2014 - 2015 Ziraat Türkiye Kupası Grupları, Fikstür | Maçlar Hangi Kanalda?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mazruf

Guru
Onursal Üye
Futbolda Ziraat Türkiye Kupası'nda grup müsabakalarının kura çekimi yapıldı. Ziraat Türkiye Kupası Grup Müsabakaları, A Spor, A Haber ve Atv 'de yayımlanacak.



Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi Orhan Saka Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekimine, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetim kurulu üyeleri Arif Koşar ve Mustafa Beyazlı, Genel Sekreteri Kadir Kardaş ile gruplarda mücadele edecek 32 takımın temsilcileri katıldı.

Kura çekiminde, Fenerbahçe adına yönetim kurulu üyesi Yalçın Haker, Beşiktaş adına yönetim kurulu üyesi Erdal Torunoğulları, Trabzonspor adına yönetim kurulu üyesi Ali Uzunay, Galatasaray adına da idari menajer Cenk Ergün hazır bulundu.

Kupada profesyonel olmayan tek takım olan Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Cizrespor adına kulüp başkanı Salih Sevinç kura çekiminde yer aldı.

Çift devreli lig usulüne göre oynanacak grup maçları sonunda gruplarını ilk iki sırada bitirecek takımlar, son 16 turuna yükselecek.

GRUPLAR


Ziraat Türkiye Kupası'nda kura çekimi sonrasında 8 grup şöyle oluştu:

A GRUBU
Sivasspor
Gaziantepspor
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor
Tuzlaspor

B GRUBU
Trabzonspor
Akhisar Belediyespor
Manisaspor
Keçiörengücü

C GRUBU
Bursaspor
Mersin İdmanyurdu
Samsunspor
Centone Karagümrük

D GRUBU
Kardemir Karabükspor
İstanbul Başakşehir
MKE Ankaragücü
Sivas Dört Eylül Belediyespor

E GRUBU
Fenerbahçe
Kayserispor
Altınordu
Bayburt Grup Özel İdare

F GRUBU
Beşiktaş
Çaykur Rizespor
Adana Demirspor
Sarıyer

G GRUBU
Galatasaray
Eskişehirspor
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor
FBM Makina Balçova Yaşamspor

H GRUBU
Gençlerbirliği
Torku Konyaspor
Giresunspor
Cizrespor

KAYNAK


Ziraat Türkiye Kupası gruplarında 6. hafta maçlarının programı:

Ziraat Türkiye Kupası 6. Hafta Maçları Ne Zaman, Hangi Kanalda?

6. hafta maçlarının programı şöyle:

3 Şubat Salı
15:30 Başakşehir-Karabük A Spor
18:00 Akhisar-Trabzon A Haber
20:00 F.Bahçe-Bayburt ATV

4 Şubat Çarşamba
13:30 Altınordu-Kayserispor A Spor
16:00 Samsun-Mersin A Spor
18:15 Konyaspor-Gençlerbirliği A Haber
20:00 Galatasaray-Balçova ATV

5 Şubat Perşembe
13:30 Sarıyer-Adana Demirspor A Spor
18:00 Bursaspor-Karagümrük A Spor
20:00 Ç.Rizespor-Beşiktaş A Haber



- - - Mesaj Güncellendi - - -

2014 - 2015 Ziraat Türkiye Kupası Fikstürü


A GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Sivasspor-Gaziantepspor
Gaziantep BŞB-Tuzlaspor

2. HAFTA (17.12.2014)
Tuzlaspor-Sivasspor
Gaziantepspor-Gaziantep BŞB

3. HAFTA (24.12.2014)
Gaziantepspor-Tuzlaspor
Sivasspor-Gaziantep BŞB

4. HAFTA (31.12.2014)
Tuzlaspor-Gaziantepspor
Gaziantep BŞB-Sivasspor

5. HAFTA (28.01.2015)
Gaziantepspor-Sivasspor
Tuzlaspor-Gaziantep BŞB

6. HAFTA (04.02.2015)
Sivasspor-Tuzlaspor
Gaziantep BŞB-Gaziantepspor

B GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Keçiörengücü-Trabzonspor
Akhisar Bld.-Manisaspor

