2000 lira bana hitap eden telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

kanserimm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhabalar forumda biraz yeniyim(bayaa yeniyim 5 dakika oluyor:d) cahilliğime verin 2.000 tl gibi bir bütçem var önümüzdeki ay telefon almayı düşünüyorum kamerası iyi olsun 1 günü çıkarsın parama değsin oyun performansı üzmesin ama öyle çok ahım şahım olmasın genelde dizi film video vb. izler makale okurum bana hitap eden bir telefon yok mudur? aklımda olanlar moto z - lenovo p2 - samsung galaxy c9pro - xiaomi mi5s - huawei mate9 - moto z play tavsiyelerinizi bekliyorum herkese iyi akşamlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
P2 yi ele C9 Proyu ele Z Playide ele donanım olarak Mate 9- Mİ5S- Moto Z 3lüsünden gerideler.
İthalatçı garantili alırım diyorsan Mate 9 iyi bir seçenek olabilir. TR garantli olsun diyorsan 2200E Xperia XZ al hepsi buradadan.

TheKorsans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Mate9 benim için biraz daha ağır basıyor benim için söylediğin tüm telefonlara oranla.

kanserimm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim kız arkadaşımda xz var telefona çok giydirdi önyargım var video izlerken bile ısınıyor diyor bende mate9 istiyorum ama marka olarak ben de soru işareti bırakıyor huawei kullananlar teknik destek diye ağlıyormuş gibi şeyler çok duyuyorum her yerden bi şey duyuyorum arkadaş:(

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Mate9 benim için biraz daha ağır basıyor benim için söylediğin tüm telefonlara oranla.
Bu fiyata mate 9 alabiliyorsan ithalatçı alıcaksın büyük ihtimal. İçine sinicekse al. Bu fiyata güzel telefon
P2 kamera yönunde çok iyi değil fakat dersen ki '' yok arkadaş batarya olsun pil 2 gün gitsin, dizi film vs vs izleyeyim 10 saat ekran süresi versin bana, işlemcide orta seviye olsun'' alınabilir telefon sonuçta tercih senin.
Bütçeni yükseltme imkanın varsa sony xz alabilirsin
--- Gönderi Güncellendi ---
benim kız arkadaşımda xz var telefona çok giydirdi önyargım var video izlerken bile ısınıyor diyor ben de mate9 istiyorum ama marka olarak ben de soru işareti bırakıyor huawei kullananlar teknik destek diye ağlıyormuş gibi şeyler çok duyuyorum her yerden bi şey duyuyorum arkadaş:(
Huawei ve teknik destekte ağlayanlar mı varmış ? Benım çevremde huawei garantisine telefonunu gönderip ilgiden bunaldığını söyleyen dostlarım var. Yalnız huawei sonzamanlarda böyle bir atağa geçti eskiden bu kadar kaliteli değildir garantisi

TheKorsans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bu fiyata mate 9 alabiliyorsan ithalatçı alıcaksın büyük ihtimal. İçine sinicekse al. Bu fiyata güzel telefon
P2 kamera yönunde çok iyi değil fakat dersen ki '' yok arkadaş batarya olsun pil 2 gün gitsin, dizi film vs vs izleyeyim 10 saat ekran süresi versin bana, işlemcide orta seviye olsun'' alınabilir telefon sonuçta tercih senin.
Yok hocam ben arkadaşa öneri için yazdım onu :) Şarj konusunda etkileyici kamerası da benim için yeterli fakat ben iki yıl kadar önce Apple safına geçmiştim :)

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Yok hocam ben arkadaşa öneri için yazdım onu :) Şarj konusunda etkileyici kamerası da benim için yeterli fakat ben iki yıl kadar önce Apple safına geçmiştim :)
Kusura bakma ya dalgınlıktan senın mesajı alıntılamışım :D

kanserimm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Huawei ve teknik destekte ağlayanlar mı varmış ? Benım çevremde huawei garantisine telefonunu gönderip ilgiden bunaldığını söyleyen dostlarım var. Yalnız huawei sonzamanlarda böyle bir atağa geçti eskiden bu kadar kaliteli değildir garantisi
mate9 ithalatçı garantili alsam bunun garanti olayı nasıl oluyor bir de 1900 liraya görmüştüm imei işi felan onları da hiç bilmiyorum

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
mate9 ithalatçı garantili alsam bunun garanti olayı nasıl oluyor bir de 1900 liraya görmüştüm imei işi felan onları da hiç bilmiyorum
Ben Lg g5 i hepsib. almıştım. İthalatçı garantiyiliydi 7 8 aydır kullanıyorum sıkıntı yok. İmei falan zaten adamlar atıpta satıyorlar :D

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Dusundugunuz modellere baktim. O modellerden alcaksaniz mate 9 veya xiaomi mi5s alin.

