Soru 2024 Yılında Minimum Hangi iPhone Modeli Alınmalı?

fatihhguvenn0

Öğrenci
24 Temmuz 2023
10
0
1
20
Hepinize selamlar arkadaşlar. Şu an aktif olarak iPhone 7 32 GB kullanıyorum. 1 ay öncesine kadar da 1 buçuk yıllık süredir iPhone 6S 32 GB kullanıcısıydım. Bu yıl yeni bir telefon alacağım için araştırmalara şimdiden başladım. Android tarafında pek bi seçeneğim yok. Sistem uygulamalarında reklam gösteren Xiaomi ve POCO'yu en başından eledim. Android tarafında aklıma yatan ve bence en kaliteli marka Samsung. Bunun dışında, 2 yıllık Apple kullanıcısı olduğum için iPhone almaya daha yatkınım ama hangi modeli almam gerektiği konusunda çok kararsızım. iPhone 15 almak istiyorum, dinamik ada özelliği çok hoşuma gidiyor ama geliri yüksek olmayan kişiler için çok pahalı bir model. Keza iPhone 14 de öyle. En düşük seçenek olarak iPhone 13'ü listeme ekledim ama o da çok pahalı olmasa da pahalı geldi fakat yine de alınabilir iPhone 14 ve 15'e kıyasla. iPhone 12'yi direkt eledim gibi duruyor çünkü güncellemesi bu yılı saymazsak 1 tane kaldı. Sizce iPhone 12 alınır mı? Sizce geliri yüksek olmayan (20 binin altında maaş alan) biri için hangi iPhone modelini almak mantıklı olur? Android tarafında Samsung Galaxy S23'ü de düşünmüyorum değil. Android tarafında bir öneri yapacak olsanız hangi cihazı önerirsiniz? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. İyi günler.