2 sene üst üste sınıfta kaldim

Bu konuyu okuyanlar

Beerk0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar benim bi derdim var yaşama sevincimi elimden alıyo düşündükçe kafayi yiyorum lise 9 da 2 sene üst üste kaldım 2.senemde arkadaş ortamına girdiğim için sınıfta kaldım gimeseydim sınıfı geçiyodum ancak oldu böyle bişey işte gece uyku uyuyamıyorum akrabalarima 2.senede kaldım demekten utaniyorum annem bi taraftan ayıp be diye baskı yapıyo babam sınıfta kalmayasın sakın diyo kendimi artik boş bi insan olarak görüyorum nabıcağimı bilmiyorum :(

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Boş insanlık sınıfta kalıp kalmamakla alakası yok. Ben lisede sürekli taktir aldım ilk sene üni sınavını kazanamadım 2. sene özel üniye gittim oradan ayrıldım bir daha hazırlandım bir daha girdim 2010 da mezun oldum 2 sene çalıştım 2 senedir işsizim. Yani sınıfını zamanında geçmiş olmanla tam zamanında bitirmek arasında pek bir fark yok içini ferah tut belki senin için daha hayırlısı bu şekilde olmasıdır. Daha iyi çalışırsın ve bildiğin konular için üniversite sınavlarına hazırlanırken o kadar da zorluk çekmezsin

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Merhaba arkadaşlar benim bi derdim var yaşama sevincimi elimden alıyo düşündükçe kafayi yiyorum lise 9 da 2 sene üst üste kaldım 2.senemde arkadaş ortamına girdiğim için sınıfta kaldım gimeseydim sınıfı geçiyodum ancak oldu böyle bişey işte gece uyku uyuyamıyorum akrabalarima 2.senede kaldım demekten utaniyorum annem bi taraftan ayıp be diye baskı yapıyo babam sınıfta kalmayasın sakın diyo kendimi artik boş bi insan olarak görüyorum nabıcağimı bilmiyorum :(
Utanırsın tabii. Çalışmazsan olur böyle şeyler. Fakat pes etme kesinlikle. İyi üniversite mezunları bile doğru düzgün iş bulamıyorken birde okumayanların hali ne oluyordur sen düşün. O yüzden gözünün önüne bak derim;).

tolga.x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Hiç kafanı takma. Ben de 1 yıl kalmıştım 9. sınıfta . Sonra ki yıl daha iyi çalışıp sınıfı geçtim. Seneye 11. sınıf ım. Yaşama sevinci konusunda bir önerim olacak. İngilizce seviyen nasıl bilmiyorum ama ( orta seviye yeter), Youtube' a " Motivational Videos " yaz, gelen videoları izle, kanallara abone ol. Anlamaya çalış anlayabildiğin kadar. Videoların mp3 formatını da indirip istediğin yerde kulaklığınla dinle . Benim motivasyon kaynağımı bu. Seni nasıl etkiler bilmiyorum ama denemeni tavsiye ederim. Eğer ilgini çekerse çok sevdiğim birkaç motivasyon videosu da yazabilirim.

Beerk0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hiç kafanı takma. Ben de 1 yıl kalmıştım 9. sınıfta . Sonra ki yıl daha iyi çalışıp sınıfı geçtim. Seneye 11. sınıf ım. Yaşama sevinci konusunda bir önerim olacak. İngilizce seviyen nasıl bilmiyorum ama ( orta seviye yeter), Youtube' a " Motivational Videos " yaz, gelen videoları izle, kanallara abone ol. Anlamaya çalış anlayabildiğin kadar. Videoların mp3 formatını da indirip istediğin yerde kulaklığınla dinle . Benim motivasyon kaynağımı bu. Seni nasıl etkiler bilmiyorum ama denemeni tavsiye ederim. Eğer ilgini çekerse çok sevdiğim birkaç motivasyon videosu da yazabilirim.
Atarsan sevinirim tabiki

