2 Gün öncesine kadar monitör kararıyordu şimdi hiç görüntü vermiyor

Bu konuyu okuyanlar

MidnightBlue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 2 gündür bu konu çok canımı sıkmaya başladı bir türlü sorunu bulamadım. Geçen gün ati'nin catalyst güncellemesi geldi güncelledim 3-4 saat sonra oyun oynarken bi anda monitör karardı ama kasa çalışıyordu reset atmadı. kasanın açma düğmesine basılı tuttum fakat kapanmadı power tuşundan elektriğini kestim bende sonra bir kaç saniye sonra power düğmesini açtım kasadam da açtım pc yi fakat görüntü yine yoktu. Bu sorunu internette araştırdım anakartta clr cmos'a jumpır'ı 3-4e takın daha sonra pc açın kapatıp jumpır ı 1-2 ye takın diyordu bende sadece tek giriş yeri vardı bende taktım sonra bios resetlendi pc açıldı görüntü geldi. hiç bi uygulama açmadan bir süre bekledim monitör kararmadı sonra COD modern war fire 3 e girdim yaklaşık 20-30dk sonra tekrar aynısını yaptı tekrar bios a reset attım oyuna girdim bir süre sonra tekrar aynısı oldu. Bu sorunun nedeni ne olabilir acaba ? Bilen veya daha önce başına gelmiş olan biri bana yardımcı olabilir mi ? pc de hiç birşey yapamaz hale geldim acil yardımlarınızı bekliyorum.

anakartım: http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-880g-ud3h_13
işlemci: AMD Phenom II X4 970 veya 955 Black Edition AM3 3.5GHz 8MB Cache 45nm İşlemci olması lazım

bilgisayara bi kaç ayda bir temizlik yapıyorum o konuda bi sıkıntı yok ısınma sorunuda yok monitör kararmaya başladıktan sonra dikkat ettim hissedilir derecede ısınmıyor pc.

arkadaşlar ekran önceden görüntü veriyordu şimdi onuda yapmıyor monitörün kablosunu onboard a takıyorum ama yine görüntü yok işlemcinin termal macununu değiştirdim yine değişen bişey yok acil yardım edebilirmisiniz neden böyle bişey olmuştur acab ;? anakartım yanmış olabilir mi ?

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Anakartın yandığını şöyle anlayabilirsin, Ram i çıkar hocam eğer bıos pili ötüyorsa anakartta sorun yoktur.( En azından yanmamıştır.)

Sonra işlemcinin fanını sök, bilgisayarı aç.İşlemciye parmağını koy.Isınıyor mu diye bak.Isınıyorsa kapat pc yi.

Sonra tekrar anakart üzerindeki vga soketine bağla monitörü bir daha dene, yine olmazsa başka bir monitör ile herşeyi baştan dene.Ekran kartı, onboard ekran kartı, oyun oynama gibi.

MidnightBlue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saol dostum dediğini en kısa süre içinde deniyeceğim...