2.el samsung galaxy note almak mantıklımıdır?

HMZ SLCK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşler biraz araştırma yaptım 2.el galaxy note modelleri 650 tl ye kadar düşmüş...acaba alsam 2-3 sene kullanabiliirmiyim? genelde pek oyun takıntım yoktur bi gta vice city filan açsa yeter 2.el samsung galaxy note almak mantıklımıdır? önerilerinizi bekliyorum :)

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
İkinci eli internetten alma tanidiin bildiin bir telci varsa oradan kontrol edip al

HMZ SLCK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
haklısın...ne dersin? 2 idare edermi dersin?

I223TTIN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
anroid tlf da 1GB ram li tlf iş yapmaz bunu s3 kullanıcısı olarak söylüyrm..s3 e bile 1 sene oldu zor tahammül ediyrm parasını hak etmiyr..alayım 2 yıl kulanayım mantığıyla alacaksan Iphone al

HMZ SLCK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anroid tlf da 1GB ram li tlf iş yapmaz bunu s3 kullanıcısı olarak söylüyrm..s3 e bile 1 sene oldu zor tahammül ediyrm parasını hak etmiyr..alayım 2 yıl kulanayım mantığıyla alacaksan Iphone al

kardeş iphone alacak param olsa konuyu açarmıyım sence :) ben öyle ahım şahım şeyler yapmıycam uygulama takıntım yok..sadece evde pcye gerek duymadan sitelere gireyim facede arkadaşlarla konuşayım bunun derdindeyim :) en az 1 tanede oyun oynarım o da canım sıkılırsa :D

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Büyük olasılıkla ihtiyaçlarınızı gerçekleştirir.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
1gb ram yetmemesi cihazın yada firmanın yada firma arayüzünün kusurudur.Bunu tüm android telefonlar için genelleştirmek çok yanlış bence.Eğer sistem fazla ram kullanmıyorsa ve stabil çalışıyorsa 1gb ram fazlasıyla yetiyor.Yani beğendiğiniz bir cihaz 1gb ram kullanıyorsa nasıl çalıştığını ne kadar ram boş kaldığını işlemcisiyle ne kadar randumanlı çalıştığını araştırarak alın.Mesela ben discovery kullanıyorum telefon yeni açıdığında optimizasyonlarla 660 lara kadar çıkıyor boş ram 450 seviyesinde kalıyor genelde oyundan çıkınca 300 seviyesinde.Ancak eski sony cihazlara bakın ne yaparsanız yapın en fazla 300 küsür boş ram kalıyor.Şimdi ben o sony kullanıp 1gb kasıyor almayın dersem bu sefer okuyan tüm 1gb ramli cihazlardan uzak durur ki buda doğru değildir.

HMZ SLCK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1gb ram yetmemesi cihazın yada firmanın yada firma arayüzünün kusurudur.Bunu tüm android telefonlar için genelleştirmek çok yanlış bence.Eğer sistem fazla ram kullanmıyorsa ve stabil çalışıyorsa 1gb ram fazlasıyla yetiyor.Yani beğendiğiniz bir cihaz 1gb ram kullanıyorsa nasıl çalıştığını ne kadar ram boş kaldığını işlemcisiyle ne kadar randumanlı çalıştığını araştırarak alın.Mesela ben discovery kullanıyorum telefon yeni açıdığında optimizasyonlarla 660 lara kadar çıkıyor boş ram 450 seviyesinde kalıyor genelde oyundan çıkınca 300 seviyesinde.Ancak eski sony cihazlara bakın ne yaparsanız yapın en fazla 300 küsür boş ram kalıyor.Şimdi ben o sony kullanıp 1gb kasıyor almayın dersem bu sefer okuyan tüm 1gb ramli cihazlardan uzak durur ki buda doğru değildir.

evet androidde stabillik sorunu var.. ama ram konusu benim için dert değil az çok kurcalamadım s3 ü :) samsung galaxy note kullanan arkadaşlara sormak lazım ne kadar boş ram kalıyormuş.. ya note alıcam yada bende gm discovey bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Büyük olasılıkla ihtiyaçlarınızı gerçekleştirir.

umarım..600 yada 650 civarı bulursam almayı düşünüyorum inşaAllah...

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Linux ram'i windows gibi kullanmaz yanlış düşünüyorsunuz kullanmadığınız uygulamaları arka planda çalıştırır siz başka bir program açarsanız onu kapar sizinkini açar eğer telefon kasıyorsa arayüzde sıkıntı vardır işlemcisi düşüktür.

HMZ SLCK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Linux ram'i windows gibi kullanmaz yanlış düşünüyorsunuz kullanmadığınız uygulamaları arka planda çalıştırır siz başka bir program açarsanız onu kapar sizinkini açar eğer telefon kasıyorsa arayüzde sıkıntı vardır işlemcisi düşüktür.

1.4 ghz dual core düşük mü?

slmnk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir yıldan fazla süredir galaxy note kullanıyorum.Autocad'de kullanıyorum oyun'da oynuyorum,internettede geziniyorum bi sorunum yok.1 gb ram yetmez hikaye kullanmasını bildikten sonra.İstersen usb klavye,mouse,flash bellek dahi takıp kullanabilirsin.

