Öneri 1500 TL'ye kadar mekanik klavye önerisi

WindStone

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,669
Merhabalar. Daha önce hiç mekanik klavye kullanmadım. Programcıyım aktif olarak yazılım yapıyorum. Aradığım kriterler :
1. taşınabilir olması(Kablosu çıkabilir olursa iyi olur veya kablosuz olabilir)
2. Çok büyük olmaması ama yeterince işlevli olması(numpad olmaya bilir ama yön tuşları olucak vb.)
3. Mavi veya red switch olmalı. Sesli olmasını istiyorum ama rahatsız etmemeli o yüzden kararsızım.
4. 1500 Tl yi geçmemeli mümkünse.

MTATurkey

Asistan
Reaksiyon puanı
236
Gamepower Eva 7 60m Mekanik Kablolu, 2.4ghz, Bluetooth 3 Mod Blue Switch Türkçe Q Usb Rgb Klavye Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Bu klavyeyi almayı düşünüyorum sizce almalı mıyım? çok sorunlu olduğu söyleniyor ama bu fiyata bu özelliklere sahip hiç klavye yok gibi.
Bu fiyata hem kablosuz hem TKL güzel fakat klavye nasıldır bilemiyorum, benim söylemek istediğim switch konusundaki kararsızlığınız hakkında. Ben de ilk kez mekanik klavye aldım ve sesi çıksın diye ayrıca sesini de beğendiğim için mavi switch aldım. Klavye güzel fakat gerçekten çok sesli, eğer evdeki yalıtım iyi değilse diğer odalara da gidiyor ses. Oyun oynarken kulaklık vs. taktığım için ben çok rahatsız olmuyorum fakat uzun süre oyun harici klavye kullanmam gereken zamanlarda bazen kafam yorulabiliyor. Red switch klavye de denedim, maviye göre daha sessiz ve çalışma şekli biraz daha farklı olduğu için sesi bana biraz daha tok geldi, ayrıca maviye göre daha az bir basınçla tuşlara basılıyor, hatta alışmaya çalışırken bir kaç kere yanlışlıkla tuşlara bastığım oldu.

Özet olarak programlamayla uğraştığınızı söylediğiniz için sesten rahatsız olup olmayacağınıza karar vermenizi öneririm.

WindStone

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,669
Bu fiyata hem kablosuz hem TKL güzel fakat klavye nasıldır bilemiyorum, benim söylemek istediğim switch konusundaki kararsızlığınız hakkında. Ben de ilk kez mekanik klavye aldım ve sesi çıksın diye ayrıca sesini de beğendiğim için mavi switch aldım. Klavye güzel fakat gerçekten çok sesli, eğer evdeki yalıtım iyi değilse diğer odalara da gidiyor ses. Oyun oynarken kulaklık vs. taktığım için ben çok rahatsız olmuyorum fakat uzun süre oyun harici klavye kullanmam gereken zamanlarda bazen kafam yorulabiliyor. Red switch klavye de denedim, maviye göre daha sessiz ve çalışma şekli biraz daha farklı olduğu için sesi bana biraz daha tok geldi, ayrıca maviye göre daha az bir basınçla tuşlara basılıyor, hatta alışmaya çalışırken bir kaç kere yanlışlıkla tuşlara bastığım oldu.

Özet olarak programlamayla uğraştığınızı söylediğiniz için sesten rahatsız olup olmayacağınıza karar vermenizi öneririm.
Hocam evde tek başıma yaşıyorum. O yüzden fark etmez normalde sesli olması. Ama red switch'e de hayır demem. Normalde pusat k3 pro almayı düşündüm 1499 liraydı bugün zam gelmiş 1899 olmuş o yüzden vazgeçtim. Aklımda hala gamepower eva 7 var ama sorunlu olduğu söyleniyor. Bu fiyat bandında başka da yok gibi yurtdışından da almak istemiyorum.

MTATurkey

Asistan
Reaksiyon puanı
236
Hocam evde tek başıma yaşıyorum. O yüzden fark etmez normalde sesli olması. Ama red switch'e de hayır demem. Normalde pusat k3 pro almayı düşündüm 1499 liraydı bugün zam gelmiş 1899 olmuş o yüzden vazgeçtim. Aklımda hala gamepower eva 7 var ama sorunlu olduğu söyleniyor. Bu fiyat bandında başka da yok gibi yurtdışından da almak istemiyorum.
Hocam dediğim gibi klavyeler hakkında teknik bir bilgim yok fakat bütçe konusunda bir öneri verebilirim. Şuan Trendyol üzerinden Trendyol CardFinans kredi kartı çıkartırsanız 500 TL trendyolda kullanabileceğiniz parapuan veriyor (sanırım ilk defa CardFinans'lı olanlara), ayrıca vade farksız taksite de bölebiliyorsunuz. Kampanya bitmediyse dilerseniz kullanabilirsiniz.