2. el otomobilde yeni düzenleme

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
2. el otomobil satışında yeni düzenleme geliyor. Vergi levhası bulunmayan kişiler araç alım satımı yapamayacak.

upload_2017-4-8_16-33-43.png

Balıkesir Galericiler Sitesi Başkanı Nuri Özdemir, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin ikinci el taşıt alım satımında önemli düzenlemeler yapılacağını açıklamasının ardından konuyu değerlendirdi.

Nuri Özdemir yapılacak yeni düzenleme ile vergi levhası bulunmayan kişilerin 2. el araç alım satımı ile ilgili yapamayacağını belirterek “Herkes alım satım yapamayacak, ayakcılar yok edilecek” dedi.

Balıkesir Galericiler Sitesi Başkanı Nuri Özdemir şu açıklamayı yaptı:

“Duyumlarımıza göre 2. El Otomobil alım satımlarında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaraları kullanılacak ve seyyarların ortadan kalkacağı söyleniyor. Vergi levhası olmayanlar 3 taneye kadar araba alım satımı yapabiliyorlardı. Bundan sonra ise yapılacak yeni düzenleme ile sadece 1 tane yapabilecekler, yani üçten bire inecek ve herkes araba alıp satamayacak.

Ayakçıları yok edecekler, buda bizim en büyük isteğimiz herkes araba alıp satamayacak. Bu gün herkes öğretmeninden simitçisine kadar bu işi yapıyor. Buna bir kısıtlama gelecek vergi levhası bulunan kişiler araç satabilecek. Bunun dışındaki kişiler satış yapamayacak ve noterde işlem yapamayacak.

Bu konuların 2. El otomobil alım satımına yönelik yapılacak düzenlemelerin içinde olduğu söyleniyor. Buda işi hakkı ile yapan vergi ödeyen galericiler için büyük avantaj sağlayacak. Ancak birde duyduğumuza göre 2. Elde garanti verme zorunluluğu getirileceği söyleniyor. Belli bir kilometreye kadar araç satıcı sorumluluğunda olacak.”

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
"Bundan sonra ise yapılacak yeni düzenleme ile sadece 1 tane yapabilecekler, yani üçten bire inecek ve herkes araba alıp satamayacak. "

Saçma bir düzenleme. Belki ben araçtan memnun değilim satmak istiyorum. Böyle saçmalık olamaz. İlla bu satış işlerini vergilendirmek istiyorlarsa adam akıllı inceleme ekibi kurup merdiven altı galericilik yapanların üzerine binsinler. SAÇMALIK.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
"Bundan sonra ise yapılacak yeni düzenleme ile sadece 1 tane yapabilecekler, yani üçten bire inecek ve herkes araba alıp satamayacak. "

Saçma bir düzenleme. Belki ben araçtan memnun değilim satmak istiyorum. Böyle saçmalık olamaz. İlla bu satış işlerini vergilendirmek istiyorlarsa adam akıllı inceleme ekibi kurup merdiven altı galericilik yapanların üzerine binsinler. SAÇMALIK.
yanlış anlatım var araba alıp satanlara vegisiz kazanç sağlayanlara karşı düzenleme bu .

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
yanlış anlatım var araba alıp satanlara vegisiz kazanç sağlayanlara karşı düzenleme bu .
Bende onu anlatıyorum zaten. Yukarıda yazdığımı aynen yazıyorum. Örneğin ben bir araba aldım beğenmedim sattım ve başka bir model almak istedim bu burada engel.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Bende onu anlatıyorum zaten. Yukarıda yazdığımı aynen yazıyorum. Örneğin ben bir araba aldım beğenmedim sattım ve başka bir model almak istedim bu burada engel.
adamlar galeriye sat kazık ye mesajı veriyor fark ettiysen düzenlemeyi galericiler istemiş kimbilir kaç aydır ilgili bakanın kapısında yatıyorlar?