Beerk0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pes etmemeye çalişiyorum ama önümüzdeki 1 hafta içine kıyamet kopucak kesinlikle o 1 hafta sonunda ne yapıcağımı düşünüyorum düşündükçede gece uyku uyuyamıyorum

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Arkadaş ortamını nasıl seçersen, sen de onlandansın. Kendine doğru arkadaşları seç.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Seni daha da üzmek istemem ama 2 defa üst üste kaldığında liseye devam edemiyorsun. Seni açık liseye alıyorlar. Bu sene kurtarma şansın varsa sonuna kadar uğraş. Ben bu seneyi geçmek için son sınavlarda dişimi tırnağıma taktım notları 10-15 ten 50-60 a çektim. Şimdi de performans notlarıyla ortalamayı halletmek üzereyim. Eğer ortalaman çok çok düşük değilse performans notu iste. Unutma hiç bir şey için geç değil.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Pes etme yoksa hayattan silinirsin.

İbrahimyall

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Pes etme açıktan oku bende 1 sene sınıfa kaldım herkes genelde lise 1 de yani 9 sınıfta kalır orta okulda gevşelikle ilksene takmazsınız kafaya taki yumurta kapıya dayanınca başlarsınız öğretmenlerden not dilenmeye ama kalırsınız ertesi sene hala orta okul ortamından çıkamazsanız yapacak birşey yok orta okul ortamı derken nasıl olsa geçerim modu onu atlamazsanız taklaya gelirsiniz bu arada ben şuan üniversite okuyorum eğer okumak içinde varsa git açıktan oku yoksa içinde okuma nasıl olsa okuyanda okumayanda aynı işi yapıyor ha üniversite okursan o da 4 yıllık sadece askerliği 6 ay yapmış olursun benden bu kadar geçmiş olsun arkadaşım

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Bir yanlışın var. Üniversite okuyan ile okumayan aynı işi yaptıkları olsa bile, Üniversite okuyan, öyle olmasına rağmen daha yüksek maaş alıyor. Üniversite okumuş birinin alınacağı bir işe hiç bir zaman Lise mezunu alınmaz. Tersi oluyor bazen tabii. Ama Üniversite okuyan terfi edebilirken, Lise mezunu birinin terfi edebilmesi çok zor. Bir Lise mezunu meselâ asla bir Müdür olamaz. Orta okul mezunu olarak bulunabilecek işler ise, Çaycı, Bekçi, Kapıcı v.s.

Askede de Üniversite mezunları As Teğmen olarak görev yapabiliyorlar ve görevleri dışındaki süreleri sisvil dolaşabiliyorlar, ve hatta bir kıdemli devlet memuru kadar da maaş alıyorlar. Lise Mezunları Askerde Çavuş olabilirlerken, bir orta okul mezunu, ağzıyla kuş tutsa dahi, en yüksek Onbaşılığa kadar terfi edebiliyorlar.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Eskiden 2 sene sınıfta kalınca tasdikname veriyorlardı.

Darqmaqic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acaba şuanda ne oldu bende senin durumundayım acil cevap verirsen sevinirim

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Acaba şuanda ne oldu bende senin durumundayım acil cevap verirsen sevinirim

Ona ne olduğunu bırak. Kendine çeki düzen vermeye bak.
Okumak istiyorsan açıktan okuyacaksın, bu süre zarfında elin bi iş tutsun ailene destek ol.
Hayat laylaylom değil. Para kazanmak iyi bir yerlere gelmek büyük çaba büyük özveri ve kendini disipline etmenden geçer.

Git bağlar 4 yola gör bak hamallar nasıl ramazan oruçlusu olarak para kazanma derdinde.
Yani ya okursun iyi bir yerlere gelip kendi ve olabilicek çocuklarını rahat ettirirsin yahut sokak çocuklarının hayatına aldanıp hayatını perişan edersin.

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Merak.etme.kardeşim.bu.ülkede.lise.bitirmenin.sana.tek.yararı.sağlık.okuyorsan.direk.atanma.şansın.olmasıdır.Onun.dışında.gereksiz.ve.boş.bilgilerden.başka.bir.şey.yok.Ailen.ne.kadar.çene.çalarsa.takma.çalışıp.para.kazanmaya.bak.bir.an.önce.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Merak.etme.kardeşim.bu.ülkede.lise.bitirmenin.sana.tek.yararı.sağlık.okuyorsan.direk.atanma.şansın.olmasıdır.Onun.dışında.gereksiz.ve.boş.bilgilerden.başka.bir.şey.yok.Ailen.ne.kadar.çene.çalarsa.takma.çalışıp.para.kazanmaya.bak.bir.an.önce.
Bir mesleğin olmadan ne parası kazanacaksız ? Lise bitirmeden de bir meslek öğrenemezsin. (Kazandıran bir meslek öğrenemezsin) Asgari ücret ileömür boyu sürünür durursun.

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bir mesleğin olmadan ne parası kazanacaksız ? Lise bitirmeden de bir meslek öğrenemezsin. (Kazandıran bir meslek öğrenemezsin) Asgari ücret ileömür boyu sürünür durursun.
tavsiye.devamı.için.cevap.vermesini.bekliyordum.aslında.biraz.para.kazanıp.üni.sınavına.girip.güzel.ve.para.kazanabileceği.bir.meslek.seçebilir.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bak kardeşim internette dolu ders videoları var, okuldan daha iyi daha kolay hazırlıyorlar sınavlara. bul buluştur izle, test çöz kazan. video ve ders kitapları konusunda tavsiyeleri oku forumlarda , ALLAH yardımcınız olsun. hangi derslerden kaldın söle belki iyi videolar bulabilirsek linkini atarız.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Okuldan uzak kalındığında, okumaktan da kopma oluyor. Askerlik görevinin öğretim görenler için ertelenebilmesinin sebebi de bu gerçeğe dayanır. Çoğu Üniversite öğrencisi yaz tatillerinde çalışarak harçlığını kazanıyor.

caner aynalı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
kardeşim sana tek birşey söyliyeceğim eğer kendinde baskı olduğunu düşünüyorsan ya git bir işte çalışmaya başla cafede garsonluk olur vale olur bu gibi işlerde 2-3 yıla müdür olma şansın var bu fırsatları değerlendirir ve 2 yıl sabrettiğin gibi sabredersen paran olur unutma okumak saygınlık getirmiyor cebindeki para saygınlık getiriyor

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Dostum ben üniversite öğrencisiyim bilgisayar mühendisliği okuyorum.Lise 3'e kadar çok fazla meslekler hakkında düşünmemiştim ama teknolojiye ilgim çok olduğu için bu alana yöneldim.Sana sadece şunu söyleyebilirim ki üniversite yapacağın işte seni geri götürüyor en azından benim alanım için.Hazırlık dahil 5 sene üniversite okumasam bu alanda kendimi çok çok daha iyi yetiştirebilirim ama üniversitede fizik, inkilap, ingilizce gibi dersler görüyorum buna hocaların cinslikleri de dahil.Bunun yerine 5 sene internet aracılığı ile kendini geliştirsen krallar gibi bir yazılımcı olursun paranı da kazanırsın.O yüzden liseyi açıktan bitirip kendini geliştirmeye bak.Kendini ileride yapacakların ile motive et ve dayanmaya çalış.

Aöwmsmmdel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkafaşlar merhaba 9.sınıf da okuuorum 1 yıl yekrara kaldım ve bu yılda geçemedim tekrardan 9. Sınıf okuyabilecekmiyim yani 3. Kez 9. Sınıfı okuyabilecekmiyim

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Sen de derslerine çalışsaydın. Ne o iki kez aynı sınıfı tekrarlamışsın, bir de üçüncüye kalmışsın. Okul yönetimine sorsana. Belki seni sevdiler ve ayrılmak istemeyecekler. (Hababam sınıfı gibi olmuş)

Son mesajlar