16 Mbps İnternet Sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan claven
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

claven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçtiğimiz günlerde konu açmıştım 8 Mbps'den 16 Mpbs geçiş yapabilir miyim? Değerlerimi yazmıştım. Birkaç forumda iyi yorumlar aldım. Bunun üzerine TTNET Müşteri Hizmetlerini aradım ve oradanda olumlu yanıt alınca online işlemlerden bu sabah geçiş yaptım. Sabah ve öğlede değerlerim iyiydi. 13-15 Mbps arası hız alıyordum. Fakat Akşam olunca felaketle karşılaştım. 1 Gün bile dayanamadan Hızım 3 Mbps zor görür oldum. TTNETDestek.

8 Mbps tarifdemdeki Hat Değerlerim ve İnternet hızım:

noise margin upstream: 14 db
output power downstream: 19 db
attenuation upstream: 2 db

noise margin downstream: 27 db
output power upstream: 11 db
attenuation downstream: 2 db

16 Mbps geçtikden sonraki değerlerim ve İnternet hızım:

noise margin upstream: 13 db
output power downstream: 18 db
attenuation upstream: 2 db

noise margin downstream: 12 db
output power upstream: 11 db
attenuation downstream: 3 db

Bu sorunun çözümü için neler yapmalıyım? Müşteri Hizmetlerini arayacağım ama salak salak cevaplar vermesinden çekiniyorum.

[MENTION=113509]TTNETDestek[/MENTION] bu sorunun çözümü sende dostum!

TTNETDestek

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, en kısa sürede size ulaşıp yardımcı olacağız. Teşekkürler.

T800

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Aslında bende düşünüyorum 16Mbps geçmeyi şuan 8Mbps kadar limitsiz paketim var maşallah 10,50-11Mbps arası hızım hiç değişmiyor diyorum geçsem 16'ya bir sorun olur mu acaba ''clacen'' gibi benimde hızım düşer diye korkuyorum açıkçası yoksa hiç düşünmeden geçerim...:glare:

claven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında bende düşünüyorum 16Mbps geçmeyi şuan 8Mbps kadar limitsiz paketim var maşallah 10,50-11Mbps arası hızım hiç değişmiyor diyorum geçsem 16'ya bir sorun olur mu acaba ''clacen'' gibi benimde hızım düşer diye korkuyorum açıkçası yoksa hiç düşünmeden geçerim...:glare:

Geçmeni tavsiye ederim.. Hızın düşerse Müşteri Hizmetlerini arıyarak durumu iletirsin yardımcı olurlar.. 1 aydan beri ping ve hız konusunda sorunlar yaşıyordum hız sorununu çözdüler ping sorunu kaldı..

16 Mbps geçince hızım 1 küsürlere düştü. Sağolsunlar arıyarak hızımı 14 Mbps sabitlediler ve hız değerim günün durgun saatlerinde 14 mbps. Akşam ping çıkınca hız değerimde 6 7'lere kadar düşüyor.

y_ates

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
65
13.5 Mbps ve Ping 15 çıktı bende. Bu 15 ping iyi bir şey midir arkadaşlar, ne anlama geliyor bu?

claven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
13.5 Mbps ve Ping 15 çıktı bende. Bu 15 ping iyi bir şey midir arkadaşlar, ne anlama geliyor bu?

Haline şükret :) Ben 15 değil 35'e bile razıyım ama yok arkadaş 1 aydır 70'den 60'dan asagıya düşmüyor :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
valla arkadaşlar benımde
8 mbıt ten 16 bıte çıkardım kopma mı dersın şu anda 176 pıng var hızlandı gozukuyo dowland 1den 7/8lere ama pıng felaket ne kadar arasanda bş eyer ıdare edebıılıyosan elındekıne şukret ve hiç riske gırme derim 1 haftadır pıng manyağı oldum onlıen oyun oynuyorum bıraktım sayelerınde tşk ttnet

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar 16 mbps destekliyorsa geçin yoksa yok ben geçtim pişmanım eskiyede dönemiyorum sorunumuda halletmiyorlar online oyunu çok seven biriyim lakin 8 mbps iken 12 ping ms alıyordum şimdi 40 çözülemiyor çözemiyorlar üstüne bizimle alakalı değil diyorlar :D şaka gibi herşey 1 nisan... Ne zaman 16 ya geçtim lanet ettim...