+18 Sitelerden Virüs Bulaşır Mı?

Bu konuyu okuyanlar

Cenkahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Internette +18 adult sitelere cok girip ciktim ve simdi korkuyorum buralardan bulaşan virusler bilgilerime ulaşmiş midir? .. yoksa sadece siradan virusler midir? .. turuva atinin bulasmasi için hackerin bi kişiye takmiş olmasi lazim diyorlar bilgilendirir misiniz?

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Internette +18 adult sitelere cok girip ciktim ve simdi korkuyorum buralardan bulaşan virusler bilgilerime ulaşmiş midir? .. yoksa sadece siradan virusler midir? .. turuva atinin bulasmasi için hackerin bi kişiye takmiş olmasi lazim diyorlar bilgilendirir misiniz?

Normal sitelerden de bulaşabilir, önemli olan bu tür sitelerde açılır pop-up reklamlarına tıklamamak veya güvenilir olmayan sitelerden uygulama indirmemenizi öneririm.

AdwCleaner (Windows) bu uygulamayı indirerek taratma yapabilirsiniz memnun olmazsanız, bilgisayarınızın işletim sistemi win 10 veya 8 değilse COMBOFIX bu programla taratma yapabilirsiniz.

Cenkahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben telefonumdan giriş yaptim sitelere.. reklamlar cikiyirdu çarpiya basiyidum tam siteye girecek olursada cikiyodum siteden herangi bi indirme gerçekleşmeden .. burdan bulasan virusun tehlike boyutu nedir acaba ?? kişisel fotoğraflarima ulaşabilirlermi??

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
ben telefonumdan giriş yaptim sitelere.. reklamlar cikiyirdu çarpiya basiyidum tam siteye girecek olursada cikiyodum siteden herangi bi indirme gerçekleşmeden .. burdan bulasan virusun tehlike boyutu nedir acaba ?? kişisel fotoğraflarima ulaşabilirlermi??

Ne yalan söyliyim, hacker'lerin yapabileceklerini aklımız ermez, ummadığımız şeyleri yaparlar, bir çok virüs vardır ve amaçları farklıdır, ister verilerine ulaşırlar, ister telefonunu bozarlar. Böyle durumlar olabilir. Telefonunu formatlayabilrisin ( fabrika ayarları )

Cenkahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sifirladim ama oncesinde ulaşmişmidir acaba korkum bu off off..

Cenkahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi sen super moderatörsün yapma gozunu seviyim vardir bilgin şimdi her virus tehlikelimidir yani benim dosyalarima ulaşmasi kolaymi okadar izleyip cikiyodum bise indirmiyodum .. telefonda hafif kasmalar oluyodu ama her androitte olur bunlar net bi belirtide gormedim bulaşmasi için neler yapmiş olmam lazim ..

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
abi sen super moderatörsün yapma gozunu seviyim vardir bilgin şimdi her virus tehlikelimidir yani benim dosyalarima ulaşmasi kolaymi okadar izleyip cikiyodum bise indirmiyodum .. telefonda hafif kasmalar oluyodu ama her androitte olur bunlar net bi belirtide gormedim bulaşmasi için neler yapmiş olmam lazim ..

Virüsler tabi ki tehlikelidir yalnız virüslerin ne yapacağını bilemeyiz. Kullandığınız telefonun yazılımsal güvenlik açığı varsa virüs bulaşması daha kolay olur. Sonuçta biz virüs bulaştırmıyoruz bu yüzden virüslerin neler yapabileceğini detaylı bilemeyiz sadece virüslerin neler yapabileceğiyle ilgili genel bilgi paylaşabiliriz. Virüs bulaşmaması için güvenmediğiniz sitelere girmeyin. Her siteden dosya indirmeyin.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bana kalırsa indirmediğin sürece sıkıntı olmaz.:)

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Bana kalırsa indirmediğin sürece sıkıntı olmaz.:)

Web sayfasının yapısında bulunan kodlara bakar bu iş :) Sen boş bir alana tıkladığını zannediyorsun fakat yazılan kodlara göre cihazından bilgi çekebilirler :)

Cenkahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgi çekebilmesi için dosya indirmem gerekmezmi reklami kaptip izliyodum .. bilgi çekmesi nasil olur ki okadar basitmi yaa kafayi yicem artik ..
--- Gönderi Güncellendi ---
hafiza kartimdaki fotolarin sayisi artmisti kendiliginden yani her fotodan 100 tane olmustu bunun nedeni nedir virusmudur virusse bu virüs kendine bilgi cekmek oconmi yapti bunu yoksa siradan zararsiz bi virusmu ??

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
bilgi çekebilmesi için dosya indirmem gerekmezmi reklami kaptip izliyodum .. bilgi çekmesi nasil olur ki okadar basitmi yaa kafayi yicem artik ..
hafiza kartimdaki fotolarin sayisi artmisti kendiliginden yani her fotodan 100 tane olmustu bunun nedeni nedir virusmudur virusse bu virüs kendine bilgi cekmek oconmi yapti bunu yoksa siradan zararsiz bi virusmu ??

Dediğim gibi virüsün iyi huylu veya kötü huylu olup olmadığını biz bilemeyiz. Virüs bulaştıysa zaten geçmiş olsun ne yazık ki, format attıysanız bundan sonra aynı sorun yaşanmaması için +18 veya güvenmediğiniz sitelere girmeyin.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
windows ile niye açarsın ki o siteleri ubuntu ile aç kafan rahat olsun...

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
Hormonlarını aldırsın cok girdim diyor.. Sonra boyle Allah belasini veriyor. :D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Firmalaşmış ve SDN'de dahil pek çok teknoloji forumu ve sayfalarında çok haberini okuduğumuz (ehem!) ücretsiz, firmalaşmış bir site var biliyor musun ? :D Ha ! İşte o siteden bir sakatlık çıkmaz :D Bilindik ve firmalaşmış siteleri tercih et. :D
windows ile niye açarsın ki o siteleri ubuntu ile aç kafan rahat olsun...
Abi şöyle akıl vermeyin, öyle yayıyorlar yarın bir gün ubuntu kullanıyorum demeye utanacam yemin ediyorum. Sonra favori işletim sistemim Xubuntu, bütün sistemlerimde onu kullanıyorum dediğimde bana, o kadar çok mu seviyorsun da ana sistemin yaptın diyecekler :confused:
Şunu da eklemek isterim ki eğer güncel bir internet tarayıcısı kullanıyorsan, güncel bir işletim sistemi kullanıyor ve düzenli güncelliyorsan, crack ve ne olduğu belli olmayan yazılımlardan uzak duruyorsan bir web linkine tıklamak pek etkilemez gibime geliyor.
Misal güvenlik konusunda en iyisi chrome'dur tarayıcıların arasında çünkü sandbox özelliği vardır ve chrome'un ram canavarı olmasının ana nedeni sandboxing teknolojisidir.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Hocam güvenilir +18 sitelere girmenizi öneririm. Bunlar belli başlı siteler zaten buraya yazmayacağım :D

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Siz herhangi bir siteye girdiğinizde, ister Ubuntu, Mint, Fedora olsun, ister Windows veya Mac OS olsun, o site de aynen size giriyor. Siz o sitede ne var, ne yok izlerken, SDNForum dahi olsun, sizde ne var, ne yok izliyor. Kötü niyetle kurulmuş sitelerden, içeriği ne olursa olsun, bir süre sonra mail'ler veya mesajlar gelmeye başlar. Mesela : "Tebrikler, 25 kuruş kazandınız, hemen başvurun ve 25 kuruşunuzu alın" gibi bir mesaj gelebilir.

Kimlik bilgileriniz, iletişim bilgileriniz ve de kullanıcı alışkanlıklarınız pazarda reklam ve dolandırıcılık amaçlı kurban arayanlara satılır.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
paranoyak olmak gerekmez ama bu gibi siteler çok tehlikelidir. ister ubuntu ister başka bir işletim sistemi saldırı olacaksa seni kurtaramayabilir. ha bi de şöyle derler; böyle siteleri insanların zaaflarını araştırabilmek için ilgili kuruluşlar özellikle açar ... yani sakın sakın böyle sitelere girmeyiniz. bu tür sitelerin zararlısı zararsızı olmaz kanımca , hepsi birbirinden zararlıdır. zararını ancak Allah bilir, fotolarınızı almış olabilirler veya dosyalarınızı ... ayrıca bilgisayarınızdaki kamera ve mikrofona dahi hükmedecek yazılımlar enjekte etmiş olabilirler. başta söledim paranoyak olmayalım ama tedbirli de davranalım.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Mesela : "Tebrikler, 25 kuruş kazandınız, hemen başvurun ve 25 kuruşunuzu alın" gibi bir mesaj gelebilir.
Yalnız verdiklere adrese ben size 10 lira vereyim bir daha böyle salak reklamları bana göstermeyin diye cevap gelebilir onu da diyim :D

TheKorsans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Apple tarafında pek sorun olacağını düşünmüyorum fakat android cihazda rootlu değil ise, bir şey indirmediysen pek sorun yaşayacağını sanmıyorum. kaldı ki indirsen bile o apk'yi kurman gerekecektir.

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Oğlum korkma, antivirüs programı kullanmam virüs de bulaşmıyor bilgisayarıma. Google'ın tehlikeli dediği sitelere girme birde reklam engelliyici kullan o reklamlar karşına çıkmaz rahat ol sen.

Cenkahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
?
kmurat ..sitede ne var, ne yok izlerken, SDNForumdahi olsun, sizde ne var, ne yok izliyor.. ( sdn forum şuan benim bilgilerime falan nasil.ulaşabiliyor ??
bimcikCELLparazitCELL.. zaaflarinizdan faydalaniyirlar nedemek açarmisiniz ..siteler zararli evet ama siteye girdigimde bise indirmeden nasil bulasirki
bu konuşmaların facede yayinlandigini duydum bu neden yayinlandi ?? linkini atarmisiniz

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
:) o sitelere girmek cumhura göre zaaflıktır. dayanamayıp girenler için siteler ip adreslerinden, port açıklarından filan fişman (artık ne kadar yöntem varsa yazmak gereksiz ama ben bu kadarını biliyorum) bilgisayarınızdaki bilgileri çekebilirler. uzaktan erişim ile yardım almadınız mı mesela aynı o mantıkla...
faceye girmiyorum neden bahsettiğinizi anlamadım ...

Cenkahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uzaktan erisim icin bi program indirdim ordan yaptim ama telefondan bunu yapmalari nasil olurki biri diyo bise olmaz indirme yapmadan biri diyo olur ben neye inanacagimi sasirdim bi uzman yokmu net bi aciklama yapacak ..
bu konudma facede yayinlanmisda onu diyorum herkonusma yayinlaniyomu yoksa sadece bumu shift deletenin sayfasini facede bulamadim ..

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ben uzman değilim ama sizi korkutmak da istemiyorum fakat tv de dinlediğim uzmanlar bilişimde herşey mümkündür diyolar. uzmanlarımıza sözü bırakmak istiyorum, bildiklerim bundan ibaret.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Ben şimdiye kadar bir sorun yaşamadım açıkçası.

Cenkahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu konuyu sdn formdab nasil silebilirim bilgisi olan varmi ??

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
cenkahmet bukadar büyütme işi, önemli değil yani... burdan silsen de bişey olmaz silmesende... korkma yani... hangimiz hata yapmadık ki... insanlar düşe kalka ancak kamil insan olur... burdakiler senin benim gibi normal insanlar, kimsenin kimseye bir zararı yok.kardeş kardeş paylaşımlarda bulunuyoruz.

Son düzenleme: