1Nokia’dan Android Girişimi

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Nokia’dan Android Girişimi
Nokia’dan Android girişimi

Bu hafta, bilişim dünyasına bomba gibi giren Nokia, N9, Windows Phone 7 derken birde Android işletim sistemiyle çalışan telefon üretti.

Ayrıntıları Okuyun…

Uzun zamandır sessizliğiyle dikkat çeken Nokia, Haziran ayına hızlı bir giriş yaptı. Şirket bu hafta başında N9’u piyasaya sürmüştü. Hafta ortasında gerçekleşen bir toplantıda, Nokia’nın CEO’su tarafından Windows Phone 7 katılımcılara gösterilmişti. Windows Phone 7 ile ilgili duyumların ardı arkası kesilmeden, Nokia bu kez Android için atağa geçti.

Aldığımız bilgilere göre Nokia’nın Android cihazı, N9 ve Windows Phone 7’ye benzeyecek bu üç cihaz arasındaki tek fark işletim sistemleri olacak. Böylece Nokia bir değil iki adet B planına sahip olacak yani eğer Nokia’nın Windows Phone 7 girişimi başarılı olmazsa, Nokia Android ve MeeGo ile mobil piyasasına tutunmak istiyor.

Fotoğrafta gördüğünüz Nokia’nın Android cihazı şimdilik sadece bir numune. Şirket bu ürün üzerinde testler yapmaya devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Nokia’nın Android cihazı da piyasayı sarsacağa benziyor.

KAYNAK

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Nokia'yaya yakışmamış android :)

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
benim bildiğim nokia android'i daha fazla güçlendirmemek için wm7'ye yöneldi ve android kullanmayacağını açıkladı?

Benim için farketmez gerçi symbianı her şeye rağmen seviyorum..

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Gerçek değildir bence. Gerçi nokia ne yapacağını iyice şaşırdı ama umarım meego ile doğru yolu bulur..:)

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Bu gündemi hareketlendirmek için yapılmış bir şey sonuçta :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bana kalırsa Nokia Android'e geçmemeli...
Geçerse Android çok sıradanlaşır...

kesasd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hepsi hikaye MeeGo tek kurtarıcısı olur Nokia'nın. Nokia olmazsa da MeeGo Intel ile piyasanın en iyisi zaten olacaktır.

gigabyte13

Asistan
Reaksiyon puanı
1
MeeGo buzdağına çarpmış bir Titanic. :) Smartphone'lar için en hızlı ve yararlı sistem Android.

ibrahimyzr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eğer böyle bir şey yaparsa android severlerin işine yarar
ama symbian tutkunları için kötü bir durum olur :(

eairmak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ya sistem bi yana nokia artık donanım olarak geri kalmaya başladı millet aldı başını gidiyor çift çekirdek 1 yada 1.2 ghz ile uğraşıyor nokiada cvp verecek tel die beklenenlerde bile çift yok :S

aqress

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nokia android kullanması çok zor. o hala müşterileri saf zannedip evirip cevirip aynı modelleri sunuyor

metebyr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
n9 meego ile çıkıyor ben incelemeleri falan izledim hiç hoşuma gitmedi çok sıradan android gibi kullanması zevkli değil. nokia carl zeiss ile iyi foto çektirmeye çalışıyor telefonlarına ama cihazlara takacak ekran bulamıyor. samsung anca amoledi veriyor super amoledi bile vermiyor nokia bu şartlarda geri kalmaya mahkum bence. gerçi görüntü olarak fena telefonlar yapmıyor n8 karizma duruyor n9 da ekran bombeli falan ama diğerlerinin yanında amoled çok sıradan kalıyor