16 yaşındaki Zelal'i 15 yaşındaki kardeşi öldürdü!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Katılım
29 Haziran 2007
Mesajlar
64,461
Reaksiyon puanı
518
Puanları
0
IĞDIR’da önceki gece evlerinde 21 yerinden bıçaklanarak öldürülüş halde bulunan 16 yaşındaki lise öğrencisi Zelal Ş.'nin, ‘töre’ kurbanı olduğu ortaya çıktı.

Hayvancılıkla uğraşan Ahmet Ş., geçen yaz eşi ve 4 çocuğunu alarak Kars’ın Arpaçay İlçesi'ne bağlı Hasançavuş Köyü'ne çobanlık yapmaya gitti. Köyde 5 ay çobanlık yapan Ahmet Ş.'nin kızı Zelal ile köylülerden 25 yaşındaki Fırat Y. birbirlerine aşık oldu. Fırat ile Zelal’in aşkları çobanlık sözleşmesinin bitmesine rağmen devam etti. Ailesiyle Iğdır’a dönen lise 10’uncu sınıf öğrencisi Zelal, 2 ay önce okul çıkışı Fırat Y. ile buluşarak kaçtı. Çoban Ahmet Ş., kızının Fırat Y. tarafından kaçırıldığını belirterek şikayetçi oldu.

İddiaya göre Ahmet Ş. şikayetini geri almak ve evlenmelerine rıza göstermek için 20 bin lira başlık parası istedi. Ama bu rakamı çok bulan Fırat’ın babası Haydar Y., Zelal’i 10 gün önce Arpaçay’a götürerek güvenlik güçlerine teslim etti. Ahmet Ş. de teslim aldığı kızına, “Sana düğün yapacağız” dedi.

GECE DÜĞÜNDEN DÖNÜP BIÇAKLADI

Kızını köye götüren Ahmet Ş., dövdükten sonra bir odaya kilitledi. Ahmet Ş. geçen 1 Ocak günü eşi Besra, iki kızı ve bir oğlunu alarak yeğeni Mehmet Ş.’nin köydeki düğününe gitti. 15 yaşında olan ailenin tek oğlu İ.Ş., düğün sırasında eve dönerek ablası Zelal’e kapıyı açmasını söyledi. Ancak Zelal'in, “Kapıyı açmayacağım. Beni öldüreceksin. Biliyorum” demesi üzerine İ.Ş., “Hayır seni öldürmeyeceğim. Seni bu hale getireni öldüreceğim. Konuşmamız gerek” dedi ve ablasını kapıyı açmaya ikna etti. Kapının açılması üzerine içeri giren İ.Ş., iddiaya göre ablası Zelal’i 21 yerinden bıçaklayarak öldürdü.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Düğünden dönen aile Zelal’in kanlar içindeki cesediyle karşılaşınca durumu güvenlik güçlerine bildirdi. Bunun üzerine anne Besra, baba Ahmet ile oğulları İ.Ş. jandarma tarafından gözaltına alındı. Babasıyla birlikte çobanlık yapan ve okula gitmeyen İ.Ş. sorgusunda ablası Zelal’i tartıştıktan sonra öldürdüğünü, anne ve babasının önceden haberleri olmadığını savundu.

Zelal’in cesedi otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Otopside üç haftalık hamile olduğu tespit edilen Zelal, dün gece Aşağı Erhacı Köyü Mezarlığı'nda toprağa verildi. Anne ve baba serbest bırakılırken, İ.Ş. tutuklanarak Iğdır Cezaevi'ne gönderildi.

Hürriyet
 

topalsolucan

Rektör
Katılım
25 Mart 2010
Mesajlar
15,685
Reaksiyon puanı
557
Puanları
113
ah be kızım ne yaptın öyle. o seni hamile bırakan şerefsiz ve ailesini de allah kahretsin.
 

karcx

Profesör
Katılım
26 Şubat 2009
Mesajlar
2,391
Reaksiyon puanı
35
Puanları
0
Ne kadar ilginç bir durum.Kızı bir hata yapmışsa ;ona hata yapmasını sağlayanı neden hayatta bırakıyorsun.Ya evlendir yada o ş....sizide öldürsene:):)
Kadınlar kendilerini çok uyanık sanarlar ;ancak elde edilemeyecek kadın yoktur ;sadece zaman alır...
Ahlaksızlık diz boyu...
 

metin06ank

Asistan
Katılım
28 Ekim 2009
Mesajlar
133
Reaksiyon puanı
1
Puanları
0
o değilde bişey sorucam işiniz gücünüz yokmu durmadan foruma haber yazıyorsunuz ? isteyen açar haber sitesini okur :S
 

annttiigs

Profesör
Emektar
Katılım
7 Şubat 2007
Mesajlar
2,589
Reaksiyon puanı
24
Puanları
38
o değilde bişey sorucam işiniz gücünüz yokmu durmadan foruma haber yazıyorsunuz ? isteyen açar haber sitesini okur :S

gündem altında mesela ne olmalı ? isteyen gider okur dedikten sonra burada neden yayınlıyorsunuz demek biraz çelişmiş sanki ?
 

seckyn

Profesör
Katılım
21 Nisan 2010
Mesajlar
2,945
Reaksiyon puanı
18
Puanları
38
Kesin o 15 yaşındaki çocuk yapmıştır o işi :( Öldür adamı sonra bu çocuk yaptı de 3 5 yılda çıksın. Tek diyeceğim Allah cezanızı versin haksız yere bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürür diyen bir dine mensubuz ama bunu pek takan yok :(
 

Son mesajlar

Üst