2012 KPSS Başvuruları Nasıl Yapılır ?

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
header_00.PNG

Adayların İzleyeceği Yol

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-59850/h/adayizlenecekyolkpss.pdf

Aday Başvuru Formu

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-59842/h/adaybasvuruformukpsslisans.pdf

2012 KPSS Kılavuzu

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-59846/h/2012kpsslisanskilavuz-942012.pdf

Ayrıntılı bilgi :

http://www.osym.gov.tr/

Başvuru tarihleri : 18 Haziran 2012 - 4 Temmuz 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bu yıl KPSS ye kimler girebilecek, nasıl girecek süreç hakkında ve konu hakkında bilgisi olanlar paylaşabilir mi?

MysteЯio

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Kılavuzu okudum bi b*k anlamadım.

Başvuru formunu internetten indirip mi yazdıracağız yoksa başvuru merkezinden mi alacağız?

Meslek yüksek okulunda okuyorum. Seneye mezun olacağım. Ortaöğretim/Ön lisans için olana başvuruyorum. Doğru mudur?

Bir de bu oturum mevzusu nedir ? Birkaç tane var.

Bilenler bizleri aydınlatsın. Dün başvuru merkezi olan iki liseye gittim adamların birşey bildiği yok.

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Başvuru formunu kendin doldurup götürüp başvuru yapacaksın galiba.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
MysteЯio;2322943 dedi ki:
Kılavuzu okudum bi b*k anlamadım.

Başvuru formunu internetten indirip mi yazdıracağız yoksa başvuru merkezinden mi alacağız?

Meslek yüksek okulunda okuyorum. Seneye mezun olacağım. Ortaöğretim/Ön lisans için olana başvuruyorum. Doğru mudur?

Bir de bu oturum mevzusu nedir ? Birkaç tane var.

Bilenler bizleri aydınlatsın. Dün başvuru merkezi olan iki liseye gittim adamların birşey bildiği yok.

İster indir doldur götür, ister başvuru merkezinde doldur ver.

Ön lisans'a gireceksin evet. Zaten Lisans başvuruları biteli çok oluyor.

Oturum konusu ise alanına göre sanırım, bi günde 2 kez sınava giriyorsun.

MysteЯio

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
[MENTION=104102]darknes[/MENTION]$ [MENTION=23713]Karargaht[/MENTION] Teşekkürler arkadaşlar.

Kayıt yaptırdım. Mecburi olan cumartesi sabah oturumuna gireceğim.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Arkadaşımda bugün bana sordu bende forumlarda yazıyordur demiştim ama beni dinlemeden gitti.. umarım işlerini halledebilir :)

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
MysteЯio;2324430 dedi ki:
Kayıt yaptırdım. Mecburi olan cumartesi sabah oturumuna gireceğim.

Parayı yatırıp, formu doldurup, başvuru merkezlerine mi gidiyoruz.?

MysteЯio

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Aynen. Bir de öğrenci belgesi götürmen lazım.

uA23uA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ya ben basvuru yapamıyorum:(
Aöfden son dersim kaldı.Bende hiç takip etmedim.Meğer sınav tarihinden sonraki 2 yıl içinde mezun olma durumu olanlar önlisansa basvuru yapamıyorlarmış:( yani yan geldik:)

uA23uA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Can dostlar ben kpss önlisans tercihi yapacam ama nasıl yapim nereleri yapim.Nereleri yaparsam gelme olasılığı yüksek?

Bu işlerden anlayan biri varsa yardım etsin.30 tercih hakkımız varmış

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
ÖSYM’den KPSS’ye Gireceklere Uyarı
11 Temmuz'da sona erecek başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacak.

Lise ve 2 yıllık fakülte mezunlarının girdiği KPSS başvuruları 18 Haziran'da başladı.

2 yılda bir yapılan sınav için ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yaklaşık 2 milyon 500 bin adayın KPSS'ye başvuru yapması bekleniyor.

Ancak şu ana kadar yaklaşık 350 bin aday sınav ücretini yatırdı.

İlk günlerde başvuru sayısının az olması üzerine ÖSYM adayları başvurularını tamamlamaları konusunda uyardı.

ÖSYM, 11 Temmuz olan son başvuru süresinin kesinlikle uzatılmayacağını duyurdu.

