Yardım 2024 Honda City Tercih Edilir Mi?

MTATurkey

Asistan
1 Ocak 2019
351
189
43
21
Merhaba arkadaşlar, uzun süredir severek kullandığımız focus mk1 aracımızı otomatik bir araca geçmek ve model yükseltmek amacıyla değiştirmek istediğimizden dolayı bir otomobil arayışındayız. İlk başlarda ikinci ele yöneldik fakat sonra sıfır egea ardından da city ilgimizi çekti. Forumda Honda City'yi kullanan var mı, memnun musunuz veya sizce bu fiyata bu araç tercih edilir mi?

ozciceky

Profesör
20 Haziran 2020
3,195
2,765
358
51
Honda city kullanmadım. Honda HRV sahibiyim. Açık söyleyeyim Honda'dan çok memnunum. 6 sene arızalara karşı garanti veriyor olması bile tercih sebebi olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

MTATurkey

Asistan
1 Ocak 2019
351
189
43
21
Honda city kullanmadım. Honda HRV sahibiyim. Açık söyleyeyim Honda'dan çok memnunum. 6 sene arızalara karşı garanti veriyor olması bile tercih sebebi olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yakın fiyata stonic ve bayon da var fakat motor konusunda kesinlikle City'nin daha önde olduğunu düşünüyorum, fakat yerden yüksek bir araç da bizim açımızdan daha mantıklı olduğu için kafamız karışık. Bu arada aracınız çok güzel, Allah kaza bela vermesin inşallah.

ozciceky

Profesör
20 Haziran 2020
3,195
2,765
358
51
şimdi yerden yüksek bir araç alacaksanız o ayrı bir durum. Ama ben renault, ford, opel, toyata ve honda marka araçlara sahip oldum. İçlerinde en sorunsuzu benim açımdan bir numara honda iki numara toyota idi.
Opel aracım 4. seneside 50 bin kmde piston kırdı. tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırdığım için ve opelin de garantisi iki sene olduğu için tamir parasının yarısını opel karşılamıştı. Yaklaşık o zamanın parası ile 11 bin tl filan tutumuştu tamir. Tamir ettirdikten sonra da 48 bin TL'ye arabayı satmıştım.
Neden bunu anlatıyorum. Eğer bütçe de bir sıkıntınız varsa ( ki araba almak konusunda hepimizin var) en uzun garantiyi veren aracı almak en akıl karı iş.

MTATurkey

Asistan
1 Ocak 2019
351
189
43
21
şimdi yerden yüksek bir araç alacaksanız o ayrı bir durum. Ama ben renault, ford, opel, toyata ve honda marka araçlara sahip oldum. İçlerinde en sorunsuzu benim açımdan bir numara honda iki numara toyota idi.
Opel aracım 4. seneside 50 bin kmde piston kırdı. tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırdığım için ve opelin de garantisi iki sene olduğu için tamir parasının yarısını opel karşılamıştı. Yaklaşık o zamanın parası ile 11 bin tl filan tutumuştu tamir. Tamir ettirdikten sonra da 48 bin TL'ye arabayı satmıştım.
Neden bunu anlatıyorum. Eğer bütçe de bir sıkıntınız varsa ( ki araba almak konusunda hepimizin var) en uzun garantiyi veren aracı almak en akıl karı iş.
Haklısınız hocam Honda'daki garanti süresi gerçekten güzel. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,788
6
824
293
36
Honda her türlü tercih edilmelidir. 2007 City sahibiyim, 1 kere motorundan ya da teknik bir arızadan dolayı sanayiye ya da servise gitmedim. Hiç yolda bırakmadı beni şükürler olsun. Şimdiden hayırlı olsun

17 Ekim 2020
511
307
63
26
Yerden yüksekliği ideal ( süspansiyonu tümseklerden geçerken konforlu )
1.5 motoru güzel gidiyor ve Honda' nın diğer araçlarına göre az yakıyor.
Km düşük yeni araba
Fiyatı ne ona göre alınır almaz diyebiliriz.
900.000-1.000.000₺ bandına alınır ama 1.200.000₺ civarına 2. El Citroen C4 - C4X filan bakılabilir daha iyidir.

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,788
6
824
293
36
Yerden yüksekliği ideal ( süspansiyonu tümseklerden geçerken konforlu )
1.5 motoru güzel gidiyor ve Honda' nın diğer araçlarına göre az yakıyor.
Km düşük yeni araba
Fiyatı ne ona göre alınır almaz diyebiliriz.
900.000-1.000.000₺ bandına alınır ama 1.200.000₺ civarına 2. El Citroen C4 - C4X filan bakılabilir daha iyidir.

C4 ve C5'i bayramda sürdüm. Hemde 2021 modeldi. 2007 model aracımın konforu yoktu vallahi.