2 yıl üstü taahhüt , cayma bedeli

Bu konuyu okuyanlar

Ttnet ile 2 yıllık bir taahhütüm lâkin verilen hizmetden zerre kadar memnun değilim , arıyorum müş hiz. hiçbiri bir şeyden anlamıyor yardımcı olamıyorlar , foruma bir sürü konu açtım denilenleri yaptım ama sorun ben de değil servis sağlayıcısın da olduğunu kavradım. Şimdi iptal ettirmek istiyorum ama müş hiz. aradığım da bana cayma bedeli çıkarttılar. İnternet de bu makaleye rastladım ( Taahhütlü İnternet Aboneliğimi Cayma Bedeli Olmadan Nasıl İptal Ettirdim? ) doğruluğu nedir , bilen bir arkadaş bu konu da bana yardımcı olabilir mi , hangi adımları izlemem gerek sıra sıra açıklarsanız çok yardımcı olursunuz.
 

Airbus

Asistan
#2. mesajdaki bilgi doğru ama bu konuda uygulanamaz. Firmalar 1 yıldan uzun süreli abonelik sözleşmelerinde ceza veya cayma bedeli alınamayacağını bildiklerinden bu abonelik sözleşmesinin yanında sizlere bir de taahhüt sözleşmesi imzalatırlar. Bu da ilgili kanunda başka bir maddede düzenleniyor. İlgili kanunda madde 14'e bakarsanız taahhüt bozma bedeli almanın yasal olduğunu görürsünüz.
Kolay bulmanız açısından ilgili kanun metni: Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü

Hukuk nettir ama yorumlanması gerekir. Tek bir maddeye bakarak taahhüt bozmada cayma bedeli alınamaz demek ise hatadan başka bir şey değildir. Eğer böyle olsaydı Avukatlara iş çıkmazdı zaten öyle değil mi? :)
 

Nymphext

Asistan
Bildiğim kadarıyla türknet türknete geçmek isteyen müşterilerin 120 tlye kadar olan taahütlerini ödüyor. Senin için bir seçenek olabilir.
 

Filozofren

Öğrenci
Bildiğim kadarıyla 1 yıldan fazla olan taahhütleri iptal etme hakkınız var. Eğer türk telekom taahhüt bitmeden hattınızı iptal etmiyorsa benim daha önce uyguladığım ve başarılı olduğum bir yöntem var Taahhüt Bitmeden İnternet Nasıl İptal Edilir ? şu konuda detaylı anlatılmış isterseniz deneyin. Bu yöntem ile taahhüt bitmeden iptal ettiren bir kaç arkadaşım daha var hatta. Umarım faydalı olur.
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst