• GM 22 Plus kutusundan çıkıyor!

    Yerli akıllı telefon üreticisi General Mobile, GM 22 serisini tanıttı. Peki serinin güçlü modeli GM 22 Plus, kullanıcılara neler sunuyor?

2 yıl üstü taahhüt , cayma bedeli

Bu konuyu okuyanlar

Berkess

Asistan
Katılım
13 Temmuz 2019
Mesajlar
193
Reaksiyon puanı
48
Puanları
28
Yaş
16
Ttnet ile 2 yıllık bir taahhütüm lâkin verilen hizmetden zerre kadar memnun değilim , arıyorum müş hiz. hiçbiri bir şeyden anlamıyor yardımcı olamıyorlar , foruma bir sürü konu açtım denilenleri yaptım ama sorun ben de değil servis sağlayıcısın da olduğunu kavradım. Şimdi iptal ettirmek istiyorum ama müş hiz. aradığım da bana cayma bedeli çıkarttılar. İnternet de bu makaleye rastladım ( Taahhütlü İnternet Aboneliğimi Cayma Bedeli Olmadan Nasıl İptal Ettirdim? ) doğruluğu nedir , bilen bir arkadaş bu konu da bana yardımcı olabilir mi , hangi adımları izlemem gerek sıra sıra açıklarsanız çok yardımcı olursunuz.
 

Airbus

Doçent
Katılım
20 Mart 2016
Mesajlar
828
Reaksiyon puanı
681
Puanları
93
#2. mesajdaki bilgi doğru ama bu konuda uygulanamaz. Firmalar 1 yıldan uzun süreli abonelik sözleşmelerinde ceza veya cayma bedeli alınamayacağını bildiklerinden bu abonelik sözleşmesinin yanında sizlere bir de taahhüt sözleşmesi imzalatırlar. Bu da ilgili kanunda başka bir maddede düzenleniyor. İlgili kanunda madde 14'e bakarsanız taahhüt bozma bedeli almanın yasal olduğunu görürsünüz.
Kolay bulmanız açısından ilgili kanun metni: Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Hukuk nettir ama yorumlanması gerekir. Tek bir maddeye bakarak taahhüt bozmada cayma bedeli alınamaz demek ise hatadan başka bir şey değildir. Eğer böyle olsaydı Avukatlara iş çıkmazdı zaten öyle değil mi? :)
 

Nymphext

Asistan
Katılım
16 Kasım 2019
Mesajlar
392
Reaksiyon puanı
188
Puanları
43
Yaş
16
Bildiğim kadarıyla türknet türknete geçmek isteyen müşterilerin 120 tlye kadar olan taahütlerini ödüyor. Senin için bir seçenek olabilir.
 

Nymphext

Asistan
Katılım
16 Kasım 2019
Mesajlar
392
Reaksiyon puanı
188
Puanları
43
Yaş
16
abooo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Resmen legal hırsızlık hocam
 

Filozofren

Öğrenci
Katılım
19 Kasım 2020
Mesajlar
8
Reaksiyon puanı
2
Puanları
1
Yaş
28
Bildiğim kadarıyla 1 yıldan fazla olan taahhütleri iptal etme hakkınız var. Eğer türk telekom taahhüt bitmeden hattınızı iptal etmiyorsa benim daha önce uyguladığım ve başarılı olduğum bir yöntem var Taahhüt Bitmeden İnternet Nasıl İptal Edilir ? şu konuda detaylı anlatılmış isterseniz deneyin. Bu yöntem ile taahhüt bitmeden iptal ettiren bir kaç arkadaşım daha var hatta. Umarım faydalı olur.
 
Üst