2 yıllık iş yerime elveda

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
arkadaşlar sdn üyeleri olarak bir aile gibi olduk ben bu haberi ilk sizinle paylaşayıom istedim

grafikerliğe ilk bu iş yerimde başladım ilk girdiğimde meslekte yeni olmamdan dolayı illaki şu maaş diyemedim patronumda şimdilik asgari ücret verelim bizi biraz idare et 3 ay sonra hem sigortanı yapalım hemde maaşını ayarlıyalım dedi 3 ay geçti sigortamı yaptı fakat maaşını ayarlarız demesi 50 fazla vermesiymiş bende bunun üzerinde işyerinden çıkacağımı söyleyince sen çıkma söz biz senin maaşını ayarlıyıcaz dedi fakat 2 senedir idare ediyorum ve bundan 2 ay evel nişanlandım düğün tarihide yaklaşmakta 660 tl maaşın kirada dahil geçinmeye yetmeyeceğini bildiğim için verdiği sözü tutmasını istemek için tekrar karşısına gittim fakar yıllık zamından başka zam yapamam diyince artık çareyi iş aramakta buldum ve 1000 lira maaş sabah 8:30 akşam 6:30 cumartesi 16:00 da paydos pazar tatil yıllık izinler ikramiyeler artı yıllık maaş artışı olan bi iş yeriyle anlaştım görüştükleri grafikerlerin içerisinde beni uygun görmüşler kesin olarak anlaştık ve bu gün bu işyerimde son günüm istifa dilekçem masamda hem sevinçliyim hemde karmaşık duygular içindeyim yeni bi iş yeri yeni bir düzen

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
arkadaşlar sdn üyeleri olarak bir aile gibi olduk ben bu haberi ilk sizinle paylaşayıom istedim

grafikerliğe ilk bu iş yerimde başladım ilk girdiğimde meslekte yeni olmamdan dolayı illaki şu maaş diyemedim patronumda şimdilik asgari ücret verelim bizi biraz idare et 3 ay sonra hem sigortanı yapalım hemde maaşını ayarlıyalım dedi 3 ay geçti sigortamı yaptı fakat maaşını ayarlarız demesi 50 fazla vermesiymiş bende bunun üzerinde işyerinden çıkacağımı söyleyince sen çıkma söz biz senin maaşını ayarlıyıcaz dedi fakat 2 senedir idare ediyorum ve bundan 2 ay evel nişanlandım düğün tarihide yaklaşmakta 660 tl maaşın kirada dahil geçinmeye yetmeyeceğini bildiğim için verdiği sözü tutmasını istemek için tekrar karşısına gittim fakar yıllık zamından başka zam yapamam diyince artık çareyi iş aramakta buldum ve 1000 lira maaş sabah 8:30 akşam 6:30 cumartesi 16:00 da paydos pazar tatil yıllık izinler ikramiyeler artı yıllık maaş artışı olan bi iş yeriyle anlaştım görüştükleri grafikerlerin içerisinde beni uygun görmüşler kesin olarak anlaştık ve bu gün bu işyerimde son günüm istifa dilekçem masamda hem sevinçliyim hemde karmaşık duygular içindeyim yeni bi iş yeri yeni bir düzen

iş değiştirmek kolay değildir. hele ki eski işini seviyorsan çok daha zordur. sürekli bir borç hisseder insan ekmek kazandığı yer için. ama geçerli sebeplerin varsa bu iş daha kolaydır.
sanıyorum senin için bırakmak değil yeni şirketine alışmak zor olacaktır. neticede bırakmak için geçerli sebeplerin var.

bende benzer bir süreçteyim ancak benim gerekçelerim daha farklı olduğundan ve mevcut işimi çok sevidğimden patron ile anlaşma yoluna gittim. işi yaklaşık 3-4 aylık bir süre içinde yerime gelicek kişiyi eğiterek bırakıcam. yinede borçluymuş gibi hissetmekten kendimi alamıyorum.

yeni işinde başarılar dilerim.

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Hayırlı olsun. Yeni işinde başarılar.

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
ne diyeyim hiç borçlu gibi hissetmiyorum kendimi hatta alacaklı gibi hissediyorum bu şirket için elimden geleni fazlasıyla yaptım hatta baskıcı ve sıkı bi patronum var düşünün grafikerim fakat internet yasak 5 dakika izin istesem 5 dakika ama fazla geçikme hem ne yapacaksın diyen biri heleki işe ilk başladığım zamanlarda elimde işe gelirken bi poşet görse aç bakayım içinde ne var diyen biri bunları bile sorun etmedim ama emeğin karşılığını almadan çalışmak zor

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Hayırlı olsun.Yeni işyerine kısa sürede alışırsın umarım.Ama eski patronun yamuk yapmış sana bence :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Hayırlı olsun. En güzelini de yapmışsın. Ben olsam o kadar süre bile beklemezdim emeğimin sömürüldüğü yerde..

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
ne diyeyim hiç borçlu gibi hissetmiyorum kendimi hatta alacaklı gibi hissediyorum bu şirket için elimden geleni fazlasıyla yaptım hatta baskıcı ve sıkı bi patronum var düşünün grafikerim fakat internet yasak 5 dakika izin istesem 5 dakika ama fazla geçikme hem ne yapacaksın diyen biri heleki işe ilk başladığım zamanlarda elimde işe gelirken bi poşet görse aç bakayım içinde ne var diyen biri bunları bile sorun etmedim ama emeğin karşılığını almadan çalışmak zor

ne densiz biriymiş o patron. yasak diyince hatırladım iş yerinde internete girmek ile ilgili bir başlığın vardı. doğrusu çok iyi sabretmişin dediğin gibi borç değil sağlam bir alacağın var senin

CieM

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hocam iş değiştirmek en sevmediğim bir nokta.Ama yeni işinde başarılar. :).Umarım evliliğinde mutlu geçer.

ayhboz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam kolay değil insanın alıştığı şeylerden uzak kalması ama bencede çok beklemişsin inş. sonraki işinde başına böyle şey gelmez

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
bence iş hayatında fırsatları değerlendirip sana hakkını verecek yerde çalışmak en doğrusudur iş bu hatır gönül olayı değil umarım kafana takmazsın adamlara yamuk yaptım falan diye senin için iyisi neyse onu yapman en doğrusu.

anamur

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Senin için Hayırlısı olsun. Tek tavsiyem; sabır et, yeni işindeki zorluklarla savaş, pes etme, pekte arkana bakma.

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İlk işyerine başlanıldığı yerlerde tecrübe eksikliğinden dolayı eziyorlar bence bu tip yerlerde kendini geliştirip çokdaha kurumsallaşmış yerlere kapağı atmakta fayda vardır iş değiştirirken ez az maaş kadar işyerinin büyümeyi hedeflemesi ve ortamıda çok önemli kesinlikle daha iyi bir gelecek sunan bir işyeri bulana kadar iş değiştirmek avantajlı.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Hayırlı Olsun, Yeni İşinde Başarılar Dilerim :)

kuntakinte

Profesör
Reaksiyon puanı
8
hayırlı olsun doğru karar vermişsin, sonuçta kendini düşünmek zorundasın.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Tebdil-i mekanda ferahlık vardır :) Hayırlı olsun

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Hayırlı olsun, ben de bir iki güne ayrılıyorum...

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Hayırlı olsun. Kısa zamanda uyum sağlaman dileğiyle yeni işinde başarılar dilerim.

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
güzel tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar inanın şu güzel yorumlarınızı okudum yüreğim daha rahatladı valla

Marcelo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayırlı olsun. En güzelini de yapmışsın. Ben olsam o kadar süre bile beklemezdim emeğimin sömürüldüğü yerde..
2 sene muhteşem dayanmışsın. Bi grafikerin bu kadar sıkılması bence olacak en kötü şeylerden. Gerçekten çok dayanmışsın. O nasıl kısıtlamalar öyle . Senin gerçekten sağlam bir alacağın varmış. Şahsen bende o kadar bekliyeceğimi sanmıyorum.. Yeni işin hayırlı olsun.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Allah kurtarmış diyelim :) Yeni işinde de başarılar :)

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
hayırlı olsun.. yeni iş yerinde bu tip veya benzeri bir durumla karşılaşırsan hiç bekleme hemen ayrıl. işsiz çok, herkes bizim istediğimize çalışır diye düşündüklerinden ellerinden geleni yapıyorlar...

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Eski işyerine vefa borcunu yeteri kadar hatta fazlasıyla ödemişsin. Bizi yarı yola bırakma diyecekleri durum bile kalmamış zaten. İnsan kendisi ve sevdikeri için yaşar. En mantıklı yolu seçmişsin daha iyilerine layık olman dileğiyle.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31

Çok bile kalmışsın.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Senin için hayırlısı olsun dostum. Kalmamakta anlattıklarına göre iyi yapmışsın.

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
evet arkadaşlar hatta bu gün bile çıkarken iyi kötü 2 yılım geçti kimsenin gönlü kalmasın diye bu haftaki işlerinde hepsini yaptım dedim kul bilmesse allah bilir zaten çalışmış olduğum firma kazancının yarısını ürün satışından yarısınıda şirketleri dolandırarak sağlıyorduki hatta biz çalışanlar asgari geçim indirimi alamıyorduk hiç bi zaman devletten bizim adımıza gelen parayı kesinlikle bize vermiyordu zaten dolandırıldığını anlayan şirketler birerer anlaşmalarını fes etmeye başladı bile

hatta düşününki aylık 50-60 bin dolar geliri olan bir insert yani ürün tanıtım dergisi tasarlıyordum patronum bu dergiyi matbada çoğaltıp insanlara o firmaların reklamını yapmak için dergiyi insanlara dağıtıcağına sırf matba parasınıda cebe atmak için kendi ofisinde dergiden sadece elde 10 adet basıp çalıştığımız firmalara gönderiyordu o firmalarda bunlardan binlerce basılıp halka dağıtıldığını sanıyordu gerçeği öğrendiler ve dergi işinden hepside vazgeçti

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Hayırlı olsun. Kendini sömürtmemişsin. Eski patronuna ders olsun :thumbup:

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Yeni işin daha hayırlı olur inşAllah.