1900 ytl var.sizce bu sistem uygun mu?

Bu konuyu okuyanlar

Mrgitarist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ARKADAŞLAR BU KONUDA GENİŞ BİLGİYE İHTİYACIM VAR.BİR KAÇ GÜN İÇİNDE BU SİSTEMİ TOPLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM.SİSTEMİN UYGUNLUGU KONUSUNDA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM.AMACIM İLERİYE YÖNELİK SORUNSUZ BİR PC YAPMAK.ŞİMDİDEN TESEKKUR EDERIM.

İNTEL Q6600 2.40 GHz QUAD CORE 8 MB C 1066 MHz

GIGABYTE P35C-DS3R Bearlake ICH9R PCI-Ex16 FSB 1333 MHz LGA775

SPARLAKE NVIDIA GEFORCE 8800 GTS 320 MB GDDR3 PSI-Ex16 SCI Dx10

KINGSTON HYPERX 800 MHz 2x1GB DDR2

SEAGATE 250 GB RPM 16MB NCQ SATA2

CM CENTURİON 534+ 430W

ASUS VW 192T 19'' WİDE 5ms

LG DUAL DVD RW

MICROSOFT COMFORT CURVE VALUE

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bence sistem güzel.Ama ben olsam Core2Quad yerine Core2Duo alır vede ekran kartını 8800gtx yapardım.Ama bu benim kişisel görüşüm o yüzden sana kalmış.

maninblack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım sistemin güzel ama ben senin yerinde olsam monitör samsung veya philips bakardım. Asusun servisi pek iyi değil Türkiyede. İleride sorun çıkarsa başını ağrıtır.

Mrgitarist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler arkadaşlar.Aslında ekran kartını yeni yükselttim ve 8800 gtx 710$+ kdv değerinde.Evet kaliteli gerçekten,inceledim de ama bütçenin yarısını yedi.

Monitör için servisler aklıma gelmedi açıkcası ama samsung da sanırım o kadar kaliteli değil.sürekli sorun veriyor diye duymuştum.philips de özellikleri bakımından asus dan düşük ve pahalı.marka yapmış yanısıra kaliteli olduğunu biliyorum ama acaba asus u seçmem doğrultusunda bir sorunla karşılşırmıyım?

AC/DC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
o paray amd platformunun en kralını yaparsın..

Mrgitarist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AMD hakkında hiç bilgim yok ve herkes intel tavsiye ediyor.geleceğe yöenlik bakacak olursak hangisi daha iyi olur.yorumlarınız AMD için olacaksa yeni bir sistem araştırmaya başlarım sanırım.teşekkürler.

dnzz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende amd yi tavsiye ederim fiyat performans acısından

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Konu buraya taşınmıştır. ;)

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
:D :D :D Bilgisayar iyi ama monitor biraz sakat :(

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
AC/DC dedi ki:
o paray amd platformunun en kralını yaparsın..

bende katılıyorum, en azından işlemci ve ekran kartını yükseltmen gerek !!!

semiramis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım çok iyide ekran bana bayat geldi ekran kartı piyasanın üst düzey kartlarından ekran orta seviye kalmış anlayamadım
bende aşağı yukarı bu fiyata pc toplayacağım ama yeni işlemcileri bekliyorum özellikle amd'yi, evet amd kurarsan daha iyi olur
ram 800 yerine daha üstleri al peşin alıyorsan daha sonra eklersin birsüre 1 gb ile idare ediver
ben monitörde samsung alaceğım o kadarda sorunu olan yok bence iyi

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Fiyatı uygun olsun diyorsan amd al.Uzun süre gitsin diyorsan Intel Core 2 duo.

Mrgitarist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Talha Ertunç dedi ki:
:D :D :D Bilgisayar iyi ama monitor biraz sakat :(

ne açıdan sakat.özellikleri bakımından phılıps ın 19wv7cs 19'' wıde 5ms var.buna gore asus hem daha hesaplı hem özelliklerı ıyı.phılıps marka yapmıs bence.bılmıyorum yıne de fazla bır bılgım yok.

Mrgitarist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
semiramis dedi ki:
arkadaşım çok iyide ekran bana bayat geldi ekran kartı piyasanın üst düzey kartlarından ekran orta seviye kalmış anlayamadım
bende aşağı yukarı bu fiyata pc toplayacağım ama yeni işlemcileri bekliyorum özellikle amd'yi, evet amd kurarsan daha iyi olur
ram 800 yerine daha üstleri al peşin alıyorsan daha sonra eklersin birsüre 1 gb ile idare ediver
ben monitörde samsung alaceğım o kadarda sorunu olan yok bence iyi

aslında amd yi düşünmüyorum.fazla bir sebep yok ama intel daha iyi olduğu söyleniyor ve ileriye yönelik daha iyiymiş.intel e karar kıldım artık.pekı monitör de ve ekran kartı için yada sorun olduğunu düşündüğün bir parçada ne uygun olur bana açıkca parçanın ismini yazabilir misin?

insolence

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım monitörde ii seççim bence. Ekran kartının belleği 320mb 1280 1024 üzeri çözünürlüklerde bazı oyunlarda bellek yetmeyebilir. Ama marka olarak arkadaşın uyarısını dikkate al bence servis yönünden. Lcd lerde servis işi çok olur. Ölü hücre felan. Ondan dolayı servisine daha kolay ulaşabilecen bir marka seç.

sertdemiry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir kaçını çok iyi, bir kaçını idare eder şekilde alırsan o PC'den performans alamazsın. Bence farklı bir anlayışa yönelmelisin
Adım adım bakalım:

1. Quad Core normal bir kullanıcı için pek gerekli bir şey değil. Dual hızlı bir şey alsan yeterli. Gerçek kullanımda aralarında hiçbişey hissetmezsin. Buradan biraz fiyat kırarsın.
2. Anakart çok önemli, Ses yongasının ve SATA desteğinin iyi olmasına dikkat et. Bu seçtğin de iyi bir anakart olsa gerek.
GIGABYTE P35C-DS3R Bearlake ICH9R PCI-Ex16 FSB 1333 MHz LGA775
3. Seçtiğin ekran kartı bence sana hertürlü oyunu full oynatabilecek kapasitede. Çok da ekstremm takılmana gerek yok bence. Hatta modelini düşürebilirsin bile...
3. 2GB hyperX overclock içindir. Overclock yapmayacaksan yerine normal 800
mhz al. Ya da diğer iyi markaların yüksek performans ramlerini incele, Kingston'un hyperX'leri çok pahalıdır.
4. Bir sistemin en yavaş bileşeni Harddisk'tir. İyi bir yongalı Raid anakart alıp, iki tane harddisk alıp Raid yapmalısın bence. Böylece performansın oldukça artacaktır.Seçtiğin Harddiskten iki adet alman iyi bir seçim olur. (Üstteki ürünlerden biraz kısıp buna kaydırabilirsin)
5. Kasa güç kaynağı iyi seçim.
6. Monitör hakkında çok bilgim yok, piksel garantili olsun yeter. Çok büyük olmasına gerek yok bence, bilgisayar sonuçta yakınında duracağın için çok problem olmaz büyüklük :)
7. Klavye'yi ve mouse'u daha ergonomik ve kaliteli modellerden seçersen daha iyi olur. Bilgisayarla olan temasının sadece mouse ile klavye olduğunu unutma. Önünde geçirdiğin saatlerde zamanla işkence çekmeni engelleyecektir.

speedfreak

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sistemin güzel ama hyperx aldığına göre o/c yapmayı biliyosun. O zaman işlemcinide daha düşük bişi al o/c ile yükseltirsin. Ekran kartı için 1ay kadar bekle palit 8800gt sonic çıkartıcak onu alırsın. Hem 8800gts den daha ucuza gelir hemde incelemelere göre daha iyi.