16 yaşındayım kiloluyum bir kulüpte futbol oynayabilir miyim?

Bu konuyu okuyanlar

Staphec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar,
16 yaşındayım 1.76 boyundayım 96 kiloyum. Yaklaşık 5 yaşından beri futbol oynuyorum. Yeteneğim ve hızım var. (kilolu olduğuma bakmayın iyi koşarım) 90 dakika pres yapabilirim, dayanıklılığım iyidir. Daha önce futsalda okul takımında oynadım. (İl ikinciliğimiz var) Lüleburgazspor'un altyapısına yazılmak istiyorum. Kanat,bekler ve kaleci hariç her yerde oynayabiliyorum. (ayrıca 3 ay spora yazıldım 3 haftadır da aralıksız spor yapıyorum)
SORULARIM:

1-Kulübe kabul edilir miyim? (Kilo açısından)
2-Kabul edildim diyelim sonrasında olaylar nasıl gelişir? (antrenmanlar vs. nasıl oluyor)
3-Kendimi geliştirir kilo verir ve iyi oynarsam teklif alabilir miyim? (diğer takımlardan)

-SAYGI ÇERÇEVESİ İÇERİSİNDE CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM :) -

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Eğer kilon göbek şeklinde ise yani yağ gibiyse alacaklarını pek düşünmüyorum çünkü kısa sürede kilodan dolayı nefes darlığıda çekebilirsin.

Staphec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Eğer kilon göbek şeklinde ise yani yağ gibiyse alacaklarını pek düşünmüyorum çünkü kısa sürede kilodan dolayı nefes darlığıda çekebilirsin.
Evet kilom göbek şeklinde ama daha önceden de bu kilolardayken okul takımında oynamıştım ve nefes sıkıntısı yaşamamıştım. Hiç mi şansım yok sence?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Evet kilom göbek şeklinde ama daha önceden de bu kilolardayken okul takımında oynamıştım ve nefes sıkıntısı yaşamamıştım. Hiç mi şansım yok sence?
Gidip konuşman lazım kesin net birşey söyleyemem, yeteneğini onlar farkederse mutlaka almak isteyeceklerdir.

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
elini çabuk tutup hızlı bir şekilde kilo verip sıkılaşman lazım en kısa zamanda bir kulübe başlaman lazım 1-2 sene daha aksatırsan yaştan dolayı sorun yaşarsın altyapıda

Staphec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
elini çabuk tutup hızlı bir şekilde kilo verip sıkılaşman lazım en kısa zamanda bir kulübe başlaman lazım 1-2 sene daha aksatırsan yaştan dolayı sorun yaşarsın altyapıda
Anladım teşekkürler.

Son mesajlar