2016 - 2017 TEOG'da açık uçlu sorular geliyor

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Milli Eğitim Bakanlığı 8. sınıf TEOG sınavına açık uçlu soruları eklemeyi düşünüyor.

upload_2016-4-3_22-52-19.png

Uygulamanın denemesi pilot illerde bu hafta yapılacak.

Alınan sonuçlara göre 2016 / 2017 Eğitim Öğretim yılı TEOG Sınavı'nda açık uçlu sorulara yer verilmesi planlanıyor.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bu konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamada :

“Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ‘ABİDE’ diye ayrıca tanıtacağımız bir projemiz var. Sene içerisinde öğrencilerimizi, hem açık uçlu soruların da bulunduğu sınava almak hem de açık uçlu sınavlarla öğrencinin nerede zafiyeti olduğunu görüp daha sonra takviyeyi ona göre programlamak biçimde planladığımız bir çalışmamız var. Ölçme Değerlendirme Genel Müdürlüğümüz ilk model sınav uygulamasını yaptı. Çok da başarılı sonuçlar aldı. Açık uçlu soruları da kullanarak yapıyoruz. Tablet bilgisayarlar orada işimize yarıyor. Onun üzerinden de yapabiliyor. Bunu daha ileride de genişleteceğiz.

Pilot uygulamada, tablet bilgisayardaki sınav kağıdını, sizi tanımayan, adınız da görülmüyor sadece bir kod var, iki öğretmen ayrı ayrı okuyor. Ve onların ortalaması alınıyor. Eğer iki öğretmenin notu arasında ciddi bir fark varsa o zaman 3. bir hakem öğretmene gidiyor. " ifadelerini kullanmıştı.

:: TEOG sınavı konusunda neler düşünüyorsunuz?