2 pc , aynı oda ama farklı indirme hızları

Bu konuyu okuyanlar

Efe güney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar forumda yeniyim onun için bir hatam varsa affedin sorun internet indirme hızı ile alakalı ama farklı lütfen okuyun umarım sorunum için bana yapıcı öneriler verebilirsiniz şimdiden teşekkürler sorunum;

Ben aynı odada hatta aynı masanın üstünde 2 farklı masaüstü pc kullanıyorum bunlardan biri kasanın içinde kendinden wifi alıcısı var (Realtek RTL8188EE 802.11 bgn Wi-Fi Adapter) diğerinde ise yani biraz daha eski olan pc de harici bir çubuk ile wifi adaptör için olan deliğinden kasa dışından bağlı ama işin sıkıntı tarafı bu 2 pc arasında neredeyse yarı yarıya internet indirme hızı değişiyor sorun kasasında kendinden adaptör ile gelende speedtestlerde max 10 mps e kadar hız gösteriyor (bu arada benim internetim süperonline 50 mps vdsl) ama diğer harici olanda hız 20-35 mps hız arasında değişiyor bu testleri eş zamanlı yapıyorum birini kapayıp diğeri başlatıyorum ve ard arda 3-4 defa yaptım farklı günlerde sonuç hep aynı .ben pek speedteste güvenmiyorum onun için steam üzerinden oyun indirirkende denedim harici adaptörlü oyunları 5 mb/s e kadar hızlarda indire biliyorken, hazır adaptörlü gelen en fazla 2 mb/s hızlara kadar indire biliyor, sorunum bu . ayrıntılı kendi yaptıklarım ise ; modem ayarlarından cihaz önceliği yok , kanal ayarım yapıldı , driver güncelledim pc virüs taraması güncelleme vb yaptım , akk sorunum yok. donanımsal bir sorunmudur? başka yapabileceğim bir şey varmı ? sizce harici bir wifi adaptör mü almalıyım? süperonline arıyorum onlarda sorun pc dediler sizce ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler. biliyorum biraz uzun oldu :/

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
İki bilgisayar arasında fark olması bana normal geldi.

Efe güney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki bilgisayar arasında fark olması bana normal geldi.
normal den kasıt ? aynı odada aynı yerde duruyorlar 2 kasa arasında 2 metre mesafe yok az bir miktardan şikayetim olmazdı ama sorun yarı yarıya fark ediyor bana normal gelmedi mantığı da yok.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Tamam da makinelerin özellikleri farklıdır. Kendiniz demişsiniz ağ kartları farkı diye. Windows kaynaklı bile olabilir. Kablolu bağlanıp birde öyle deneyin.

Efe güney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorunu çözdüm yardımlarınız için çok teşekkür ederim sorunumun çözümünden pek emin değilim ama ben ekstradan harici bir wifi adaptör driverı yükledim sonra driver ı silip pc res atınca düzeldi nedenini anlamadım ama neticede oldu işte :D hepinize kolay gelsin