önemli değil

Linkini verdiğin bilgisayarı araştırdım ekran çözünürlüğü hariç bahsini ettiğim özellikler mevcut alınabilir. buda aynı bilgisayarın full hd olanı http://www.ucuzu.com/laptop-c3100/toshiba/satellite-p50t-a-114-p149032441/

techer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Linkini verdiğin güzel bir bilgisayar, alınabilir ama ideal bir bilgisayar için şu özellikleri mutlaka bulunduran bir bilgisayarı kesinlikle tavsiye ederim

1- Ekran çözünürlüğü 1920x1080 bir bilgisayar aldığında yakından bakıldığında görüntü netliği bozulmaz
2- Çok oyun oynayan birisi olman farketmez hiçbir şekilde kasma yapmaması için en düşük ekran kartı 1gb ve en düşük arabirimi 128 bit olmalı
3- ileriki yıllarda çıkan pc' lerin gölgesinde kalmaması için en az i7 olmalı ram ise 8gb veya üzeri

hard disk boyutu içine koyacağın verilere bağlı olarak sana kalmış bir tercih ve güvenilir pc markaları haricinde gerisi çok ta önemli değil

Linkini verdiğin bilgisayarı araştırdım ekran çözünürlüğü hariç bahsini ettiğim özellikler mevcut alınabilir. buda aynı bilgisayarın full hd olanı http://www.ucuzu.com/laptop-c3100/toshiba/satellite-p50t-a-114-p149032441/

Tesekkurler yalniz bu bilgisayarin ekran karti 128 bit mi?

han838

Asistan
Reaksiyon puanı
20

techer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

techer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Linkini verdiğim bilgisayarın NVIDIA GeForce GT 740M - 2 GB (128 bit) ekran kartı var ve 1920 x 1080 ekran çözünürlüğü var senin linkini verdiğin bilgisayar da 128 bit ama ekran çözünürlüğü 1366 x 768 ve ekran kartı ATI sana önerim bu http://www.ucuzu.com/laptop-c3100/toshiba/satellite-p50t-a-114-p149032441/

Linkini attigin benim soyledigimden daha iyi bilgisayar. Ama internette Gt740m' in 64 ve 128 bit olmak uzere iki modelinin oldugu yaziyor. Hangisinin oldugunu nasil anlayabiliriz? Ayrica 64 veya 128 olmasi ne gibi bir etki yapar?

muzaffer7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Asus N53 kullanıyorum. İki yıl oldu hiç sorun çıkarmadı maşaallah :) Tavsiye ederim.

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Linkini attigin benim soyledigimden daha iyi bilgisayar. Ama internette Gt740m' in 64 ve 128 bit olmak uzere iki modelinin oldugu yaziyor. Hangisinin oldugunu nasil anlayabiliriz? Ayrica 64 veya 128 olmasi ne gibi bir etki yapar?
gt740 zaten vasat bir kart ultrabookta çok fazla oyun olnayamazssın zaten

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45

Aşağıdakileri de dikkate almalısın:
1. Yasal işletim sisttemi kurmak istiyorsan Windows 8'in fiyatını da dikkate al.
2. 1920 x 1080 çözünürlük iyidir, ama kesinlikle full - HD ve diğer çözünürlükleri incele. Full HD ekran küçüldükçe harflerin daha küçük olması sonucunu doğuruyor ve sevimsiz gelebilir.
3. Oyun oynayacaksan kasa büyüyecek bunun kaçarı yok.
4. RAM 4'ten büyük 6-8 olabilir. Çok sıkıntı değil.
5. i7 işlemci iyidir, ama i5'i de yabana atma. SSD + HD bir sistem HD'li bir sistemden işlemci ne olursa olsun sana daha hızlı gelecektir.
6. HD denince de tek HD takılıyor ise, SSD alacak kadar zengin değilsen (%95'imiz 500 GB SSD alacak kadar zengin değil) HD'yi hybrid ve 7200 RPM'lik modellerden almaya bak. 5400 RPM HD'yi çıkartım 7200 melez HD'ye eçtim, bilgisayar uçmaya başladı.
7. IPS ekran iyidir. Dokunmatik ekran ise sadece tablette anlamlı geliyor bana.. Tabi kişisel tercihler... Asus N53 var bende Asus'u tavsiye ederim, Lenova da iyidir. Toshiba'nın küçük modelleri eskiden çok iyiydi şimdi durum ne bilmiyorum.

Kolay gelsin,

han838

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Aşağıdakileri de dikkate almalısın:
1. Yasal işletim sisttemi kurmak istiyorsan Windows 8'in fiyatını da dikkate al.
2. 1920 x 1080 çözünürlük iyidir, ama kesinlikle full - HD ve diğer çözünürlükleri incele. Full HD ekran küçüldükçe harflerin daha küçük olması sonucunu doğuruyor ve sevimsiz gelebilir.
3. Oyun oynayacaksan kasa büyüyecek bunun kaçarı yok.
4. RAM 4'ten büyük 6-8 olabilir. Çok sıkıntı değil.
5. i7 işlemci iyidir, ama i5'i de yabana atma. SSD + HD bir sistem HD'li bir sistemden işlemci ne olursa olsun sana daha hızlı gelecektir.
6. HD denince de tek HD takılıyor ise, SSD alacak kadar zengin değilsen (%95'imiz 500 GB SSD alacak kadar zengin değil) HD'yi hybrid ve 7200 RPM'lik modellerden almaya bak. 5400 RPM HD'yi çıkartım 7200 melez HD'ye eçtim, bilgisayar uçmaya başladı.
7. IPS ekran iyidir. Dokunmatik ekran ise sadece tablette anlamlı geliyor bana.. Tabi kişisel tercihler... Asus N53 var bende Asus'u tavsiye ederim, Lenova da iyidir. Toshiba'nın küçük modelleri eskiden çok iyiydi şimdi durum ne bilmiyorum.

Kolay gelsin,

Eklediğin bilgileri tavsiye isteyen kişiye bilerek yazmadım çünkü senin eklediğin özellikler istediği fiyatı aşar..

han838

Asistan
Reaksiyon puanı
20

techer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
128 bit 64 bit ten daha hızlı ve etkin çalışır ve bu linkten http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-740M.89900.0.html ekran kartlarının tüm özelliklerine bakabilirsin..
Baktim ama 740m lerde iki model varmis sanirim.Ayrica o sitede performansinin orta seviyede oldugu soyleniyor. http://www.ucuzu.com/laptop-c3100/toshiba/satellite-p50t-a-114-p149032441/ linkindeki bilgisayarda da 740m kullanilmis.Bu o fiyattaki bilgisayar icin kotu mu?i7 'li olmasina ragmen ekran karti sorun cikartir mi?

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Han838 demek sidik yarışı yapıyoruz.
1. Çözünürlüğü düşürebilirsin demek mi fiyat aşırtıyor?
2. RAM fazla alma demek mi fiyat aşırtıyor?
3. i5 İşlemci de düşün demek mi fiyat aşırtıyor?
4. Melez disk al demek fiyatı kaç USD oynatıyor?
5. Dokunmatik ekran IPS ekrandan daha ucuzdur.

Demek istediğim seninki olmamış ya da ben bu yüzden böyle yazdım denecek bir yazı değildi benimkisi...

Sidik yarışı mı boşuna girme 40 yaşında bir adamım, girdikçe kendin kaybediyorsun...

berkaysavci

Super Сasual Dating - Genuine Ladies
Reaksiyon puanı
1
Hocam Sony Vaio Lara bak derim hem tasarım hemde iyi ama en az 2-2.5 milyara al diğerleri dandiktir.