2023 Yılında iPhone Cihazlar Devrim Yapabilir

ember_moon7

Profesör
Reaksiyon puanı
2,174
İPhone 13'ün ötesinde çentik daha az

2017'de duyurulan Face ID, iPhone X ile hayatımıza geçti. Bugün bir analist, 2023 yılında çıkacak olan iPhonelerin büyük bir devrim yaratacağını söylüyor.

2023 yılında iPhonelerde, ekran altı Face ID olabilir

Analist,2023 yılında çıkacak olan iPhone cihazlarda, Face ID'nın ekranın altında yer alacağını söylüyor. Daha öncelerinde, çentiksiz bir iPhone geleceği söylentisi vardı. Analist'in söylediklerine göre, çentiksiz bir cihaz 2023'te bizi bekliyor olabilir ve ekranın altında Touch ID iddiasını kısmi olarak doğrulandığını söyleyebiliriz. Analist ayrıca Apple'nin, yeni iPhone cihazlarda 5.4 inçlik ekranları 2023 yılında bırakacağını söylüyor.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,152
Kendi adına devrim denebilir, evet, ancak akıllı telefon sektörüne baktığımızda pek de devrim niteliğinde yenilikler değil.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Yıllardır aynı terane. Bende iPhone kullanıcısıyım. Apple yıllardır insanları kazıklıyor. Android tarafı artık koyacak özellik bulamıyor neredeyse markete gidip alışveriş yapıp gelecek kıvama geldiler. Apple hala gıdım gıdım minik minik özellik koyarak (Ki bu özellikler uzun zamandır androidde olan şeyler oluyor genelde) insanları kandırıyor. iPhone Xs ten sonra muhtemelen geri androide döneceğim. Sıkıldım artık.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
İPhone 13'ün ötesinde çentik daha az'ün ötesinde çentik daha az

2017'de duyurulan Face ID, iPhone X ile hayatımıza geçti. Bugün bir analist, 2023 yılında çıkacak olan iPhonelerin büyük bir devrim yaratacağını söylüyor.

Analist,2023 yılında çıkacak olan iPhone cihazlarda, Face ID'nın ekranın altında yer alacağını söylüyor. Daha öncelerinde, çentiksiz bir iPhone geleceği söylentisi vardı. Analist'in söylediklerine göre, çentiksiz bir cihaz 2023'te bizi bekliyor olabilir ve ekranın altında Touch ID iddiasını kısmi olarak doğrulandığını söyleyebiliriz. Analist ayrıca Apple'nin, yeni iPhone cihazlarda 5.4 inçlik ekranları 2023 yılında bırakacağını söylüyor.

Benim emektara da biraz özellik ekleseniz? 4 yıldır 7 Plus kullanıyorum, memnunum memnunum da, biraz yenilik fena olmaz.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Özellikle klavyesi beni deli ediyor. Android kullanırken bir kelimeyi yazmam için iki harfe basmam yetiyordu. iPhone da tahmin özelliği rezalet. Neredeyse yok gibi bişey. Harici klavye yüklesem bile androidde ki rahatlığı bulamıyorum.
Bence Iphone'deki çok daha iyi kesinlikle, diğer telefonuma kıyasla.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Bence Iphone'deki çok daha iyi kesinlikle, diğer telefonuma kıyasla.
Hocam ben s7 kullandım s9 kullandım huawei p10 lg g2 kullandım hepsininde klavyesi iPhone dan çok daha rahattı. iPhone da bir de sürekli yanlış harfe basıyorum. Ne hikmetse androidde bu kadar zor yazmıyordum. Android sanki yanlış harfe bassam bile doğru harfi seçiyordu. iPhone da da tam tersi atıyorum defalarca kez m ye basmama rağmen gidiyor n yi algılıyor.