2. HAFTA (17.12.2014)
Manisaspor-Keçiörengücü
Trabzonspor-Akhisar Bld.

3. HAFTA (24.12.2014)
Trabzonspor-Manisaspor
Keçiörengücü-Akhisar Bld.

4. HAFTA (31.12.2014)
Manisaspor-Trabzonspor
Akhisar Bld.-Keçiörengücü

5. HAFTA (28.01.2015)
Trabzonspor-Keçiörengücü
Manisaspor-Akhisar Bld.

6. HAFTA (04.02.2015)
Keçiörengücü-Manisaspor
Akhisar Bld.-Trabzonspor

C GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Samsunspor-Karagümrük
Bursaspor-Mersin İdmanyurdu

2. HAFTA (17.12.2014)
Mersin İdmanyurdu-Samsunspor
Karagümrük-Bursaspor

3. HAFTA (24.12.2014)
Karagümrük-Mersin İdmanyurdu
Samsunspor-Bursaspor

4. HAFTA (31.12.2014)
Mersin İdmanyurdu-Karagümrük
Bursaspor-Samsunspor

5. HAFTA (28.01.2015)
Karagümrük-Samsunspor
Mersin İdmanyurdu-Bursaspor

6. HAFTA (04.02.2015)
Samsunspor-Mersin İdmanyurdu
Bursaspor-Karagümrük

D GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Başakşehir-Ankaragücü
Sivas 4 Eylül Bld.-Karabükspor

2. HAFTA (17.12.2014)
Karabükspor-Başakşehir
Ankaragücü-Sivas 4 Eylül Bld.

3. HAFTA (24.12.2014)
Ankaragücü-Karabükspor
Başakşehir-Sivas 4 Eylül Bld.

4. HAFTA (31.12.2014)
Karabükspor-Ankaragücü
Sivas 4 Eylül Bld.-Başakşehir

5. HAFTA (28.01.2015)
Ankaragücü-Başakşehir
Karabükspor-Sivas 4 Eylül Bld.

6. HAFTA (04.02.2015)
Başakşehir-Karabükspor
Sivas 4 Eylül Bld.-Ankaragücü


E GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Fenerbahçe-Kayserispor
Altınordu-Bayburt

2. HAFTA (17.12.2014)
Bayburt-Fenerbahçe
Kayserispor-Altınordu

3. HAFTA (24.12.2014)
Kayserispor-Bayburt
Fenerbahçe-Altınordu

4. HAFTA (31.12.2014)
Bayburt-Kayserispor
Altınordu-Fenerbahçe

5. HAFTA (28.01.2015)
Kayserispor-Fenerbahçe
Bayburt-Altınordu

6. HAFTA (04.02.2015)
Fenerbahçe-Bayburt
Altınordu-Kayserispor


F GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Sarıyer-Beşiktaş
Rizespor-Adana Demirspor

2. HAFTA (17.12.2014)
Adana Demirspor-Sarıyer
Beşiktaş-Rizespor

3. HAFTA (24.12.2014)
Beşiktaş-Adana Demirspor
Sarıyer-Rizespor

4. HAFTA (31.12.2014)
Adana Demirspor-Beşiktaş
Rizespor-Sarıyer

5. HAFTA (28.01.2015)
Beşiktaş-Sarıyer
Adana Demirspor-Rizespor

6. HAFTA (04.02.2015)
Sarıyer-Adana Demirspor
Rizespor-Beşiktaş


G GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Diyarbakır BŞB-Balçova
Galatasaray A.Ş.-Eskişehirspor

