2.El İphone 6S

Bu konuyu okuyanlar

RexFaiL

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Merhabalar Ben ailemden 4 aydır telefon istiyorum almıyorlar bende 1500tl gibi bi fiyata snapdragon 430 lu telefon almak istemiyorum.
Performansı yerinde ve akıcı olması lazım ve 2.el androidler genelde kötü oluyor ama iphonlar ilk günkü gibi hızlılar.
6s alsam ilerde ne gibi sorunlarla karşılaşırım Ve beni ne kadar idare eder ? Ailemi birşekilde ikna ederim edemezsemde kumbaramda 500tl gibi bi fiyat var üstüne ekleme yapıp aldırırım Şimdiden Teşekkürler ...

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhabalar Ben ailemden 4 aydır telefon istiyorum almıyorlar bende 1500tl gibi bi fiyata snapdragon 430 lu telefon almak istemiyorum.
Performansı yerinde ve akıcı olması lazım ve 2.el androidler genelde kötü oluyor ama iphonlar ilk günkü gibi hızlılar.
6s alsam ilerde ne gibi sorunlarla karşılaşırım Ve beni ne kadar idare eder ? Ailemi birşekilde ikna ederim edemezsemde kumbaramda 500tl gibi bi fiyat var üstüne ekleme yapıp aldırırım Şimdiden Teşekkürler ...
6s 4 yaşında,batarya konusunda sıkıntılı bir cihaz.İos 13 le beraber güncelleme desteği bittiği için sosyal medya uygulamaları 2 yıldan sonra çalışmayacak.Android tarafında güzel cihazlar var.Bütçeni arttırıp işini görecek bir android cihaz almanı tavsiye ederim.

RexFaiL

Asistan
Reaksiyon puanı
55
6s 4 yaşında,batarya konusunda sıkıntılı bir cihaz.İos 13 le beraber güncelleme desteği bittiği için sosyal medya uygulamaları 2 yıldan sonra çalışmayacak.Android tarafında güzel cihazlar var.Bütçeni arttırıp işini görecek bir android cihaz almanı tavsiye ederim.
ios 14 alacağı yazıyor ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
ios 14 alacağı yazıyor ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

İos 14 alacak demiyor, alması beklenen diyor.6s ios 9 ile başladı.İos 10-11-12-13 Apple 5 yıl güncelleme desteği sunuyor.6s in desteği bitti.5s deki gibi sürpriz yapıp sunarlarmı bilmiyorum ama ios 14 alması düşük bir ihtimal.

RexFaiL

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Peki önerdiğiniz bir model varmı ?

KemalS

Asistan
Reaksiyon puanı
34
1500tl 6s güçlü temiz bulamazsın. Ben 6s kullanıyorum 6 aylık telefonum gayet iyi iOS 13.5 güncellemesi de aldım. İyi telefon ancak sıfır 3000 TL gibi bir fiyatı var. Androide dönmen çok daha iyi

Soettie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
1 ay öncesine kadar iphone 6s kullanısı olarak yazıyorum öncelikle ilk çıktığı zamanlarda satın aldığım iphone 6s zamanının en iyilerinden birisiydiu gerek kamerası olsun işlemcisi olsun çok beğenmiştim 2020 yılına kadar kullandım bu süre içerisinde 3 defa bataryasını değiştirdim batarya herşeydir telefonun performanslılığı açısından seninde yapman gereken ilkşey bu olmalı bence batarya durumuna bak seni olabildiğince idare etsin telefon tabi bu telefonun kullanılma zamanına göre değişiyor senin alacağın 6s ne zamandır kullanılıyordu mesela? oda önemli bataryası dışında kulaklık girişide zamanla öldü parmak izi okuyucusuda o şekilde kasasıda yıpranmıştı bu kullanımla alakalı alacağın telefon çok kullanılmamışsa seni o denli idare eder , çünkü bu sefer aldıktan sonra bozulduğunda sürekli tamir parası ödemek zorunda kalma benimkide aşama aşama bozulmuştu ama o fiyatlar arasında alabileceğin bir telefondur 6s tabi 0 ını bulursan mis gibi olur menmun kalırsın inşalla

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
İlk olarak ikinci el bir iPhone alınmasını önermiyorum.
iPhone 6s büyük ihtimalle ya son güncellemesini alacak ya da almayacak.
O fiyata alacağın bir iPhone 6s'in büyük ihtimalle bataryası ölü olacaktır. 1.5-2 senelik bir telefon için batarya değiştirmeye değmez.
Kısacası ikinci el iPhone 6s alınmaz. Siz en iyisi ya androide dönün ya da paranızı biraz daha biriktirip üst modellerin ikinci ellerine veya sıfırına bakın.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bende kesinlikle 2. el bir telefona yönelmeni önermem heleki 1500 TL bandında. ( Çoğu çar çöp ölmüş telefonlar oluyor. ) Zamanında Abimin Iphone 6splus telefonu 9. kattan aşağı düşmüştü telefon pert ekran kırıldı kameralar kırıldı Wifi anteni kırılmış flan yaptıralım desek uğraşılmayacak Letgo'ya koyduk satılmasın 1 gün sürmedi :D Alan adam artık bir ekran takıp allayıp pullayıp kim bilir kime iteledi bir daha Iphone telefon deyip.

İşin özü bence az daha para biriktirip hiç yoktan yeni nesil Android bir telefon almak olacaktır. Geniş ekran büyük batarya daha hızlı şarj gibi artıları olacaktır sana. ( En az 1800-2000 TL bandına çıkman lazım tabi ki bunlar içinde. )

Reaksiyon puanı
7,999
6S 2. elde alınabilir bir cihaz. Donanımı günümüz için oldukça yeterli. Sentetik testlerde X cihazını geçsin Y cihazını tokatlasın diyorsan o zaman bütçeni arttırman lazım ama günlük kullanımda performansı ve kamerası bir sorun teşkil etmez. Ayrıca yazılım desteğinde iOS 14 alacağı söyleniyor. 22 Haziranda belli olacak lansmanda. Şu anda iPhone 5S bile App Store'da bulunan çoğu uygulamayı destekliyor. 2 yıl sonra fişi çekilecek gibi bir şey şu an için söylenemez bence. Eğer bataryada sorun yaşarsan da Deji markasının yüksek kapasiteli bataryası ile sorunu çözebiliyorsun.