2000₺ ye kadar Macbook alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

aksoyphotos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
selam arkadaşlar, yıllardır fotoğrafla uğraşıyorum ve doğal olarak photoshop vs. programlar kullanıyorum. şuan elimde hp pavilion 15.6 bir pc var. seyhatlerde bunu hem boyutundan hemde biraz ağırlığından taşıması sıkıntılı ve satmayı planlıyorum. Macbooklar çok hoşuma gidiyor fakat pc için bütçem 2000₺ (max):). sizce 2. el düzgün bir şey alınır mı? photoshop vs. programları kaldırması önemli. Alınırsa hangi modeli ve özellikleri terçih etmemi istersiniz?

Macbook terçih sebeplerime gelince:
*Taşıması daha kolay ince ve hafif
*Şarj adaptörü daha küçük ve taşınabilir
*Bir Apple ürünü olması :D

Düşünce ve yorumlarınızı bekliyorum saygılar...:)

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
2. el ile düzgün kelimesini yan yana getirme bile :D

fatihsyn45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
2 Bin liraya pek güzel bir şey bulamazsın disksiz falan bulursan direk al diski sonra kendin eklersin yada paranı biriktirip daha iyisini alırsın birde 2. El ile düzgün kelimesi yan yana elbette gelebilir adam çok titiz davranmıştır cihaz sağlamdır illa her 2. el cihaz hasarlı veya bozuk olacak diye bir kaide yok.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Satanın temiz kullandım demesi, paraya ihtiyacım var yoksa satmam demesi, 1 haftadır elimde demesi bana bir güvenilirlik yada hijyen hissiyatı vermez :)

aksoyphotos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
peki Macbook air tarzı yani ince bişi yok mu piyasada biraz güçlü olması kaydiyle. (max-2000₺):grimacing:

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ancak Amazon'dan getirirsin onu :D Amazon'dan i5 3/4. nesillerde işlemcisi olan ultrabookları getirebilirsin 2000TL'ye. 5. nesil ? Sanmıyorum ama araştırılmasında fayda var. Türkiyede bulamazsın, bizimkiler leşçi. Cıvkı çıkmış bilgisayarı sıfırı fiyatına satmaya kalkıyorlar, üstüne para koyup daha iyi bilgisayar alacaklar akıllarınca. Üstelik üstüne bir şey döküldü mü ? Adam bilgisayarı nasıl kullandı ? Aldığın gibi iyice eline bezi al, sil. Ciddiyim :D Özellikle klavye ve touchpad'i çok iyi temizle. Türk, yabancı farketmez. Üstelik bir düşme, arıza olayı var mı bilmiyorsun, varsa da adam sana asla söylemeyecek. Ucuz bir bilgisayar al, içine SSD koy, rahat et :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Şöyle anlatayım, bu teknoloji alışverişleri, özellikle 2. el mi sıfır mı muhabbeti aşağı tükürsen sakal, yukarı düşürsen bıyık misalidir. Sen iyisi mi kararını düzgünce al, acele etme alırken.

aksoyphotos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ancak Amazon'dan getirirsin onu :D Amazon'dan i5 3/4. nesillerde işlemcisi olan ultrabookları getirebilirsin 2000TL'ye. 5. nesil ? Sanmıyorum ama araştırılmasında fayda var. Türkiyede bulamazsın, bizimkiler leşçi. Cıvkı çıkmış bilgisayarı sıfırı fiyatına satmaya kalkıyorlar, üstüne para koyup daha iyi bilgisayar alacaklar akıllarınca. Üstelik üstüne bir şey döküldü mü ? Adam bilgisayarı nasıl kullandı ? Aldığın gibi iyice eline bezi al, sil. Ciddiyim :D Özellikle klavye ve touchpad'i çok iyi temizle.
Kimse ucuza satmak istemez de, kaç yıllık bilgisayarı kaça satıyorlar evet piyasa berbat bulacam ama bakalım. :grinning:

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Kimse ucuza satmak istemez de, kaç yıllık bilgisayarı kaça satıyorlar evet piyasa berbat bulacam ama bakalım. :grinning:
Thinkpad X60'ı (XP'li makine) 400TL'ye satıyorlar. Bugünlerde modern Celeron'lu 600TL'ye sıfır bilgisayar var o Thinkpad'i kaça katlayacak. Bir de toplu satıyorlarmış sadece.

boostrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Selam! Macbook air şu an fiyatı 4000 Tl civarı. Apple'nın 2 Ekim'de kampanyası bitince 3500 civarına düşer. Sen de temiz 1 yıllık bi macbook air'i 2500e alabilirsin. Ama sana tavsiyem birkaç ay bekleyip sıfır cihaz alman.

aksoyphotos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selam! Macbook air şu an fiyatı 4000 Tl civarı. Apple'nın 2 Ekim'de kampanyası bitince 3500 civarına düşer. Sen de temiz 1 yıllık bi macbook air'i 2500e alabilirsin. Ama sana tavsiyem birkaç ay bekleyip sıfır cihaz alman.
Bu gidişle öyle olacak gibi en son sıfır alacam :grin: