2023 seçimlerinde kimin başa gelmesini isterdiniz?

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
1602335014874.png

CoffeX

Doçent
Reaksiyon puanı
518
CoffeX geçse, muhteşem olur. Ülke süper güç olur. Benim oyum CoffeX'den yana.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Onu bunu bilmem de CHP adayı İnşallah Ekrem olmaz. Allah korusun.
Ekrem İmamoğlu'da ümidini kesti heralde Cumhurhabaşkanlığından. Eskiden daha çok basın açıklaması yapıyordu HDP ile ilgili bir oaly olsa hemen dahil oluyordu. Kaç oldu kayyum atanan belediyeler için konuşmuyor HDP'yi ziyarete gitmiyor veya Selahattin Demirtaş ile ilgili konuşmuyor. ( Sen belediye işleri ile ilgilen ülke gündemine karışma diye uyarılmışta olabilir. )

Bu aralar gözlemlediğim kadarıyla gerek Kemal Kılıçdaroğlu olsun gerek CHP'liler gerekse muhalif gazeteciler Ali Babacan'ı parlatıyor ve muhalif kanallara çıkarıyorlar sürekli. Bana Ekonomi kötü lafının üstüne giderekten Ali Babacan zamanının överek onu Cumhurbaşkanı adayı yapacaklar. Hem Sağ seçmene hitap edebilir hemde Ekonomi uzmanı diye halk oy verebilir...

Lakin 2011'li yıllarda Ali Babacan Maliye ve Hazine bakanı iken Kemal Kılıçtaroğlunun onun için Vatan haini lafı varmış. Meydanlarda önüne gelecektir bu söylemler vatan haini dediğin adamla ittifak yapıyon birde Cumhurbaşkanı adayı yapıyon diye... Dilin kemiği yok.

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Ekrem İmamoğlu'da ümidini kesti heralde Cumhurhabaşkanlığından. Eskiden daha çok basın açıklaması yapıyordu HDP ile ilgili bir oaly olsa hemen dahil oluyordu. Kaç oldu kayyum atanan belediyeler için konuşmuyor HDP'yi ziyarete gitmiyor veya Selahattin Demirtaş ile ilgili konuşmuyor. ( Sen belediye işleri ile ilgilen ülke gündemine karışma diye uyarılmışta olabilir. )

Bu aralar gözlemlediğim kadarıyla gerek Kemal Kılıçdaroğlu olsun gerek CHP'liler gerekse muhalif gazeteciler Ali Babacan'ı parlatıyor ve muhalif kanallara çıkarıyorlar sürekli. Bana Ekonomi kötü lafının üstüne giderekten Ali Babacan zamanının överek onu Cumhurbaşkanı adayı yapacaklar. Hem Sağ seçmene hitap edebilir hemde Ekonomi uzmanı diye halk oy verebilir...

Lakin 2011'li yıllarda Ali Babacan Maliye ve Hazine bakanı iken Kemal Kılıçtaroğlunun onun için Vatan haini lafı varmış. Meydanlarda önüne gelecektir bu söylemler vatan haini dediğin adamla ittifak yapıyon birde Cumhurbaşkanı adayı yapıyon diye... Dilin kemiği yok.

Bende onu bunu bilmem de CHP'de Kılıcdaroğlu devri bitmeden asla oy vermem

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,223

İmamoğlu'nun kayyum atanan yerlere gitmesini millet hiçbir zaman algılayamadı.
Herkes hain diye gitti dedi, oysa ki Ekrem'in adalet şovuydu sadece. İşe yaramıyor baktı, elini çekti.

Reaksiyon puanı
892
Tek düşüncem var yurtdışında ülkemi temsil etmek,burada da zor gözüküyor şu an temsil etmek.Hiçbir partinin halkı düşündüğünü sanmıyorum.

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Yahu Mansur YAVAŞ MHP kökenli değil miydi?
Ben şahsen bir CHP'li olsaydım ideolojik olarak tam karşımda olan bir parti kökenli birini ne belediye başkanı, ne başka bir aday yapmazdım.
1.si eğer bana diyorsanız ben CHPli değilim 2. olarak haklısınız büyük ihtimal Mansur Yavaş'ı cumhurbaşkanı adayı yapmazlar.