2. HAFTA (17.12.2014)
Eskişehirspor-Diyarbakır BŞB
Balçova-Galatasaray A.Ş.

3. HAFTA (24.12.2014)
Balçova-Eskişehirspor
Diyarbakır BŞB-Galatasaray A.Ş.

4. HAFTA (31.12.2014)
Eskişehirspor-Balçova
Galatasaray A.Ş.-Diyarbakır BŞB

5. HAFTA (28.01.2015)
Balçova-Diyarbakır BŞB
Eskişehirspor-Galatasaray A.Ş.

6. HAFTA (04.02.2015)
Diyarbakır BŞB-Eskişehirspor
Galatasaray A.Ş.-Balçova


H GRUBU
1. HAFTA (03.12.2014)
Konyaspor-Giresunspor
Cizre Spor-Gençlerbirliği

2. HAFTA (17.12.2014)
Gençlerbirliği-Konyaspor
Giresunspor-Cizre Spor

3. HAFTA (24.12.2014)
Giresunspor-Gençlerbirliği
Konyaspor-Cizre Spor

4. HAFTA (31.12.2014)
Gençlerbirliği-Giresunspor
Cizre Spor-Konyaspor

5. HAFTA (28.01.2015)
Giresunspor-Konyaspor
Gençlerbirliği-Cizre Spor

6. HAFTA (04.02.2015)
Konyaspor-Gençlerbirliği
Cizre Spor-Giresunspor

KAYNAK

Ziraat Türkiye Kupası Statüsü



B - GRUP AŞAMASI
(3) Müsabakalar sonucu gruplarında ilk 2 (iki) sırayı alan toplam 16 (on altı) takım, Son 16 Turu'na yükselir.

C – SON 16 TURU
(1)Grup müsabakaları sonucu gruplarında ilk 2 (iki) sırayı alan toplam 16 (on altı) takım, çapraz olarak aşağıdaki şekilde eşleşirler:
A Grubu 1. si ile B Grubu 2. si,
B Grubu 1. si ile A Grubu 2. si,
C Grubu 1. si ile D Grubu 2. si,
D Grubu 1. si ile C Grubu 2. si,
E Grubu 1. si ile F Grubu 2. si,
F Grubu 1. si ile E Grubu 2. si,
G Grubu 1. si ile H Grubu 2. si,
H Grubu 1. si ile de G Grubu 2. si eşleşir.

(2) Müsabakalar tek maç eleme usulüne göre ve grup birincilerinin sahasında oynanır. Müsabakalarını kazanan 8 takım Çeyrek Final müsabakalarını oynamaya hak kazanır.

D – FİNAL AŞAMASI
(1) Çeyrek Final müsabakaları, Son 16 Turu sonucunda müsabakalarını kazanan 8 (sekiz) takım arasında ve çift maç eleme usulüne göre oynanır. Eşleşmeler TFF tarafından düzenlenecek kura çekimi sonucunda belirlenir. Kura çekiminde, bu statünün 3. maddesince belirlenecek olan 4 (dört) takım seri başı olur ve diğer 4 (dört) takım ile eşleşir.
(2) Yarı Final müsabakaları, Çeyrek Final müsabakaları sonucu tur atlayan 4 takım arasında ve çift maç eleme usulüne göre oynanır. Eşleşmeler Çeyrek Final müsabakaları kura çekimi esnasında belirlenir.
(3) Çift maç eleme usulüne göre oynanacak olan Çeyrek Final ve Yarı Final müsabakalarında, takımların attıkları goller eşit ise deplasmanda daha fazla gol atan takım üstün sayılır.
(4) Final müsabakası, yarı finalde tur atlayan iki takım arasında, TFF tarafından belirlenecek olan tarafsız sahada tek maç eleme usulüyle oynanır.
(5) Final müsabakalarında, eşitliğin bozulmaması halinde on beşer dakikalık iki devre halinde uzatma oynanır. Uzatmada da eşitliğin bozulmaması halinde tur atlayan/kazanan takım seri penaltı atışları sonucunda belirlenir.

TFF


Ziraat Türkiye Kupası ödül dağıtım kriterleri



2014-2015 sezonunda Ziraat Türkiye Kupası'nın ödül dağıtımı kriterleri belirlendi. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda 2014-2015 sezonu Ziraat Türkiye Kupası'nda ödül dağıtım kriterleri şu şekilde olacak:

- 3. Tur'da mücadele edecek 54 kulübe, kulüp başı 26.200 Dolar katılım bedeli ödenecek.

