2071'de Türkiye

Bu konuyu okuyanlar

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,045
Harbi gülme garantiliymiş :( Gül güll öldüm efsane bir video...

Not: Video baştan aşağı siyasi isimlere gönderme ve onlarla ilgili söylem dolu ve din ile dalga geçiyor bu arada. Ama hükümete sallıyor ve Erdoğan ile dalga geçiyorsa gerisi önemli değil...
Video 2 yıllık. Bir şey olacak olsaydı şimdiye olurdu.
İlk mesaja orijinal halini ekledim. 14 dakika. Helal olsun izleyebilene. :D

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
b-bu bir ironi mi?
bunu 1950 de söyleseydim evet ama şuan değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ekonomi ile 2023 e çıkarsak öpte başına koy, asgari ücret tek başına yaşayanın evini döndürmüyor artık, evi arabayı giyimi geçtim.

1000₺ altına kira yok

aylık 1000₺ mutfak masrafı

elektrik su doğalgaz aidat vs 600₺ aşıyor al maaşı aştı

daha bunun otobüs parası var 500₺ ortalama işe git gel parası

sigara içen insan günde bir paket 15₺ den 450₺ sigara parası.

hadi maaşı aldığın gün 70 lik rakı alsan oda 200₺ küsür ne yaptı sana 3750₺

daha bu minimum ihtiyaç keyif ihtiyacın 30 paket sigara ve 70 lik rakı 650₺ Gibi bir fiyat tutuyor.

Allah için o ucube videoya inanan var mı?
TR nin 2,4 trilyon dolar yıllık geliri var ama şuankiler harcıyor bu parayı ve bana kalırsa herkes bunu yapacak az tutumlu olsalar ekonomi kalkıncak

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Bize 2071'e kadar yaşayabileceğimize (!) dair vaatler verdiğiniz bilgilendirme için teşekkürler.
1611684644429.png

1611684659344.png

1611684924872.png

1611685446764.png

KRZMNİTK

Profesör
Reaksiyon puanı
1,067
bunu 1950 de söyleseydim evet ama şuan değil
o Zaman söylesen daha fazla inanırdım Çünkü O zamanlra Türkiye gerçekten gelişiyoru şimdiyse tam zıttı

o Zaman söylesen daha fazla inanırdım Çünkü O zamanlra Türkiye gerçekten gelişiyoru şimdiyse tam zıttı
Günümüzde bir nükleer bomba Ankara'yı yeryüzünden silebilecek güçte. Senin 50 milyonluk ordun olsa neye yarar

Reaksiyon puanı
10,325
ordunuzda 1 milyon kişi bile olsa 10.000 kişilik orduya yenilebiliyorsunuz.
Hiçbir bilimsel veriye dayanmadan Türk yurdunu haritadan sildin.
"Ordunuz" derken, kuzum sen hangi millettensin?
Ordumuzun yenilmesi, ülkemizin haritadan silinmesi sanki içinde bir özlem gibi duruyor!

Yüksek RPM

Asistan
Reaksiyon puanı
579
S

SND Anonim 5

SDN Okuru
Günümüzde artık eskisi gibi asker kapıştırmıyorlar, sanal ortam artık devletler için daha önemli.

Ülkemiz de bu konuda çok büyük adımlar (!) attığı için, 2071'e kadar harita üzerinde Türkiye isminde bir ülke kalacağını düşünmüyorum.

Zaten askeri anlamda da müthiş sayılmayız.
Namık ekin diye bir sat komandosu var emekli Türkiye ve dünyada birçok rekoru var abd de diğer ülkelerde eğitimler almış yani adam neyin ne olduğunu en iyi bilen kişilerden askeriyede abd de en iyi teknolojileri gören kişi Türkiyenin ilk 5te olduğunu söylüyor öyle atıp tutan kişilerdende değil izlersen anlarsım yani senin dediğin mümkün değil

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630

Günümüzde bir nükleer bomba Ankara'yı yeryüzünden silebilecek güçte. Senin 50 milyonluk ordun olsa neye yarar
bence sen bi orduya bak sonra yorum yap