Reaksiyon puanı
10,327
1.si eğer bana diyorsanız ben CHPli değilim 2. olarak haklısınız büyük ihtimal Mansur Yavaş'ı cumhurbaşkanı adayı yapmazlar.
CHP'li olmadığına sevindim xPhoenix06; Yalnız aday yapmayacaklarından çok emin olma, geçmişte Ekmeleddin paşamı onlar aday göstermişti malum! :D
Bu arada Konfik'in kıpkırmızı emojileri devreye girmiş! :)

Son düzenleyen moderatör:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061

Ben daha Türkiye'de çıkıpta göğsünü gere gere ben CHP'liyim diye göremedim zatem :D Kim oy veriyor bu CHP'ye kimi görsem AKP'ye körlemesine muhalifim ama CHP'li değilim diyorlar. İYİ partilimisin yok oda değilim. Geriye bir HDP kalıyor :)
Mansur Yavaş'a ben HDP seçmeninin oy vermeyeceğini düşünüyorum aday yapılsa bile. Mansur Yavaşta HDP'den oy almak için şaklabanlık yapmayacak seviyede ve kalitede olduğunu düşünüyorum ayrıca... HDP'li vekilleri flan ziyaret edemez mesela. Veya Selahattinm Demirtaşa özgürlük diyemez. Terorristleri övemez savunamaz flan.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
2023 te Selçuk Bayraktar olsa devletin başında, bir başka güzel olur Allah-u ealem...

Reaksiyon puanı
10,327
2023 te Selçuk Bayraktar olsa devletin başında, bir başka güzel olur Allah-u ealem...
Belki...
Ama ülke yönetmek SİHA yapmağa benzemez Y.Emre! :)
Selçuk dünya çapında büyük bir mühendis olabilir lakin siyaset çok farklı birşey. Kayınpederinin bir dönem daha götüreceğine inanıyorum. Bu süre zarfında parti teşkilatlarında iyi bir staj görmesi, önce salonlarda, sonra da meydanlarda hitabetini konuşturması ve mühendislik/teknik işler dışında sosyal, beşeri birçok hususta iyice pişmesi gerek. Ki onun bunca işi gücünü bırakıp bu tür sıkıntılara göğüs gerebileceğini pek zannetmiyorum. Ama diğer bacanak bu işlere daha yakın duruyor gibi düşünüyorum.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Belki...
Ama ülke yönetmek SİHA yapmağa benzemez Y.Emre! :)
Selçuk dünya çapında büyük bir mühendis olabilir lakin siyaset çok farklı birşey. Kayınpederinin bir dönem daha götüreceğine inanıyorum. Bu süre zarfında parti teşkilatlarında iyi bir staj görmesi, önce salonlarda, sonra da meydanlarda hitabetini konuşturması ve mühendislik/teknik işler dışında sosyal, beşeri birçok hususta iyice pişmesi gerek. Ki onun bunca işi gücünü bırakıp bu tür sıkıntılara göğüs gerebileceğini pek zannetmiyorum. Ama diğer bacanak bu işlere daha yakın duruyor gibi düşünüyorum.
Bence, ister istemez siyasete alışıyor, pişiyor. Ülkenin savunma stratejisinde söz sahibi oldu bence. Sahadan geliyor. Taa yıllar önce Hakkari deki operasyonlardan...Covid-19 sürecinde solunum cihazı üretiminde yine ön plandaydı firmasıyla, ekibiyle.
Ülkenin gençlerine ufuk açıyor Teknofest 'le...

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Bence, ister istemez siyasete alışıyor, pişiyor. Ülkenin savunma stratejisinde söz sahibi oldu bence. Sahadan geliyor. Taa yıllar önce Hakkari deki operasyonlardan...Covid-19 sürecinde solunum cihazı üretiminde yine ön plandaydı firmasıyla, ekibiyle.
Ülkenin gençlerine ufuk açıyor Teknofest 'le...
Ama siyaset farklı bir şey :)

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Şu sıralar en beğendiğim siyasetçi olan Mansur Yavaş'a bir şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Selçuk bey yaptığı işe devam etmeli, siyasete girerse (umarım girmez) yaptığı harikulade işler aksar.
Bence de devam etmeli yaptığı harikulade işlere 2023'e kadar. Sonra Allah'ın izniyle devletin başında da harikulade işler yapmaya devam edebilir. Niye aksaması gerekiyor :)

