200 TL'ye kadar telefon arıyorum.

legeshq.baris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba, SDN ;
Telefonumu değiştirmek istiyorum, çok kasıyor ve nedenini ise bilmiyorum. Beş yıldır kullanıyorum ve gitgide gereksiz uygulamalarla yıpratmadığım halde donmalar başladı.
Telefonum (LG L7 P705)

Seneye okula başlayacağım ve işe devam edeceğim Madame Coco'da. Bu işlerde hep whatsapp grupları oluyor çalışanlar arasında, dolayısıyla ; ''müdür ne demiş, koliler gelmiş mi'' gibi mevzular sebebiyle, whatsapp olursa tadından yenmez, bu telefonu satmayı düşünüyorum 50 den alırlar mı bilmem, çünkü arama gelince donuyor ve kapanıyor çoğu zaman...

Eğer bu bütçeye akıllı telefon yoksa sorun değil tabi ki, akıllı telefonu yok diye işe almayacak değiller :D
Bana arayınca donmayan telefon lazım.

Telefon konusunda çok bilgisizim bu nedenle sizleri rahatsız ediyorum, gidip telefonculara hurda aletlerle kandırılmak istemiyorum.

(Bütçem 170 tl ama 200'e artırabilirim)
Ya da telefonculara gitsem söylesem 50, 100'e iki güne bozulmayacağından emin olmam lazım bir daha bu kadar parayı bulamam, nesine bakmam lazım ?

Çok teşekkür ederim şimdiden, İyi günler, iyi akşamlar ve iyi geceler...

legeshq.baris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
M

Murat Burç

SDN Okuru
Onu demeyi unutmuşum, çok sıfırladım ve formatladım ama iki gün sonra tekrar kapanmaları başlıyor, telefoncuya götürmüştüm yirmi lirayı kaptırdım :) düzeltemedim. Teşekkür ederim :)
Rom denediniz mi. Cynogen mod Galaxy gioyu bile bir nebze diriltebiliyor.

legeshq.baris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bu dediğinize bakıp yapacağım, işe yararsa havalara uçarım, zaman kazandırsa bile yeterli yıldırım ilginizden dolayı teşekkürler :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şayet olmazsa android platformundan çok Windows 10 mobile güncellemesini almış temiz ikinci el bir lumia 535 veya ikinci el temiz Windows 10 mobile güncellemesini almış bir telefon işinizi görür.

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Bu fiyata aradığınız özelliklerde telefon bulmanız, hatta akıllı telefon bulmanız çok zor(sıfır).Şöyle kesenin ağzını biraz açsanız çok iyi modeller sunabiliriz sizlere.500TL'ye bile güzel telefonlar mevcut piyasada en azından sizin işinizi görecek.Bu arada Murat'ın dediği gibi ROM atarak kullanabilirsiniz fakat bu size sadece bir süre yeterli olacaktır diye düşünüyorum, o zamana kadar da kendinize bir bütçe ayırıp daha iyi bir telefon alabilirsiniz.
Kolay Gelsin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bakın 500 tlye çıkabilirseniz yukardaki arkadasimin dedigi gibi saf android olarak gm4g var mesela veyahut elbet bir telefon bulunur ömrü uzun olacak
Rom atın para biriktirin düzgün telefon önerebilelim

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Temiz bi ikinci el bul. Sıfır almaktansa tanıdıktan filan tel yenileyen

Mustafa1982

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Para Biriktirip Güzel bir telefon Almanı öneriyorum. Sonuçta 5-6 yıl bi telefonu kullanabiliyorsunuz. En Baba Telefonu alsanız da Parasını çıkarırsınız. Bunun yanında 700-800 civarında çok iyi telefonlar var. 200 lirana yazık etme. Ben alacak olsam şöyle uygun bişiy; Kaan N1 veya Ultron X1 alırdım.

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Kardeşim ikinci el telefon bir çözüm değil bu duruma.Ne kadar temiz olursa olsun telefon ikinci el alınmaz.İkinci el telefon alsa bile onu maksimum 1 sene götürür, hemen ısınmaya, donmaya başlar.Hiç gerek yok böyle şeylere.İkinci el alacağına düşük bütçeli sıfır alsın daha iyi.

