16mbit'e geçmek istiyorum?

codetr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;

Bugün önce online işlemlerden hızımı 16mbit'e yükseltmek istedim. Fakat hattımın hızı destekleyip desteklemediğini ve geçiş işlemi için 444 0 375 destek hattını aramam gerektiği uyarısını aldım.

Numarayı aradım, bayan işlemi yapmaya çalıştı hattımın bu hıza uygun olmadığı cevabını verdi. Resimde en yoğun saatteki hat bilgilerini ekledim. Yani modem bilgilerine göre 16mbit rahat destekleniyor.

RXnAY.png

Forumdaki TTNET destek üyemizin yardımcı olmasını bekliyorum.

Eğer 16mbit mümkün değilse sebebi, ve hızımın doğru olan 8192 alınan gönderilen de 800 olarak düzeltilmesini istiyorum önceden böyleydi ama belli oynanmış.

Bana biri 610metre kuşuçumu, diğeri 490metre uzaklıkta 2 dslam kabini var. Ben 610metre uzaklıkta olanındayım daha yakın dslama geçiş yaparsam 20mbit bile görebilirim. Kaldı ki 610m uzaklıktakinde ilk zamanlarda 20mbit ulaşılabilir hız varken neden 18 - 17mbit arası olmaya başladı anlamış değilim..

TTNETDestek

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, en kısa sürede size ulaşıp yardımcı olacağız. Teşekkürler.

codetr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geri dönüşteki hızınız için teşekkür ederim gerçekten bugün ulaşıldı maalesef evde değildim. Hattımın desteklemediğini
bugün arayan arkadaş söylemiş.. Son durum modem sinyali resimde ekledim.
kla96.png

Download ve upload hızımda düzeltilmiş teşekkür ederim. Evde olsaydım teknik ekipteki arkadaşa bana yakın 2 dslam kabini olduğunu söyleyip soracaktım. Yeni kurulmuştu belki daha tamamlanmamıştır.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Bu 16 mb ye telefonla aramadan geçemiyoz mu ya? hızım artmasada 4 tl fazla vermek istiyorum belki..

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Bu 16 mb ye telefonla aramadan geçemiyoz mu ya? hızım artmasada 4 tl fazla vermek istiyorum belki..

Online işlem merkezinden geçersin ama bi kampanya dahilindeysen aynı benim gibi, o kampanyanın süresinin bitmesini bekliyorsun... Benim 6 ay indirimli kullan kampanyasını 2 yıl taahhüt vererek onaylamıştım işte o 6 ayın geçmesi lazımmış tarifemi değiştirebilmek için... Ama nisanda bitiyor bende geçeceğim Allah izin verirse ölmez sağ kalırsak....

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Yok online işlemden geçmiyor. bu tarifeye geçmek için müşteri hizmetlerini arayın diyor.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Ha evet öyle oluyor hattının 16mbps ı kaldırıp kaldıramayacağını tespit ediyorlar önce o yüzden aranması gerekiyor... Hattın eğer ADSL2 yi desteklemiyorsa hiç uğraşma diyorlar...

TugiForum

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar sözleşmeniz olmasada sizden müşteri hizmetlerini aramanızı, hattınızın uygun olup olmadığını sormanızı isteyecektir.. Şahsen ben geçmeden önce dedikleri gibi 444 0 375 nolu müşteri hizmetleri'ni aradım.. ordanda biz burdan birşey diyemiyoruz, en yakın bir türk telekom ofisine gitmemi söledi gittim.. orda işlemleri yapan arkadaş, santralimi ne aradı.. uygunmu die sordu, ve hattımın uygun olduğunu öğrendim ve orada tarife değişikliğimi yaptım..

Şuan ki hat bilgilerim.

2vttdhj.jpg

İndirdiğim bir dosyada aldığım hız.. (anlık görülmüş bi hız değildir 1.6,7,8 mb arası gidip gelmiştir.)

2s1507t.jpg

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Şu illa hız olsun diyenleri anlamıyorum.SNR değerinin 10 olması bağlantının stabil olmadığını gösterir.Cidden hiç mi online oyunlarda bağlantının kopmasından şikayetçi değilsiniz.Benim 16 mbit ile SNR değer 16 olmasına rağmen 15 mbit e sabitlettimki SNR değeri 20 üstü olsun

codetr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
snr değerinin 10 üzeri olması yeterli stabil olması için, test ile sabittir.

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
O zaman ben hiçbir şey bilmiyormuşum kusura bakma kardeş hata ettik yorum yazmakla

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Ben de 16 mbit için geçen hafta başvuruda bulundum TTNET sitesinden ama hala geri dönüş yapılmadı... Bir de bu SNR değerine nerden bakıyoruz arkadaşlar? Modem arayüzündeki tüm menüleri kurcaladım ama göremedim :/ Rapor bölümü altındaki, ''ADSL Durumu'' menüsü aşağıdaki gibi bende;

v5whg3.jpg

Başka bir yerden mi bakmam gerek?
Modem Airties RT-211.

abre06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ttnet in alt yapısı yok nereye destekliyor ben 8 mbit parası veriyorum 2 mbit zor alıyorum,kullanmadıgım telefona ödediğim parada cabası

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Ben de 16 mbit için geçen hafta başvuruda bulundum TTNET sitesinden ama hala geri dönüş yapılmadı... Bir de bu SNR değerine nerden bakıyoruz arkadaşlar? Modem arayüzündeki tüm menüleri kurcaladım ama göremedim :/ Rapor bölümü altındaki, ''ADSL Durumu'' menüsü aşağıdaki gibi bende;

v5whg3.jpg

Başka bir yerden mi bakmam gerek?
Modem Airties RT-211.

Durumunuz iyi değil kesinlikle 8 de kalın hatta kopma oluyosa 7 ye sabitletin

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Merhaba, en kısa sürede size ulaşıp yardımcı olacağız. Teşekkürler.

bende çift hat var 8 mbt 8 mbt ben ama 8 mbt alamıyorum taş çatlasın 2 ara sıra 4 falan mbt olarak gösteriyor bu konuda ne yapmamız lazım acaba?

Sword.q

Profesör
Reaksiyon puanı
25
ya benim merak ettiğim olay fatura olayı bu gün geçersem uçuk fatura gelirmi. biliyorum yeri değil ama yardımcı olursanız sevinirim.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
uçuk fatura gelmesi için hiçbir sebep yok.eğer hattınız destekliyorsa geçin.

Yavuz Şahin-1

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bencede hattınız destekliyorsa geçin, bunun için TTNET'i arayıp bir test yaptırın isterseniz.