18 mart çanakkale şehitler gününü anıyoruz.

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Zaferimiz "Kutlu Olsun".
Anlayın ki, yokluktan bir savaş kazandık.

Bu sizce Hilal-Turan ile olacak bir şey mi?
Sonuçta din elden gidiyor diye savaştı atalarımız.

Kalbinde Allah, zikrinde Allah olanı, Allah hiç yalnız bırakır mı?

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,457
Pardon hocam.
Şehit oluşunu değil bu gün bizim için önemli olan günü kutlamak için dedim.
Yok yok anladım demek istediğini de anıyoruz denebilir.

Zaferimiz "Kutlu Olsun".
Anlayın ki, yokluktan bir savaş kazandık.

Bu sizce Hilal-Turan ile olacak bir şey mi?
Sonuçta din elden gidiyor diye savaştı atalarımız.

Kalbinde Allah, zikrinde Allah olanı, Allah hiç yalnız bırakır mı?
Ya da bu arkadaşın dediği gibi zaferimiz kutlu olsun da denebilir.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,457
Duyar kasmayın abi şundan.Adam şehit oluşları kutlu olsun demiyor şehitleri anma günümüz kutlu olsun diyor.
1616062811144.png

Balık ye iyi gelir.

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Bir şeyi okuduğunuzda onu aslında okumuş olmazsınız o cümleden anlam çıkarırsınız.Düzenlemesinden bahsetmiyorum.Yanlış hatırlamıyorsam "Herkesin 18 mart şehitler günü kutlu olsun" demişti.Bu sözden şehit oluşları kutlu olsun anlamını çıkaran birisinden şüphe ederim.Bu arada sizde biraz ceviz tüketin iyi günler.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,457
Bir şeyi okuduğunuzda onu aslında okumuş olmazsınız o cümleden anlam çıkarırsınız.Düzenlemesinden bahsetmiyorum.Yanlış hatırlamıyorsam "Herkesin 18 mart şehitler günü kutlu olsun" demişti.Bu sözden şehit oluşları kutlu olsun anlamını çıkaran birisinden şüphe ederim.Bu arada sizde biraz ceviz tüketin iyi günler.
:)

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Biraz bilgi eksikliği var. Biz sadece Çanakkale savaşının deniz muharebesinin başarısını kutluyor Şehitlerini anıyoruz. Çanakkale Muhaberesi sadece deniz savaşı değil ki 18 Mart 1915'de Deniz harekatını kazandık. 9 Ocak'ta Kara Muhaberelerini'de kazandık ve Çanakkale savaşını tamamen bitirdik 9 Ocak 1916 yılında. Bence Çanakkale Zaferini sadece 18 Mart değilde 9 Ocak günününde de Şehitleri anmamız ve 9 ocak kara harekatının zaferini'de kutlamamız lazım. Malum Çanakkale savaşı Milli Mücadele döneminde Birlik verilirse düşman güçlü olsa bile yenebileceğimizi fikrini benimsetmiş Milli Mücadele döneminde Görev alan Generalleri yetiştirmiştir.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,457
Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Biraz bilgi eksikliği var. Biz sadece Çanakkale savaşının deniz muharebesinin başarısını kutluyor Şehitlerini anıyoruz. Çanakkale Muhaberesi sadece deniz savaşı değil ki 18 Mart 1915'de Deniz harekatını kazandık. 9 Ocak'ta Kara Muhaberelerini'de kazandık ve Çanakkale savaşını tamamen bitirdik 9 Ocak 1916 yılında. Bence Çanakkale Zaferini sadece 18 Mart değilde 9 Ocak günününde de Şehitleri anmamız ve 9 ocak kara harekatının zaferini'de kutlamamız lazım. Malum Çanakkale savaşı Milli Mücadele döneminde Birlik verilirse düşman güçlü olsa bile yenebileceğimizi fikrini benimsetmiş Milli Mücadele döneminde Görev alan Generalleri yetiştirmiştir.
Bunu bilenin çıkması güzel.

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070

1-) Yeni bir konu başlığı açılmadan önce açmış olacağınız konu hakkında bilginin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Forum içerisinde aynı yada bir benzeri olan içeriğe sahip konu var ise farklı bir konu açmamanız rica olunur. Buna benzer bir konu var ise bölüm moderatörlerimiz tarafından açmış olduğunuz konu tespit edilir ise kaldırılacak ve sizlere bilgi verilecektir. (Aynı konudan farklı kategoriler üzerinde konu açmak yasaktır.)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar