2020-2021 Eğitim Öğretim yılı önlemleri

Bu konuyu okuyanlar

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Görüşlerimi paylaştım, sizin de görüşlerinize saygı duyuyorum. iyi geceler diliyorum. Biyolojik saat olarak uyku saatindeyiz sağlığımız için :)

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Maalesef halkımız yeterince bilinçli davranmıyor. Ama bu, onları tüm ağır sonuçlarla başbaşa bırakma hakkını tanımıyor sorumlulara. Denge gözetilmeli. Ne hayatın akışı aksatılmalı, ne de tamamen serbest olmalı hayat.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Toplum bağışıklığı çok tartışıldı dünyada. Oluru yok. Mılyonlarca ölümden bahsediliyor.
Oluru olacaktır kardeşim illa ki olacak kaç ay daha böyle tutabilirsin insanları.Aşı öyle hemen buluncak birşey değil hadi bulundu diyelim testler bitmeden herkes yaptırmak istemeyecektir.Korona yeni bir virüs değil. Mutasyon geçirdiği için bu hale gelmiş bir durumda.Grip virüsleride her yıl mutasyon geçiriyor ama çoğu insan bağışık durumda olduğu için kırıp geçmiyor.Eğer herkes için ölümcül olsa bulaşan herkes ölseydi haklıydın ama hafif geçiren kesim çok fazla belki bilmeden geçirdin bile.Yani bağışıklık böyle böyle sağlanacak.Bir anda herkesi tedbirsiz bir araya getirmekle değil ama tedbirlere uyarak hayata devam ederek olacak.

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Denilen gibi bu tür yaşam şekline alışmak gerek fakat alışmak için birilerinin can vermesi acı olur.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Bahsettiğiniz durum ile Eğitimin ne alakası var uzaktan yakından Allah aşkına? Birisi eğitim, gelecek. Diğeri kıytırık evden çalışan müşteri hizmetleri en fazla. Ha binaya gitmişsin, ha evdeki bilgisayardan çalışmışsın ne fark ediyor? Biz okula gidince telefon ve bilgisayarla mı işliyoruz dersi?

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Bahsettiğiniz durum ile Eğitimin ne alakası var uzaktan yakından Allah aşkına? Birisi eğitim, gelecek. Diğeri kıytırık evden çalışan müşteri hizmetleri en fazla. Ha binaya gitmişsin, ha evdeki bilgisayardan çalışmışsın ne fark ediyor? Biz okula gidince telefon ve bilgisayarla mı işliyoruz dersi?
Sinirlenmenize gerek yok :) Konuyu çok boyutlu ele alıp yorum geliştirmeye çalışıyorum sadece. Fakat eğitim konusundaki hassasiyetinizi takdir ediyorum. Lâkin yine de görüşünüze katılmıyorum:)

Şu sabahçı-öğlenci olayı gerçekten olacak mı kesin mi?
Olmalı bana göre...

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Korona virüs yüzünden ülkede önlemler artarken 2020-2021 eğitim öğretim yılı için alınacak önlemler şunlardır;

-Veliler okul başlamadan taahhütname imzalayacak.
-Öğrenci, öğretmenler her daim maske takmalı.
-Öğrenciler giriş/çıkış işlemlerinde sosyal mesafeye dikkat edilecek, maskeler takılacak.
-Oturma düzeni 1 metre aralıklı olarak ayarlanacak.
-Okul girişlerinde ateş ölçer, el antiseptiği ve maskeler bulunacak.
-COVİD-19 olma veya belirti gösterme durumunda veliler öğrencileri okula getiremeyecek, okul yönetimine bildirilecektir.
(Yanlış veya eksiğim varsa düzeltin.)

Nasıl buldunuz önlemleri?

Konu eğitim üzerindeyken konu dışına düşmüş neden?

Okul servisleri kullanılmayacak. Öğrencileri velileri okula getirecek

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Ya ders saatleri azaltılsın ya da okullarda sabahçı öğlenci sistemine geçilsin.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
10 yaşındaki çocuklara bunu anlatamazsın.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Bana kalırsa önlem dahilinde de okullar açılmamalı, vakalarda yine bir artış söz konusu.

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Yani durum değerlendirilmeli, tablolara bağlı her şey, zaten 1-2 haftada neyi toparlayacaklarsa..
Bu yıl yeni olarak liseye geçtim, bildiğim kadarıyla 8. sınıfla bağlantılı olarak bir çok konu işleyeceğiz. Ne yazık ki korona yüzünden 2. dönem çoğunu göremedik. Ne kadar toplasalar bizim için kârdır.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Okullar açılınca bence vakalarda büyük bir artış olabilir.Okuldan kapan çocuk binaya aileye getircek yani vakalarda çok büyük artışlar olabilir

Richery

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Okullar açılınca bence vakalarda büyük bir artış olabilir.Okuldan kapan çocuk binaya aileye getircek yani vakalarda çok büyük artışlar olabilir
Hayırlısı neyse o olsun, eğer ki böyle bir artış yaşandıktan sonra okullar kapanırsa pek bir faydası olabileceğini düşünmüyorum. Konuyu enine boyuna tartıp konuşmak gerek.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Hayırlısı neyse o olsun, eğer ki böyle bir artış yaşandıktan sonra okullar kapanırsa pek bir faydası olabileceğini düşünmüyorum. Konuyu enine boyuna tartıp konuşmak gerek.
Yaşandıktan sonra kapatsalar ne olucakki diyelim 500 kişilik bir okul var 1 inde varsa artık 500kişi ve ailelerindede var

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Bu yıl okulların açılma olasılığı bana göre düşük. Ama aklıma takıldı, 1 metre mesafe olayı sabahçı-öğlenci olayı ile mi sağlanıcak?