16 gb lık iphone 6s yeter mi ?

kurmayyy

Üyecik
arkadaşlar 5 gün içinde iphone 6s almayı düşünüyorum sizce 16 gb lık yetermi ?Kullanacağım şeyler 200 müzik birkaç oyun 200 fotğraf 7 8 sosyal medya uygulaması sizce yeter mi?

UgurcanAlan

Asistan
16GB'lık iPhone-6s size yetecektir.Ama oynayacağınız oyunlar GTA - Asphalt tarzı oyunlarsa 64GB uygundur.

Kaya26

Profesör
2GB ram fazla fark yaratıyor, en basitinden 1GB bellekte Safari'de sayfaları bellekte tutamayıp tekrardan açıyor veya Sosyal medya uygulamaların da haber kaynaklarını tekrardan yüklüyor. Bunlardan dolayı hem pil tüketimi artıyor hem data daha çabuk tükeniyor. Ee birde işlemci farkı var 6S deki işlemci pil tüketiminde daha cömert bir işlemci.

Scarneep

Asistan
Eğer imkanın varsa 64 lük al. Çünkü uygulamalarda zamanla birikecek veriler. Onun haricinde 6s alıp fotoğraf video çekmeyecek misin ? Farklı şarkılar deneyimlemeyecek misin ? Birde uzun süre kullanmayı düşünüyorsan kesinlikle 64 gb. 13 ünde ios 10 tanıtılcak. Ne zaman gelir bilmem ama hafızayı 9 a göre daha da daraltıcak. İmkanın varsa rahat olmak için 64 al derim ben. Ya da iphone se 64 gb düşünebilirsin belki , 4 " ekran olur dersen. Seçim senin . :)

kurmayyy

Üyecik
Eğer imkanın varsa 64 lük al. Çünkü uygulamalarda zamanla birikecek veriler. Onun haricinde 6s alıp fotoğraf video çekmeyecek misin ? Farklı şarkılar deneyimlemeyecek misin ? Birde uzun süre kullanmayı düşünüyorsan kesinlikle 64 gb. 13 ünde ios 10 tanıtılcak. Ne zaman gelir bilmem ama hafızayı 9 a göre daha da daraltıcak. İmkanın varsa rahat olmak için 64 al derim ben. Ya da iphone se 64 gb düşünebilirsin belki , 4 " ekran olur dersen. Seçim senin . :)
imkanım olsa zaten 64 lük alırdım ama şu anda imkanım 2900 tl zaten ben düşündümde bana iphone 6 64 gb daha makul geldi

kurmayyy

Üyecik
peki sen iphone 6 64gb alırmıydın

Şahsen Iphone 6 64gb almak yerine Iphone 6s 16gb alırdım. Çok fotoğraf çekmeyen, telefonunda çok fazla oyun oynamayanlar için çok yeterli bence 16gb. Iphone 6s'in daha sağlam kasa yapısını, daha iyi işlemcisini, 2gb ramini ve 3d touchını da göz önünde bulundurmak lazım.

Sylnty

Üyecik
İphone 6s 16 gb kullanıyorum. Bana yetiyor lakin daha fazla depolama istersen iphone6 64 olmasnı tavsiye ederim.