Son düzenleme:

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Hocam ben s7 kullandım s9 kullandım huawei p10 lg g2 kullandım hepsininde klavyesi iPhone dan çok daha rahattı. iPhone da bir de sürekli yanlış harfe basıyorum. Ne hikmetse androidde bu kadar zor yazmıyordum. Android sanki yanlış harfe bassam bile doğru harfi seçiyordu.
Benim bi süreliğine S7 Edge kullanmışlığım var da, bana düzetme olarak daha iyi geldi IOS.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Yıllardır aynı terane. Bende iPhone kullanıcısıyım. Apple yıllardır insanları kazıklıyor. Android tarafı artık koyacak özellik bulamıyor neredeyse markete gidip alışveriş yapıp gelecek kıvama geldiler. Apple hala gıdım gıdım minik minik özellik koyarak (Ki bu özellikler uzun zamandır androidde olan şeyler oluyor genelde) insanları kandırıyor. iPhone Xs ten sonra muhtemelen geri androide döneceğim. Sıkıldım artık.
Aynen. Bende iPhone 11 Pro dan S21 Ultra ya geçmeyi düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
6,405
Bende yıllardır bunun yüzünden iphone almıyorum.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
iPhone dan soğutan bir diğer hususta mesala whatsapp a girdiniz. Otomatik olarak son sohbeti açıyor. Yada mesajlar uygulaması. Son okuduğunuz mesajı görüntülüyor otomatikman. Dosyalar uygulaması, son baktığınız klasörü açıyor. Notlar uygulaması, yeni bi not yazmak için uygulamaya giriyorsunuz karşınıza son yazdığınız notu açıyor. Önce geri yapıp sonra not yazmak zorunda kalıyorsunuz mesela. Bu tip şahsen benim için sinir bozucu bi hatası var. Belkide özelliktir bilmiyorum ama bunun açılıp kapatılabilir olması gerekir. Apple da bu yok işte. Sana ne verdiysem öyle kullanacaksın diyor seçenek yok. Senin yerine ben karar veriyorum diyor. Sen sadece bana para ver diyor.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Hocam ben s7 kullandım s9 kullandım huawei p10 lg g2 kullandım hepsininde klavyesi iPhone dan çok daha rahattı. iPhone da bir de sürekli yanlış harfe basıyorum. Ne hikmetse androidde bu kadar zor yazmıyordum. Android sanki yanlış harfe bassam bile doğru harfi seçiyordu. iPhone da da tam tersi atıyorum defalarca kez m ye basmama rağmen gidiyor n yi algılıyor.

hocam samsung galaxy note 10 sonrası iphone 12 klavye bana daha uygun geldi...

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
hocam samsung galaxy note 10 sonrası iphone 12 klavye bana daha uygun geldi...
Yok hocam yok bana uygun gelmiyor. Kelime tahmini de çok kötü. Dediğim gibi androidde kelimenin iki harfini yazsam devamını doğru bir şekilde öneriyordu. Yazdığım cümleyi sentezleyip sonraki kelimemin ne olabileceğini anlıyordu. iPhone böyle bişey yok.

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
İPhone 13'ün ötesinde çentik daha az'ün ötesinde çentik daha az

Umarım, iPhone uzun zamandır yenilikçi birşeyler yapmıyordu. Tabi şu anda 2 yıl önceki absürt tasarımlara gülüyorsak buna da gülebiliriz iki yıl sonra :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim bi süreliğine S7 Edge kullanmışlığım var da, bana düzetme olarak daha iyi geldi IOS.
Gboard güzel çalışıyor ama Samsung klavye nasıl bilmiyorum uzun süredir kullanmadım.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Yok hocam yok bana uygun gelmiyor. Kelime tahmini de çok kötü. Dediğim gibi androidde kelimenin iki harfini yazsam devamını doğru bir şekilde öneriyordu. Yazdığım cümleyi sentezleyip sonraki kelimemin ne olabileceğini anlıyordu. iPhone böyle bişey yok.
Bende de android klavyelerde nedense yanlış tuşa basma oranım çok daha fazla oluyor. belki anatomik yapı ile ilgilidir. Bilemedim...