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Bence de devam etmeli yaptığı harikulade işlere 2023'e kadar. Sonra Allah'ın izniyle devletin başında da harikulade işler yapmaya devam edebilir. Niye aksaması gerekiyor :)
Şuan yaptığı iş en az siyaset kadar önemli hatta ondanda önemli. O işlerin aksamaması lazım o yüzden endişe ederim ben.siyaset yapacak çok kişi var ama onun yaptığı işi yapacak kaç kişi var.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ben daha Türkiye'de çıkıpta göğsünü gere gere ben CHP'liyim diye göremedim zatem :D Kim oy veriyor bu CHP'ye kimi görsem AKP'ye körlemesine muhalifim ama CHP'li değilim diyorlar. İYİ partilimisin yok oda değilim. Geriye bir HDP kalıyor :)
Mansur Yavaş'a ben HDP seçmeninin oy vermeyeceğini düşünüyorum aday yapılsa bile. Mansur Yavaşta HDP'den oy almak için şaklabanlık yapmayacak seviyede ve kalitede olduğunu düşünüyorum ayrıca... HDP'li vekilleri flan ziyaret edemez mesela. Veya Selahattinm Demirtaşa özgürlük diyemez. Terorristleri övemez savunamaz flan.
Niye söylemeyesinler ki? Chpliyse chpliyim der, mhpliyse MHP. Hangi parti olduğu önemli değil.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Niye söylemeyesinler ki? Chpliyse chpliyim der, mhpliyse MHP. Hangi parti olduğu önemli değil.
Liderinden utanıyor il başkanından utanıyor partisinden utanıyor milletvekilinden utanıyor partilisinden utanıyor lise uzar gider...
Adım gibi biliyorum ben CHP'li değilim ki diyenlerin yüzde 90'ı CHP'ye oy verir ilk seçimde. Ama çıkıp söyleyemez. Veya sürekli eleştiri yapıp ben tarafsızım diye geçinenler yüzde 99 oy verir.

Şu Hakan Bayrakçı CHP'ye yakın bir isimdir onu bile delirtiler Canan Kaftancıoğlu sevdası CHP'nin :) CNN-Türk'te canlı izliyordum Sözde Ermeni Soykırımını savunan o konuda sürekli tweet atan bir isim nasıl CHP'de barınabilir diye çıldırdı adam resmen. Bunu bana Bir tane vatanını milletibi seven CHP'li açıklayabilir mi sorsam ?

1602368669634.png

1602368708535.png

1602368727035.png

Son düzenleme:

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Liderinden utanıyor il başkanından utanıyor partisinden utanıyor milletvekilinden utanıyor partilisinden utanıyor lise uzar gider...
Adım gibi biliyorum ben CHP'li değilim ki diyenlerin yüzde 90'ı CHP'ye oy verir ilk seçimde. Ama çıkıp söyleyemez. Veya sürekli eleştiri yapıp ben tarafsızım diye geçinenler yüzde 99 oy verir.

Şu Hakan Bayrakçı CHP'ye yakın bir isimdir onu bile delirtiler Canan Kaftancıoğlu sevdası CHP'nin :) Sözde Ermeni Soykırımını savunan o konuda sürekli tweet atan bir isim nasıl CHP'de barınabilir ? Bunu bana Bir tane vatanını milletibi seven CHP'li açıklayabilir mi sorsam ?

Ekli dosyayı görüntüle 119240
Ekli dosyayı görüntüle 119241
Ekli dosyayı görüntüle 119242

Ermeni Soykırımı. Hahaha.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,132
Ne yapalım AKP'ye mi verelim

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Ne yapalım AKP'ye mi verelim
Ben hiçbir zaman birine şu partiye oy ver demem.

Sözde Ermeni soykırımı var diyebiliyorsan bir şey diyemem istersen HDP'ye bile verirsin sen özgürsün. İstediğin partiye verebilirsin. Ama bazen saçma sapan konular açılıp ne güzel CHP var neden oy vermiyorlar miller saf cahil 65 yaş üstü veriyor eğitimsiz insanlar veriyor vb laflarla inatla 18 yıldır AKP iktidarda diye soran genç arkadaşlara cevap bunlar hep...

Son düzenleme: