2. Ekran olarak monitör tavsiyesi istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

ridvankalpakli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

GTX 670M (1600x900 Çözünürlükte) ekran kartına sahip laptop'uma 2. ekran bağlamak istiyorum.
Bunun için 24 ve 27 inç monitör bakıyorum. Ekran ne kadar büyük olursa o kadar artı benim için ama görüntü kalitesi çok düşecekse bir anlamı kalmıyor o yüzden 24 mü 27 mi konusunda karar veremiyorum. Ekran çözünürlüğüm nedeniyle 27 tercih etmem durumunda kullanımımı negatif etkileme durumu var mıdır?

*Şahsımda renk körlüğü olduğu için IPS panel tercih etmek istiyorum renklerin biraz daha parlak ve net görülüyor olması renkleri seçmeme biraz daha yardımcı oluyor ve gözlerimi daha az yoruyor.
*Alacağım ekran ile ağırlıklı olarak borsa takibi yapacağım, fırsat buldukça kafa dağıtmak için PUBG vs nadir de olsa oyun oynamaya çalışacağım. (oyun önceliğim değildir.)

1500 TL'yi çok geçmek istemiyorum, o fiyatlara da şu iki ekran gözüme çarptı. Ne dersiniz? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Pc3535

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
15,6" notebook ekranından geçiş yapacaksanız 27" büyük gelebilir. Çözünürlük ve boyut olarak tatmin etmeyebilir. 24" ıps panel almak görüntü netliği bakımından daha iyi olacaktır. Önerimde asusun VA24EHE modeline bakabilirsiniz. 24" ıps panel 75hz ve göz koruma özelliği mevcut.

ridvankalpakli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptop'um da 17" Toshiba Qosmio büyük ekran kullanmaya alışmış durumdayım 15" laptoplar ufak geliyor çok :)
Samsung direk panel üreticisi olduğu için tercih etiğimde garanti vs durumunda biraz daha rahat ederim diye düşündüm, Dell'in de servis konusunda iyi olduğunu biliyorum ama 27 bulamadım 24 de bi ekranını buldum o yüzden çok istemedim. 27" Samsung'un siparişini vermiş bulundum bu akşam, muhtemelen yarın elimde olur inşallah pişman etmez :)
Teşekkür ediyorum fikrinizi paylaştığınız için.