Ama ben 2000 lira bandinda cihaz bakan arkadaslara sony xperia xa tavsiye ediyorum. Muhendis kafansinda akari kokari olmayan. Tikir tikir saat gibi calisan bir cihaz. Ekran zaten boyut olarak size uyuyorsa panel kalitesi ve nit degerlerk gayet guzel memnun kalirsiniz. Performans desen hani oyun falan demissiniz en ala sekilde oynatir sd820 var cihazda ;) Pil desen normal kullanimda gunu cikariyor. Kamera desen gercekten basarili.

Simdi ben su konuya deginmek istiyorun. Mate 9 2000 lira bandinda ithalatci garantili degil mi?

Yani ithalatci garanti servislerinin rezilligi ortada. Arkadaslar, romalilar, galyalilar size sesleniyorum :) madem ithalatci servislerinin bu hallerine ragmen tamam diyorsunuz. E o zaman niye hala 2000 lira gibi bir yuksek paraya ithalatci garantili cihaz bakiyorsunuz. 2000 liraya mis gibi distributor garantili amiral gemiler var. Sony xperia xz 2000-2200 arasi, samsung s7 2250-2500 arasi, htc10 2250-2500 arasi bulunuyor. Yani gerek yok yapmayin. Bu kadar yuksek paralara ithalatci almayin. İthalatci alacaksaniz 1300 liraya xiaomi mi5s 64 alin. Niye biliyonuz mu? Yarin oburgun mate 9 unda mi5s inde gitcegi servis ayni. Gırla parayi mate 9 icin istediklerinde ya ben buna o kadar para verdim diyip icinize oturcak. Ama mi 5s icin servis para istedimi ya zaten 2000-2500 liralik cihazlarin ozelliklerini sunan mi5s'i 1300 liraya aldim dersin. İcinize su serpilir.

İki tane mi5s al bir distributor garantili amiral gemi fiyati yapar. Ama ithalatci mate 9'un karli bir yani yok ki. Cunku zaten onun fiyatina ayni paraya distributor garantili amiral gemi vaar.

Bence siz bu paralara distributor garantili yukarida saydigim amirallerden birini alin. İthalatci garantili alacaksaniz da mi5s alin kar edin. Yok ben illa hem ithalatci istiyom hemde yuksek para vermek istiyom derseniz de o zaman mate 9 guzel cihaz onu tercih edin. Ama ben olsam hem ithalatci alip hemde o kadar para vermezdim.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
arkadaşlar merhabalar forumda biraz yeniyim(bayaa yeniyim 5 dakika oluyor:d) cahilliğime verin 2.000 tl gibi bir bütçem var önümüzdeki ay telefon almayı düşünüyorum kamerası iyi olsun 1 günü çıkarsın parama değsin oyun performansı üzmesin ama öyle çok ahım şahım olmasın genelde dizi film video vb. izler makale okurum bana hitap eden bir telefon yok mudur? aklımda olanlar moto z - lenovo p2 - samsung galaxy c9pro - xiaomi mi5s - huawei mate9 - moto z play tavsiyelerinizi bekliyorum herkese iyi akşamlar
Mate ve Mi5s işini çok rahat görecektir.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Garanti sorun olmazsa sağlam bir yerden alırsan mate9 şahane telefon. Ben bu fiyatlara telefon alacak arkadaşlara şunu öneririm çevresin deki telefoncuları araştırsınlar eğer tr garantili kapalı kutu telefon bulursan al derim. Neden dersen bazen piyasaya göre 300 400 tl aşağıdan alabiliyorsun (tabi o satıcıya göre değişir ama daha az fiyat farkına kesinlikle değmez) 2. El mantıklı daha da uygun fiyata bulursun ama sıkıntı biraz telefondan anlaman lazım.

kanserimm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internetten mi5si araştırdım çok harika gözüküyor(o fiyata o telefon) ama playstoreu felan kurması varmış romu varmış hiç anlamıyorum o meselelerden mate9 çok hoşuma gidiyor motozninde tasarımını beğeniyorum şu an kafamda mi5s diğerlerinden bi tık önde gibi herkes sony xz öneriyor kamerası diğerlerine göre geride değil mi? düşük ışıkta bence çok kötü çekim yapıyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
internetten mi5si araştırdım çok harika gözüküyor(o fiyata o telefon) ama playstoreu felan kurması varmış romu varmış hiç anlamıyorum o meselelerden mate9 çok hoşuma gidiyor motozninde tasarımını beğeniyorum şu an kafamda mi5s diğerlerinden bi tık önde gibi herkes sony xz öneriyor kamerası diğerlerine göre geride değil mi? düşük ışıkta bence çok kötü çekim yapıyor
Xznin kamerası mi5sden iyi özellikle gündüz
Playstore felan da kuruyor ithal eden adam sen uğraşmiyorsun

-Altar-

Asistan
Reaksiyon puanı
30
İthalatçı garantili sorun olmaz diyorsan Mate 9 seni fazlasıyla mutlu edicektir.