25.000 TL Bilgisayar Arıyorum

Bu konuyu okuyanlar

rahmiatillaavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Herkez böyle Ryzen 7 RTX 3080 Falan olsun diye zorlamış ancak bu işlemciler ve Kartlar kaliteli bir kasa veya sıvı soğutmasız hiç bir şey başaramayacağını kimse anlamadı sanırım. Yayın için ise sağlam soğutma ve en az 2 olursa da 3 monitör gerekir. Ki 2 yeter diye düşünüyorum. Yayıncılık için ise 1080P kullanacağınızı düşünüyorum.

Corsair Vengeance LPX 16 GB (2X8) 3600 MHz DDR4 CL18 CMK16GX4M2Z3600C18 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Acer KG251QDBMIIPX 24.5" 1ms Full HD Freesync LED Monitör Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Bu monitörden 3 tane alınacak

ya da

https://www.hepsiburada.com/samsung...FKxACuyBXc5L9OnKoUz43njo9-8JG7eRoCA3MQAvD_BwE bundan 2 tane alınacak.

geriye yaklaşık 1000 TL kaldı. Kalan paraya klavye-fare-kulaklık-mikrofon alırsınız. Çok kaliteli isterseniz biraz bütçeyi aşıp 1500-2000'e ekipman alırsınız.
Bunuda çok beğendim ancak işlemci darboğaz yapmaz mı?

Yüksek RPM

Asistan
Reaksiyon puanı
579
geriye yaklaşık 1000 TL kaldı. Kalan paraya klavye-fare-kulaklık-mikrofon alırsınız. Çok kaliteli isterseniz biraz bütçeyi aşıp 1500-2000'e ekipman alırsınız.
Sistem çoğu yerden sıkıntılı.

LPX RAM'ler, XMP ile sorun yaşatabiliyor, çipleri iyi değil, hatta arkadaşım da sorun yaşadı.

PSU'nun korumaları eksik, ayrıca bu bütçede tercih edilmesi pek mantıklı değil.

Biraz daha verip şu PSU alınabilir:

Attığınız ekran kartı gereksiz pahalı, 9200 TL civarına stoklar düzeldiğinde RTX 3080 bulunabilir.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Sistem çoğu yerden sıkıntılı.

LPX RAM'ler, XMP ile sorun yaşatabiliyor, çipleri iyi değil, hatta arkadaşım da sorun yaşadı.

PSU'nun korumaları eksik, ayrıca bu bütçede tercih edilmesi pek mantıklı değil.

Biraz daha verip şu PSU alınabilir:

Attığınız ekran kartı gereksiz pahalı, 9200 TL civarına stoklar düzeldiğinde RTX 3080 bulunabilir.
Çoğu yerden sıkıntılı? Neye dayanarak söylediniz bilmiyorum. LPX Ram ile sorun yaşama ihtimali düştü. Kendim kullandım bu modeli. PSU'da oldukça yeterli bir PSU.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunuda çok beğendim ancak işlemci darboğaz yapmaz mı?
Neden yapsın? 10900K gücünde işlemci.

Yüksek RPM

Asistan
Reaksiyon puanı
579
Neye dayanarak söylediniz bilmiyorum.
Diğer forumlarda da biraz araştırırsanız LPX RAM'ler ile sorun yaşayan çok kişi görebilirsiniz.
LPX Ram ile sorun yaşama ihtimali düştü. Kendim kullandım bu modeli.
Siz sorun yaşamamış olabilirsiniz, ama aynı fiyatta daha iyi ürünler var, riske atmaya gerek yok:

PSU'da oldukça yeterli bir PSU.
Yetersiz demedim, biraz daha verip çok daha iyi olan Core Reactor alınabilir.

rahmiatillaavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sistemi dm üzerinden yollayabilir misiniz arkadaşlar çok karışıklık oldu ben tam anlayamadım.

rahmiatillaavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ekran kartı stoklarını bekleyeceğim ekran kartı stokları dolduğu zaman konuyu hortlatırım.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Diğer forumlarda da biraz araştırırsanız LPX RAM'ler ile sorun yaşayan çok kişi görebilirsiniz.

Siz sorun yaşamamış olabilirsiniz, ama aynı fiyatta daha iyi ürünler var, riske atmaya gerek yok:

Yetersiz demedim, biraz daha verip çok daha iyi olan Core Reactor alınabilir.
Size göre herşeyde *siz sıkıntı yaşamadınız diye sıkıntı olmayacak değil* çok cehalet dolu bir söz. Herkes herşeyde sıkıntı yaşayabilir ancak bunu anlamamanız asıl sıkıntı. Nedense en son bir arkadaşım MSI bir laptopta bolbol sıkıntı yaşadı, sıf monster önerilmedi sıkıntı yaşarsınız diye MSI aldırdılar.

Bu sözü bırakın artık. Her istediğinizi aldırmak için böyle bir yöntem gereksiz. En kaliteli ürünlerde de sıkıntı çıkar. Bunu hala anlamamanız sıkıntı işte.