KRZMNİTK

Profesör
Reaksiyon puanı
1,067
önce ordumuza bak sonra yorum yap daha orduyu bilmeden tartışma
Ben orduya körü mü dedim

Ülkenin %99 (bende dahilim) vatanı için canını vermeye hazır. Ki ordumuz da insan gücü bakımından son serçe güçlü. Yani tankın önüne atlayanlar var vatanı için. Ancak 1 atom bombası eşittir 10 milyon insan. Yani ordunun şansı yok

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
Ben orduya körü mü dedim

Ülkenin %99 (bende dahilim) vatanı için canını vermeye hazır. Ki ordumuz da insan gücü bakımından son serçe güçlü. Yani tankın önüne atlayanlar var vatanı için. Ancak 1 atom bombası eşittir 10 milyon insan. Yani ordunun şansı yok
şunu anlaymaya çalıştım artık nükleer savaş yok örnek italya birine nükleer atsın tüm dünya ona ambargo uygular şuan atabilecek tek ülke abd orduya sadece insan olarak bakma ordu ülkenin 1 yerinde toplu değil 1 tabur u vurur en fazla şuan som gibi füzeler daha önemli Rusların sovyet silahları olmasa türk ordusu daha güçlü Türkiye nükleer kabiliyeti var isterse üretebilecek vaziyette ama üretirse herkesten tepki toplar zaten ambargo uygulayacak yer arıyorlar. bilemeyiz devlette üst rütbemiz yok belki vardır tüm ülkelerin göstermedikleri silahları var . Ordu 2030 dan sonra kimse dur diyemez (herşey böyle devam ederse) şu an ortadoğuda toplam güç olarak en iyi biziz işin özeti : atom bombası atmak o kadar kolay bi iş değil abd dışında kimse atamaz atsa bile ambargo yer üstüne aramızda savaş olur ataiblecek anca İran var iranıda yerin dibine koyar bizim ordu

KRZMNİTK

Profesör
Reaksiyon puanı
1,067
şunu anlaymaya çalıştım artık nükleer savaş yok örnek italya birine nükleer atsın tüm dünya ona ambargo uygular şuan atabilecek tek ülke abd orduya sadece insan olarak bakma ordu ülkenin 1 yerinde toplu değil 1 tabur u vurur en fazla şuan som gibi füzeler daha önemli Rusların sovyet silahları olmasa türk ordusu daha güçlü Türkiye nükleer kabiliyeti var isterse üretebilecek vaziyette ama üretirse herkesten tepki toplar zaten ambargo uygulayacak yer arıyorlar. bilemeyiz devlette üst rütbemiz yok belki vardır tüm ülkelerin göstermedikleri silahları var . Ordu 2030 dan sonra kimse dur diyemez (herşey böyle devam ederse) şu an ortadoğuda toplam güç olarak en iyi biziz işin özeti : atom bombası atmak o kadar kolay bi iş değil abd dışında kimse atamaz atsa bile ambargo yer üstüne aramızda savaş olur ataiblecek anca İran var iranıda yerin dibine koyar bizim ordu
bu olay sadece atom bombası için böyle değil yiyosa bi devlet italyaya ya da almanyaya bir tane füze atsın. Tüm dünya ambargo uygular. Biz burda gerçekleşen bir savaş için konuşuyoruz. Eğer bir ülke öbürüne saldırıyorsa saldırıya uğrayan devlet her türlü saldırıda bulunabilir. Ve bu savaş suçu sayılmaz

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Siyaset alanım değil, bilmiyorum.

Ama bahsettiğiniz ittifakları yapmak o kadar kolay olmasa gerek.

Yapılsa bile, bu onlar olmadan bir hiç olduğumuz anlamına geliyor.
Bir hiç isek 2. Dünya Savaşında ittifak kurmamızı isteyenlere rağmen girmedik. Kıbrıs Harekatını ABD ambargo koyacağını bile bile yaptık. Irakta Suriyede eski ABD paralı askerlerinin yetiştirdiği terör gruplarına karşı mücadelemizi veriyoruz. Şimdi söyle bakalım hiç miyiz hala ?

Son mesajlar