- Grup aşamasına kalan 32 kulübe katılım bedeli olarak kulüplere 40.000 Dolar ödenecek. Grup müsabakalarında galibiyet alan kulüplere 40.000 Dolar, beraberlikle sahadan ayrılan ekiplere ise 20.000 Dolar ödenecek.

- Son 16 Turu'na katılan 16 kulübe kulüp başı 50.000 Dolar katılım bedeli, müsabakalardan galibiyetle ayrılan takımlara ise 100.000 Dolar ödenecek.

- Çeyrek finale kalan 8 kulübe, kulüp başı 100.000 Dolar katılım bedeli ödenecek. Müsabakalarda galip gelen takımlara 150.000 Dolar, berabere kalan ekiplere ise maç başına 75.000 Dolar ödenecek.

- Yarı finale kalan 4 kulübe, kulüp başı 150.000 Dolar katılım bedeli ödenecek. Müsabakalarda galip gelen takımlara 200.000 Dolar, berabere kalan ekiplere ise maç başı 100.000 Dolar ödenecek.

- Final maçında galip gelerek şampiyon olacak kulübe 2.525.000 Dolar, finalist takıma ise 1.135.000 Dolar ödenecek.

TFF
 

Nemre

Profesör
Gereksiz Kupa, Geçen sene olduğu gibi bu senede Fenerin ilk turda elenmesini bekliyorum.
 

mazruf

Guru
Onursal Üye
Ziraat Türkiye Kupası 2. Hafta Maçları Ne Zaman, Hangi Kanalda?

16 Aralık 2014 Salı
12.00 Tuzla-Sivas (A Spor)
13.30 Bayburt GÖİ-F.Bahçe (A Haber)
15.30 Kayseri-Altınordu (A Spor)
18.00 G.Birliği-Konya (A Haber)
20.30 Balçova-G.Saray (atv)

17 Aralık 2014 Çarşamba
12.00 Karagümrük-Bursa (A Spor)
14.15 Mersin İY-Samsun (A Haber)
14.30 Giresun-Cizre
14.30 Manisa-Keçiörengücü
16.30 Karabük-Başakşehir (A Spor)
18.15 Eskişehir-D.Bakır BŞB (A Haber)
20.30 Gaziantep-Gaziantep BŞB (A Spor)

18 Aralık 2014 Perşembe
13.30 Adana Demir-Sarıyer (A Haber)
15.30 A.Gücü-S. 4 Eylül (A Spor)
18.00 Trabzon-Akhisar Bld. (atv)
20.30 Beşiktaş-Çaykur Rizespor (atv)
 

mazruf

Guru
Onursal Üye
Ziraat Türkiye Kupası 3 ve 4. hafta karşılaşma programı açıklandı.

Futbolseverler, Ziraat Türkiye Kupası 'nda 31 Aralık'ta ve 1 Ocak'ta da maç izleyecek. TFF, tarafından açıklanan maç programı şöyle...

3. HAFTA

23 Aralık Salı

13.00 Karagümrük-Mersin İdmanyurdu (Vefa Stadı)
13.00 Ankaragücü-Kardemir Karabükspor (Ankara 19 Mayıs)
15.15 Giresunspor-Gençlerbirliği (Giresun Atatürk)
17.00 Diyarbakır BŞB-Galatasaray (Diyarbakır Atatürk)
20.00 Fenerbahçe-Altınordu (Şükrü Saracoğlu)

24 Aralık Çarşamba
12.45 İstanbul Başakşehir-Sivas 4 Eylül (Recep Tayyip Erdoğan)
13.00 Balçova Yaşam-Eskişehirspor (Kemalpaşa Ulucak Stadı
13.00 Kayserispor-Bayburt (Kadir Has)
15.00 Konyaspor-Cizrespor (Konya Büyükşehir Stadı)
17.15 Sivasspor-Gaziantep BŞB (Sivas 4 eylül)
18.45 Samsunspor-Bursaspor (Samsun 19 Mayıs)
20.30 Beşiktaş-Adana Demirspor (Atatürk Olimpiyat)

