1800 TL'ye Oyun Bilgisayarı..!

ChesLak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
SelamınAleyküm arkadaşlar...

Buna benzer 3. konum bu, nedenide fiyat, neden durmadan fiyat yükseltiyorsun ve nasıl yükseltiyorsun diye soranlara:
Lise öğrencisiyim, ailemin durumu iyi olmadığı için kendim çalışıp alıcam, 3 ay tatilde 2 ay çalışıp 1800 TL kazanıcam. Paranın bir kısmıda eve gitsin dedim 1200 dedim, ardından 1500, ve ardındanda paranın tümü :) 1800 TL'nin hepsini kullanıcam...

Arkadaşlar kendime bir sistem dizdim, ve sistemi dizerken [MENTION=301569]zafer.[/MENTION] ve [MENTION=70517]karacaerc[/MENTION] bana çok yardımcı oldular.
Sistemim =>

İşlemci= -TIKLA-

Ekran Kartı= -TIKLA-

Anakart= -TIKLA-

RAM= -TIKLA-

Kasa= -TIKLA-

Sabit Disk= -TIKLA-

Monitör= -TIKLA-

Değerli yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar, [MENTION=70517]karacaerc[/MENTION] herşeye bir kurt buluyodun bunu bi eleştir bakem :)

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
6 tane konu acmissin abi :)

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Monitörü yerinde görüp bakmanda fayda kesinlikle ;) ek olarak kasayı göremiyoruz editlersen iyi olur ;) On numara sistem cidden ama yukarda dedin ya bir şey bulmam lazım :D Estafurullah kötülüğün için demiyoruz ki ;) 6 çekirdekli 6300 almanda bir sakınca görmem 80tl sanırım daha ucuz sadece. Totalde senin için hiçbir fark yaratmayacaktır çünkü ;)

ChesLak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Parçalardkı bende aynı şekilde toplardım sistem güzel.

Sadece Monitörü Bunla Değiştir.
http://www.vatanbilgisayar.com/Moni...ed-ips-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64341

Neden Dersen IPS Panel Var Sağdan veya soldan baktıgında 500 tl verdıgın bır urunun renklerı duzgun ve dogru veremedıgını gormek istemezsin sanırım :)

Oldu bil... :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Monitörü yerinde görüp bakmanda fayda kesinlikle ;) ek olarak kasayı göremiyoruz editlersen iyi olur ;) On numara sistem cidden ama yukarda dedin ya bir şey bulmam lazım :D Estafurullah kötülüğün için demiyoruz ki ;) 6 çekirdekli 6300 almanda bir sakınca görmem 80tl sanırım daha ucuz sadece. Totalde senin için hiçbir fark yaratmayacaktır çünkü ;)

Sen beğendiysen tmmdır :D Önerdiğin işlemciye baktım gerçekten fazla bir farkları yok ve 80 TL fark var. Şimdilik 8320'ye devam ancak parada kısıtlama yaparsam önerdiğini kesinlikle seçerim işlemcide.

Alıcağım kasa bu= -TIKLA-

Not:Adamın dibisin :)

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sen bu sözü dedinya kasa 1000 TL olsun para bulur alırım :)

İlla kasaya okadar paralar harcıyacagım diyorsan sana bunu şiddetle öneriyorum

http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/aerocool-xpredator-cift-23cm-fanli-pencereli-kasa.html

Tüm fanları (8 tane Fullersen) Pc yi 1 ayda açık bırakabılırsın sogutma sistemi harika.Ödül almış bir kasadır.

Bir güç kaynağıda önereyim

http://www.vatanbilgisayar.com/Güç ...er-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=60477

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
İlla kasaya okadar paralar harcıyacagım diyorsan sana bunu şiddetle öneriyorum

http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/aerocool-xpredator-cift-23cm-fanli-pencereli-kasa.html

Tüm fanları (8 tane Fullersen) Pc yi 1 ayda açık bırakabılırsın sogutma sistemi harika.Ödül almış bir kasadır.

Bir güç kaynağıda önereyim

http://www.vatanbilgisayar.com/Güç ...er-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=60477

Tabiki fiyat performans çerçevesinde bakmak lazım da bir eklemede bulunayım bu kadar fan eklemek ne derece doğrudur? Benim deneyimlerim doğrultusunda önemli olanın fan sayısı değil de düzgün hava akışının sağlanması gerektiği. Mesela öne iki tane içeri bakan arkaya da iki tane dışarı bakan fan takıldığında içerdeki hava akımı sürekli soğuk kalmaya yetecektir en ciddi bilgisayarlarda bile ;)

KlpRnS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Neden o paraya oyun konsolu ve led tv almayı düşün müyorsun? Hemde pc'de ki gibi parça değiştirmek zorunda kalmazsın.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
1800 Tl demişin ama içrik 2762Tl tutuyor:huh:

ChesLak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1800 Tl demişin ama içrik 2762Tl tutuyor:huh:

vatan bilgisayarın %25 indiriminde alıcam. ginede 1800 TL'den fazla olursa dedeme telefon açıcam :)
Almışken iyi bir şey alalım 4-5 yıl idare etsin.
Not: %25 indirimle 2100 TL oluyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Neden o paraya oyun konsolu ve led tv almayı düşün müyorsun? Hemde pc'de ki gibi parça değiştirmek zorunda kalmazsın.

Oyun bilgisayarı alıyorum, ancak oyundan çok ödev, işlem v.s. işime çok yarıyor.

oraycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bizde arakadaşa toplamayı düşünüyoruz 1500-1800 tüm malzemeler bitince arada bi bakayım buraya :D

KlpRnS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Oyun bilgisayarı alıyorum, ancak oyundan çok ödev, işlem v.s. işime çok yarıyor.

Bn sadece oyun için alıcaksın sanmışyım :) Ödev içinse bilgisayar alman daha mantıklı olur :)

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tabiki fiyat performans çerçevesinde bakmak lazım da bir eklemede bulunayım bu kadar fan eklemek ne derece doğrudur? Benim deneyimlerim doğrultusunda önemli olanın fan sayısı değil de düzgün hava akışının sağlanması gerektiği. Mesela öne iki tane içeri bakan arkaya da iki tane dışarı bakan fan takıldığında içerdeki hava akımı sürekli soğuk kalmaya yetecektir en ciddi bilgisayarlarda bile ;)

kasanın ön paanelinde 23 santımlık 1 x fan bulunuyor vede yanında 4 tane kucuk fan bulunuyor ve altta da 2 tane yandakı 4 tane kucuk fan parcaları sogutuyor ön paneldekı fan ordan donen havayı üstteki açılan kapakçıklardan sıcak havayı atıyor alttan gelen 2 tane fan ise tum sıstemı sogutuyor kasanın Sogutma sistemi ve fanların yerlestırılmesı cok mantıklı iceride hic sıcak hava kalmıyor sureklı parcalara soguk hava geliyor.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
kasanın ön paanelinde 23 santımlık 1 x fan bulunuyor vede yanında 4 tane kucuk fan bulunuyor ve altta da 2 tane yandakı 4 tane kucuk fan parcaları sogutuyor ön paneldekı fan ordan donen havayı üstteki açılan kapakçıklardan sıcak havayı atıyor alttan gelen 2 tane fan ise tum sıstemı sogutuyor kasanın Sogutma sistemi ve fanların yerlestırılmesı cok mantıklı iceride hic sıcak hava kalmıyor sureklı parcalara soguk hava geliyor.
Ürünü biliyorum ve yine de inceledim zaten onu diyorum fanların çok olması hava akışını bozar eğer sadece bir noktadan hava girer bir noktadan çıkarsa çok daha hızlı bir devir-daim olur. Fan kalabalığı olarak görüyorum o kasayı tabi bir de alienware çakması bir durum da mevcut...