GaMeRR119

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar yapcağnız şey şu bende bugün yaptımda ondan sölüom :) bankaya giyonuz kpss'ye girecem diyorsunuz tmm tc kimlik ver diyor veriyonuz :) sonrada 35 tl çık bakem diyor onuda veriyorsunuz :) işin en zevkli yanı bankada beklemek :) bi alet var basıyorum çok iyi tanır beni o alet hain bana bir fiş verdiki önümde 50 kişi varmış :) öğlen aldım...gece 12'de geldim bankaya heh şimdi sıranız geldi dediler :) işin esprisi buda beklerken ulan anaokulu yıllarına kadar indim yaww herkes geldi aklıma hayatım gözlerimin önünden film şeridi gibi geçti :) tabi bunları makineye yaslanmış olarak hayal ettiğim için birsüre sonra beni hayalimden çıkaran görevlinin beyfendi makineye dayanmayın lafı oldu :) adamakıllı konuş makinaya felan dayadığım yok dedim :) ancak görevli dayanmayın yani yaslanmayın demiş bende işin farklı bir yanını anladım :) yanımdaki kızlar açıkta don görmüş gibi kıkır kıkır kızlara baktım suspus oldular :)neyse işte herhangi bir liseye gir kayıdını yaptır dekontuda göster ama...sonrada işlem okeydir..;)

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
ATM'den yatırılıyormuş galiba:D

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
pazartesi yada en geç salı bende kayıt olayım.
bu arada öğrenci belgesi zorunlu mu ? okulla baya uğraşacam öyle ise ?

GaMeRR119

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar öğrenci belgesi felan yok bankaya gidin ben kpss'ye kayıt olacam işte kimliğim deyin 35 kağıdı verin bankadan dekontu alın...sonrada herhangi bir liseye girin tc kimliğinizi verin liseye dekontuda verin adam baksın ikisinede fotoğrafınızı ceksin 3tl alsın sizden fotoğraf parası kayıdınızı yapsın....olay bukadar fazlasına gerek yok ekstra bişeyde yapmıcanız ne eksik ne fazla :)

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ben de basvuriym bari boyle car car bairan patorn veya patron yalakalarinin suratini gormek baska dert dirdirini dinlemek baska dert. calisma standartlarina uymayan calisma saatleri ve standartlarinda calismak ayri derk kufretmemek icin kendini kasmak ayri dert :p
devler baska olur herhalde. an fazla torpille gelmis bi mudurle ugrasiriz :D

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
burns sende benim gibisin çalışma saatleri amir yakalari torpilli eleman kayırmaları hayattan bezdirdiler bazen git hepsini şirkete anlat topunu işten atsın bende kurtulayim herkes kurtulsun ama yok ben yakında istifayı basacagim ne halt ediyorlar sa etsinler.

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Arkadaşlar, onlisans başvurusu için diplomaya gerek var mı?

Veya okulu bitirdiğine dair bir belge.Bir yakınımda böyle bir durum var.Okulun biri var diyor diğer yok diyor.

Önlisans mezunu olup da kayıt yaptıran var mı aramız da? Diploma istediler mi? Veya okulu bitirdiğine dair bir belge.

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
arkadaşlar öğrenci belgesi felan yok bankaya gidin ben kpss'ye kayıt olacam işte kimliğim deyin 35 kağıdı verin bankadan dekontu alın...sonrada herhangi bir liseye girin tc kimliğinizi verin liseye dekontuda verin adam baksın ikisinede fotoğrafınızı ceksin 3tl alsın sizden fotoğraf parası kayıdınızı yapsın....olay bukadar fazlasına gerek yok ekstra bişeyde yapmıcanız ne eksik ne fazla :)

Aday formunu doldurmamız gerekmiyormu??

ALPARS

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
bir kaç gün önce kayıt yaptırdığımda diploma fotokopisini almışlardı.
Bugün ise arkadaşımın kaydını yaptırmaya gittiğimizde hiç bir şey istemediler üstelik aynı okul :D

Siz yinede her ihtimale bir diploma fotokopisi birde dekont.

Aday formu kesinlikle doldurulacak.

Bu arada kpss ücretini atmlerden kartsız işlemler bölümünden yapabilirsiniz.

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Makbuzu almayı unuttum :D

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Öyleymiş bakalım ne olacak :)

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar, onlisans başvurusu için diplomaya gerek var mı?

Veya okulu bitirdiğine dair bir belge.Bir yakınımda böyle bir durum var.Okulun biri var diyor diğer yok diyor.

Önlisans mezunu olup da kayıt yaptıran var mı aramız da? Diploma istediler mi? Veya okulu bitirdiğine dair bir belge.

Kanunen var. Ama kayıt olacağın okuldaki görevli memur isterse senin beyanın doğrultusunda bilgilerini girebiliyor. Tabi bu yaptığı kurallara aykırı ama yapıyor işte. :)

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Önlisans okuyanlar öğrenim durumunda Önlisans mı , ortaöğretim mi işaretleyecek ?