25 Aralık Perşembe
13.00 Keçiörengücü-Akhisar Bld (Ankara Aktepe)
13.00 Sarıyer-Rizespor (Yusuf Ziya Öniş)
18.00 Gaziantepspor-Tuzlaspor (Kamil Ocak)
20.30 Trabzonspor-Manisaspor (Hüseyin Avni Aker)

4. HAFTA

30 Aralık Salı

12.45 Sivas 4 Eylül Bld-İstanbul Başakşehir (Muhsin Yazıcıoğlu Spor Komp.)
15.00 Gençlerbirliği-Giresunspor (Ankara 19 Mayıs)
16.30 Karabükspor-Ankaragücü (Dr. Necmettin Şeyhoğlu)
18.00 Altınordu-Fenerbahçe (İzmir Atatürk)
20.30 Adana Demirspor-Beşiktaş (5 Ocak Fatih Terim)

31 Aralık Çarşamba
11.30 Cizrespor-Konyaspor (Cizre İlçe / seyircisiz)
13.00 Tuzlaspor-Gaziantepspor (Tuzla Belediye Sahası)
13.00 Bayburt-Kayserispor (Bayburt Genç Osman)
13.00 Akhisar Bld.-Keçiörengücü (Manisa 19 Mayıs)
13.00 Gaziantep BŞB-Sivasspor (Kamil Ocak)
14.00 Galatasaray-Diyarbakır BŞB (TT Arena)
16.00 Rizespor-Sarıyer ( Yeni Rize Şehir)
16.00 Bursaspor-Samsunspor (Bursa Atatürk)

1 Ocak Perşembe
13.00 Eskişehirspor-Balçova Yaşam (Eskişehir Atatürk)
15.30 Mersin İdmanyurdu-Karagümrük (Tevfik Sırrı Gür)
18.00 Manisaspor-Trabzonspor (Manisa 19 Mayıs)
 

mazruf

Guru
Onursal Üye
Ziraat Türkiye Kupası 3. Hafta Maçları Hangi Kanalda?

23 ARALIK SALI
13.00
Karagümrük-Mersin İY. (A Spor)
13.00 A.Gücü-K.Karabük
15.15 Giresun-G.Birliği (A Spor)
17.00 D.Bakır BŞB-G.Saray (ATV)
20.00 F.Bahçe-Altınordu (ATV)

24 ARALIK ÇARŞAMBA
12.45
Başakşehir-Sivas 4 Eylül (A Spor)
13.00 FBM Balçova-Eskişehir
13.00 Kayseri-Bayburt GÖİ
15.00 Torku Konya-Cizre (A Spor)
17.15 Sivas-G.Antep BŞB (A Spor)
18.45 Samsun-Bursaspor ( A Haber)
20.30 Beşiktaş-Adana Demir (ATV)

25 ARALIK PERŞEMBE
13.00
Keçiörengücü-Akhisar Bld.
13.00 Sarıyer-Çaykur Rize (A Spor)
18.00 Gaziantep-Tuzla (A Haber)
20.30 Trabzonspor-Manisa (ATV)
 

mazruf

Guru
Onursal Üye
Ziraat Türkiye Kupası 4. Hafta Maçları Hangi Kanalda?

30 Aralık 2014 Salı

Gençlerbirliği-Giresunspor (A Spor) 15.00
Karabükspor-MKE A.Gücü (A Haber) 16.30
Altınordu-Fenerbahçe (Atv) 18.00

31 Aralık 2014 Çarşamba
Tuzlaspor-Gaziantepspor (A Spor) 13.00
Çaykur Rizespor-Sarıyer (A Spor) 15.15
Bursaspor-Samsunspor (A Haber) 16.30

1 Ocak 2015 Perşembe
Eskişehir-Balçova Yaşamspor (A Spor) 13.00
Mersin İY-Karagümrük (A Spor) 15.30
Manisaspor-Trabzonspor (Atv) 20.30
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst