2 yıldır kaplumbağa hızında internet!

Bu konuyu okuyanlar

yey1910

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba kolay gelsin herkese.

Yaklaşık 7-8 senedir TTNET kullanıyorum. Şu son zamanlarda (1,5 senedir falan) internet inanılmaz yavaş. Modemden biraz uzaklaş internet hemen kopuyor, inanılmaz yavaş giriyor diğer odalarda falan.

Sorun başka yere gidince kopması da değil onu da geçtim modemle aynı odadayken bile abartısız her gün çok yavaş. Arıyorum sorun yok diyorlar, arıyorum bazen sorun var hallettik diyorlar ama yine aynı.

Sabırla 2 yıllık sözleşmenin bitmesini bekledim ve bu ayın 13’ünde artık bitiyor. Elimi kolumu bağlayan birşey yok artık başka internet firmasına da geçebilirim.

Ben Ankara / Sincan’da oturuyorum. Destekleyen internet hızı 8 MBPS’ydi. Çok yavaş diye bir miktar fazla para ile hızı 16’ya çıkardık yine aynı daha da kötü. Bu arada 16’ya kadar destekliyor tam 16 alamazsınız dedi ve zaten hiç alamadım da.

Süperonline’yi aradım şöyle dediler: Biz de Türk Telekom alt yapısı kullanıyoruz, bakıyorum hemen dedi baktı ve size 8 MBPS hızdan yukarısını veremeyiz kurallarımız gereği dedi. Neden dedim, TT 16’ya kadar veriyor?

Hemen anlatayım dedi. Size 16’ya çıkaralım hızı demişler ama hiçbir zaman tam alt yapıyı desteklemeyen hızı vermeyiz biz hatta internetiniz 16 MBPS hıza ulaşmaya, sünmeye çalışıyor yukarı doğru bu da daha çok internetinizi yoruyor. Daha zararlı olan hızı da kullanamıyorsunuz 3-4 arası olur ancak hızınız dediler. Ama biz 8 bağlanacağız 16 yerine ve 8’i tamamıyla alabileceksiniz dediler. Ve modeminiz de eskiymiş o da bayağı etkiler biz sıfır modem de vereceğiz dediler.

Şimdi geleyim soruma;
Turkcell Süperonline’ye mi geçeyim 8 MBPS hızla, yoksa Türk Telekom’da mı kalayım. Hangisini önerirsiniz?

Yani şunu yazmak için salondan siteye girmeye çalışken bile uğraşa uğraşa bir hal oldum. Sadece odandan net çekiyor orada da hep kopuyor yine.

Şimdiden çok teşekkür ederim, Allah razı olsun.

NOT: İlk resim modemim, ikinci resim ise internet hız testim.

Ekli dosyalar

• 27316A27-42DF-4420-B754-34818F2FF37F.png
    27316A27-42DF-4420-B754-34818F2FF37F.png
    296.2 KB · Görüntüleme: 656

CrussheN

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Turknete gec ben superonline kullaniyorum ttnetten 1 tik onde turknete gececegim yakin zamanda

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
767
Modem arayüzüne girip adsl hat değerlerini bulup atın bakalım.