2021'de ikinci el ıphone x alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,
Bu zamana kadar sadece android kullandım ve hiçbiri yüksek segment değildi. Şimdi telefon değiştirmek istiyorum bütçeme göre ikinci el Iphone x ya da xiaomi redmi note 9 pro/ x3 nfc alacağım. Bütçem 3000 4000 arası. Açıkcası ne yapmalıyım pek bilmiyorum benim için önemli olan düzgün fotoğraf çekmesi ve gün boyu şarjın yetebilmesi sosyal medya kullanımım aktif bir de uzun yıllar kullanmak istiyorum. Ne önerirsiniz?

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
X'in kamera performansı, batarya performansı ve sosyal medya kalitesi yerinde olsa da kronik sorunları mevcut. Ayrıca belirttiğniz fiyatta da X bulunması zor. Küçük ekran ve batarya sizin için sorun olmazsa SE 2020 bakabilirsiniz. Android tarafından da Note 10 Lite'a bakabilirsiniz.

AliOzkara42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
X i bende tavsiye etmem artık kendinden söz ettirmiyor bile kamera performansı rezalete yakın batarya sorunları çekebilirsiniz ve donanımsal olarak eskimeye başladı apple nin büyük yeniliklerinin ilk serisi olduğu için çok hata var onun yerine XR daha mantıklı bir seçim

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Arkadaşlar merhaba,
Bu zamana kadar sadece android kullandım ve hiçbiri yüksek segment değildi. Şimdi telefon değiştirmek istiyorum bütçeme göre ikinci el Iphone x ya da xiaomi redmi note 9 pro/ x3 nfc alacağım. Bütçem 3000 4000 arası. Açıkcası ne yapmalıyım pek bilmiyorum benim için önemli olan düzgün fotoğraf çekmesi ve gün boyu şarjın yetebilmesi sosyal medya kullanımım aktif bir de uzun yıllar kullanmak istiyorum. Ne önerirsiniz?
İphone alacaksan x yerine Se 2020 almanı tavsiye ederim.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
4800 TL'ye sıfır iphone se almak varken ben ikinci el iphone x ' e bakmazdım açıkçası

Reaksiyon puanı
0
4800 TL'ye sıfır iphone se almak varken ben ikinci el iphone x ' e bakmazdım açıkçası
önerilerden dolayı iphone x'den vazgeçtim zaten, iphone se'yi alırsam daha uygun fiyata daha iyi android varsa pişman olmaktan korkuyorum. sizin yorumunuz ne bu konuda?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
önerilerden dolayı iphone x'den vazgeçtim zaten, iphone se'yi alırsam daha uygun fiyata daha iyi android varsa pişman olmaktan korkuyorum. sizin yorumunuz ne bu konuda?
Android tarafında batarya performansı dahil çok iyi performans sunan cihazlar var.Aşırı Apple fanatiği olan kitlenin yorumuna bakıpta android alınmaz düşüncesine kapılma derim.Se 2020 içine sinmezse S10 lite yada P30 almanı tavsiye ederim.İki cihazda batarya, akıcılık ve 4 yıl performans konusunda memnun eder diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
0
Android tarafında batarya performansı dahil çok iyi performans sunan cihazlar var.Aşırı Apple fanatiği olan kitlenin yorumuna bakıpta android alınmaz düşüncesine kapılma derim.Se 2020 içine sinmezse S10 lite yada P30 almanı tavsiye ederim.İki cihazda batarya, akıcılık ve 4 yıl performans konusunda memnun eder diye düşünüyorum.
teşekkür ederim, bakacağım bu telefonlara da

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Netice olarak o tercihi sizin kullanım alışkanlıklarınız belirler bence. Hem android hem de ios kullanmış ve kullanmakta olan birisi olarak bana göre ios her zaman daha önce androidden. İkinci olarak iphone se 2020 iphone 11'deki işlemciyi kullanıyor. Yani çok güncel bir işlemci ve uzun süre de apple'dan güncelleme alacak.

Benim tercihim iphone olurdu ama dediğim gibi kişiden kişiye değişir. Ancak ikinci el alacağınız herhangi bir ios ve android cihazdansa sıfır iphone se 2020 almak daha mantıklıdır.