Darknes$

Rektör
Onursal Üye
2016 Formula 1 Yarışları Ne Zaman , Hangi Kanalda ? Nasıl İzlerim?


2016 Formula 1 sezonu öncesinde Formula 1 taraftarlarının her sene öncesinde sorduğu sorular bir kez daha değişmedi: F1 yarışları hangi kanalda yayınlanacak?

Türkiye’de Formula 1 yarışlarının hangi kanalda yayınlanacağı konusu hep son anda belli oluyor. 2015 Formula 1 sezonu öncesinde ilk yarışın Tivibu’da yayınlanacağını bir kaç saat öğrenmiştik dersek yalan olmaz. Daha sonrasında ise yayınlar Digitürk’e geçmişti.

Formula 1 yayın hakları Saran Holding’in elinde bulunuyor ve yayın hakkında herkes kar yapmak istediği için pazarlıklar son ana kadar sürüyor. Türkiye’de yıllardır F1 yarışlarını anlatan Serhan Acar da bu konuda henüz kendisine ulaşan bir bilginin olmadığını söylüyor. Digitürk müşteri hizmetleri de bu konuda henüz kendilerine bir bilgi sunulmadığını belirtiyor. Saran Holding’den de bilgi almanın ne kadar zor olduğunu geçen sene bizzat öğrenmiştik…

Görünen o ki bu sene de değişen bir şey olmayacak ve son ana kadar 2016 F1 yarışlarının hangi kanalda olacağı merakı, heyecanı ve endişesiyle bekleyeceğiz.

Bu konuyla ilgili gelişmeleri bu sayfadan paylaşmaya devam edeceğiz.

TRF1.net


**

Avustralya GP'sini izleyebileceğiniz alternatifler:

WEB: HD TurkiyeF1 (Türkçe)

Uydu: BeIN Sports, Canal+ Sport & Canal+, DSTV, FoxSports, Fuji TV Next, Mediapro , Movistar F1, MTV Max, NBCSports, Polsat Sport, SBS Sports, Setanta Sport & SkySportsF1, Sky, Sky Deutschland, Sky Sport F1, SkySports F1 Channel, Sport 1, Sport 1/Sport 2, Sport1, SportTV, SporTV, SRG SSR, STAR Sports, StarSports, TSN & RDS , TV3+/3+HD, Viasat Motor, Viasat Sport, Viaplay

2016 Avustralya Grand Prix Programı

18 Mart - Cuma
1. Antrenman Turları: 03:30 [ TurkiyeF1 - RTL - SKYSPORT ]
2. Antrenman Turları: 07:30 [ TurkiyeF1 - RTL - SKYSPORT ]

19 Mart - Cumartesi
3. Antrenman Turları: 05:00 [ TurkiyeF1 - RTL - SKYSPORT ]
Sıralama Turları: 08:00 [ TurkiyeF1 - RTL - SKYSPORT ]

20 Mart - Pazar
Yarış: 07:00 [ TurkiyeF1 - RTL - SKYSPORT ]

- Yarın D-Smart Smart Spor
- TurkiyeF1
canlı yayın adresi : 2015 Formula 1 Sezonu Canlı Yayın
- Idman Tv'den de şifresiz izleyebilirsiniz.


turkiyef1.com
 
Son düzenleme:

Darknes$

Rektör
Onursal Üye

D-Smart cumartesi yayın akışına göre Avustralya GP 07.50'den itibaren Smart Spor'da. Spiker ise Emre Tilev #F1
 

Elbruz46

Rektör
Bu yarışlar şifresiz kanaldayken aşık olmuştuk. Ne yarışları ne sıralama turlarını kacirmazdik. Ne zaman şifreli sistemlere geçti bir çok kişi izleyemedigi için ilgisini kaybetti.
Türkiye de bu yarışlar şifreli kanalda olduğu surece o f1 pisti oto pazarı olmaya mahkum. İzleyicisi olmayan bir yarış neden o ülkede yapılsın ki ?
İzleyeni arttırmak için açık kanalda yıllarca yayınlanması şart.
 
Üst