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Kardeşim ikinci el telefon bir çözüm değil bu duruma.Ne kadar temiz olursa olsun telefon ikinci el alınmaz.İkinci el telefon alsa bile onu maksimum 1 sene götürür, hemen ısınmaya, donmaya başlar.

legeshq.baris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Romdur filan beni yaza kadar götürür diye düşünüyorum, yaza kadar 500' yapabilirim, güzel bir fikir oluştu kafamda. Hepinize teşekkürler :)

!/|Believer|\!

Doçent
Reaksiyon puanı
214
Kardeşim ikinci el telefon bir çözüm değil bu duruma.Ne kadar temiz olursa olsun telefon ikinci el alınmaz.İkinci el telefon alsa bile onu maksimum 1 sene götürür, hemen ısınmaya, donmaya başlar.
Yani zorunlu kalmadıkça tercih edilmemeli ama tanıdıktan filan temiz bişey bulursa dedim. Tabi tercih meselesi yine

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
500 tl'ye Xperia E4g bu fiyata leblebi gibi gider ayrıca Win10 güncellemesi alan bir Nokia ya da Microsoft tel al ona Play Store kurulumu yap ve güzel güzel kullan.:) ;)

digiturkeyfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonların belli bir ömrü oluyor yeni alacagında da aynı sorunları yaşayabilirsin sen en iyisi yeni bir telefon al

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Romdur filan beni yaza kadar götürür diye düşünüyorum, yaza kadar 500' yapabilirim, güzel bir fikir oluştu kafamda. Hepinize teşekkürler :)
Lg'nin yazılımı nasıldır bilmiyorum fakat samsungun yazılımı telefonlar için ağır bir yazılım. Ben kendi romlu s3'ümde cyanogenmod 12(Android 5.1) kullanırken benim telefonumun rehberi arkadaşımın s5'inden daha hızlı açılıyordu. Ne kadar hızlandığını sen düşün artık. Üreticiler de gereksiz uygulamalarla doldurabiliyor telefonu ve ram sıkıntısı çekiyorsunuz genelde.

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
200 TL ye anca renkli ekranlı tuşlu kamerasız telefon satın alabilirsiniz. Olsa bile 200 TL ye kasmayan donmayan diye bir şey Yok. Madem işe başlıyorsunuz taksit ile operatör mağazalarından 12 ay taksit ile telefon alabilirsiniz.

emrepoyraz53

Asistan
Reaksiyon puanı
35
200 tl ve altına telefon almamak en doğrusu tabiyki ama illa alınacaksa ucuz yollu Nokia E72 veya N8 gibi ikinci el symbian cihazlar tercih edilmelidir bulunabiliniyorsa, eski telefonumdu E72, whatsapp opera mini filan kullanıyordum ondan aklıma geldi ama whatsapp desteği kesilecekti sonrasında ne oldu bilmiyorum ama bu cihazlar ace lerdan iyidir :D.

legeshq.baris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
200 TL ye anca renkli ekranlı tuşlu kamerasız telefon satın alabilirsiniz. Olsa bile 200 TL ye kasmayan donmayan diye bir şey Yok. Madem işe başlıyorsunuz taksit ile operatör mağazalarından 12 ay taksit ile telefon alabilirsiniz.
Onu baya düşündüm, cüzi miktarlarla taksitle satın almayı, fakat her ay o miktarı da karşılayamayabilirim, elime yüzüme bulaştırmaktan korktum. Ama en azından her ay ayırabildiğim kadarını ayırıp, yaza kadar 500 yapabilirim diye düşündüm borçlanmadan. :)

Speedster

Profesör
Reaksiyon puanı
319
Yerinde olsam bir süre bekler bütçe artırırdım. Şuanki bütçeye telefon önermek pek mantıklı olmaz.

tanser61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3310 al o fiyata en iyisi o ama garantisi yok yani garanti kkağıda yok zaten kırılmayacağına garanti veriyor firma

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Alcatel One Touch Pixi 3 ( 4 İnç ) TIKLA 299 TL

Piranha IQ Pro G ( 5 inç ) TIKLA 379 TL

Quatro Mobile T1461 ( 5 inç ) TIKLA 399 TL

200 TL'YE BİR ŞEY BULAMAZSIN BULSAN BİLE ŞİMDİ Kİ GÜNCEL UYGULAMALARDA TELEFON YİNE KASABİLİR

O yüzden fiyatı düşük bu telefonlara bak derim çok bilinen markalar değil ama Androidli telefonlar ve işini görür düşüncesindeyim.