HMZ SLCK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir yıldan fazla süredir galaxy note kullanıyorum.Autocad'de kullanıyorum oyun'da oynuyorum,internettede geziniyorum bi sorunum yok.1 gb ram yetmez hikaye kullanmasını bildikten sonra.İstersen usb klavye,mouse,flash bellek dahi takıp kullanabilirsin.

onların hepsini benim telefonumda destekliyor :) (fat32 formatında) peki android 4.1 güncellemesi yaptn mı kardeşim? Nasıl stablmi 2.3 e göre?

bende s1 var 1 ghz tek çekirdek işimi görüyor oyun falan oynamıcaksan rahat rahat yeter.

galaxy s i bilmem mi efsanedir o :) oyun alıskanlğm pek yok gta vice city oynarım en fazla :) subway surfers da olur farketmez :)

şarjı nasıl benim merak ettğm konu o?

vbb_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bence hiç gerek yok samsunların parçası olma olasılığı var. Paran varsa ve zevk sahibi bir insansan ipad yada ipad mini tavsiye ederim pişman olmazsın.
Kullanıcı tavsiyesidir.

HMZ SLCK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefona ihtiyacım var benim,tablete değil..

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
2 el alma interneten git telefoncudan al ama faturasi felan olsun yoksa alma zaten

epicentre*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

+1905
şuan telefon kargoda 2.el kapıda ödemeli alıyorum temiz cihaz bulduktan sonra gerisi laf

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Kardes fazla oyun oynamam gta vice city oynarim diyosunda telefon ve tabletleri en cok zorlayan oyunlar arasinda :) bu arada 600 e bulursan al isini gorur rem sıkıntısı cekersen go launcher kurarsin.

RangerGhost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ram sıkıntısı yapma temiz bir 2. el bulabilirsen al derim.Temiz kullanırsın her günün sonunda veya kafama göre belirlediğin vakitlerde görev yöneticisinden programları sonlandırırsın.Ayrıca ram boşaltma programları var çok işe yarıyorlar onları kullanırsın.

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0

İşlemci düşük değildir, daha fazla multitasking yapmak için limitleri zorladığın için ram azalır ve kasmaya başlar. Sensation sahibi olarak daha fazla uygulama açmak için 70 mb'lara kadar iniyor ram o zaman da dayanılmaz bir kasma yapıyor telefon. Gel gelelim cyanogenmod kuruyorsun hem daha fazla uygualama açık hem ram fazla kasmanın k'si yok.

HMZ SLCK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardes fazla oyun oynamam gta vice city oynarim diyosunda telefon ve tabletleri en cok zorlayan oyunlar arasinda :) bu arada 600 e bulursan al isini gorur rem sıkıntısı cekersen go launcher kurarsin.
ben 1 tane oyundan bahsediyorum kardeşim :) go launcher nasıl bişey? normal launcherdan daha mı az ram yiyor ? :)

İşlemci düşük değildir, daha fazla multitasking yapmak için limitleri zorladığın için ram azalır ve kasmaya başlar. Sensation sahibi olarak daha fazla uygulama açmak için 70 mb'lara kadar iniyor ram o zaman da dayanılmaz bir kasma yapıyor telefon. Gel gelelim cyanogenmod kuruyorsun hem daha fazla uygualama açık hem ram fazla kasmanın k'si yok.
onu duydumda bu cyanogenmod nexus romunu kullanıyordu galiba dimi?

Bi de garantisi mevcut değil.
yok ya pasaport kayıtlı olmaz ya..bu pasaport kayıt olayında bazı çakallıklar yapıyorlarmış o yüzden uğraşmak istemiyorum açıkçası

thsndrn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şuan note almak mantıklı değil kardeşim.. bana sorarsan biraz daha bekle note 3 çıkacak o zaman note2 iyice düşer note 2 alırsın.

RangerGhost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Go launcher denilen şey tema-arayüz programıdır kardeşim mesela nasıl samsung da touchwiz, sony de timescape var.Go launcher de öyle bir arayüz programı, ne kadar ram harcadığını fazla bilmiyorum bence hiç gerek yok touchwiz iyidir.

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
onu duydumda bu cyanogenmod nexus romunu kullanıyordu galiba dimi?

yok ya pasaport kayıtlı olmaz ya..bu pasaport kayıt olayında bazı çakallıklar yapıyorlarmış o yüzden uğraşmak istemiyorum açıkçası

Evet stock Android'in hafif modifiyeli hali ama yerinde ve güzel eklemeler yapıyorlar ondan daha kullanışlı oluyor hem de hız kaybı olmadan.

Evet eskiden daha da çoktu şimdi biraz düzenleme geldi ama bence de resmi distribütor ürünleri hariç telefon alma.

HMZ SLCK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şuan note almak mantıklı değil kardeşim.. bana sorarsan biraz daha bekle note 3 çıkacak o zaman note2 iyice düşer note 2 alırsın.
ya zaten acelem yok elime para geçsin de zaten çoğu firma eylül ayına çıkarıyor yeni modelleri... hem note 2 ne kadar düşer? en fazla 50-60 Ama Allah bilir ben en yüksek 700 e kadar çıkailirim bakalım hayırlısı :)

Evet stock Android'in hafif modifiyeli hali ama yerinde ve güzel eklemeler yapıyorlar ondan daha kullanışlı oluyor hem de hız kaybı olmadan.

Evet eskiden daha da çoktu şimdi biraz düzenleme geldi ama bence de resmi distribütor ürünleri hariç telefon alma.

nexus mu alsam acaba diye düşündüm galaxy nexus nasıl iş görürmü ? 550 tl ye kadar veren var :confused1: